Zavřít reklamu
  • Finder neodpovedá #46717

    Ahojte,
    po usilovnom Googlení som nič nenašiel a teda skúsim tu. Od rána (neviem či mojim zavinením) mi absolútne nereaguje Finder (nedostanem sa do žiadnej zložky, na ploche žiadne ikony...) pričom všetko ostatné funguje normálne. Nefunguje ani v núdzovom režime. Skúšal som reštart, reset NVRAM no nič nepomohlo. Zaujimavé je, že v hosťovskom účte, Finder normálne funguje tam sa však k mojim súborom nedostanem. Jedinú čudnú vec, čo som si všimol, je že v Monitor aktivity pri zapnutom Finderi vyskakujú distnoted procesy po cca 480kb.

    Inak som nič nové neinštalovaj. Napadlo ma, že som včera musel na tvrdo zastaviť nejaké procesy v Safari po zamrznutí/spomalení systému... či to malo na to dopad neviem posúdiť. Napadá niekoho, ako by sa dal môj problém vyriešiť bez preinštalovania systému?

    Ďakujem

    Finder neodpovedá #46718

    Prvni vec na co se zeptam, co to bylo za procesy v Safari, respketive jake stranky 😀
    Ja jen, ze na dvou instancich mam otevrenych nekolik stovek zalozek a zamrznuti/zpomaleni systemu se me netyka a pokud by se tykalo, tak to rozhodne nebudu resit ve WIN stylu...

    Prvne bych se kouknul jestli je vubec Finder spusten (⌥ + ⌘ + Esc). Pokud ano, tak zkus nejaky program, ktery ma moznost pristupu do Finderu, respektive moznost otevrit Finder. Kos, nebo treba i jen zobrazeni stazeneho souboru ze Safari.

    Pokud se nic neotevre, tak spusteny proces Finder ukonci a nasledne restartuj mac.

    Dej pak vedet

    Finder neodpovedá #46719

    🙂 píše:
    Prvni vec na co se zeptam, co to bylo za procesy v Safari, respketive jake stranky 😀

    Ja jen, ze na dvou instancich mam otevrenych nekolik stovek zalozek a zamrznuti/zpomaleni systemu se me netyka a pokud by se tykalo, tak to rozhodne nebudu resit ve WIN stylu...

    Prvne bych se kouknul jestli je vubec Finder spusten (⌥ + ⌘ + Esc). Pokud ano, tak zkus nejaky program, ktery ma moznost pristupu do Finderu, respektive moznost otevrit Finder. Kos, nebo treba i jen zobrazeni stazeneho souboru ze Safari.

    Pokud se nic neotevre, tak spusteny proces Finder ukonci a nasledne restartuj mac.

    Dej pak vedet

    Išlo o YT 😀 Pri fusiondrive + 8 Gb ram práca v Lightroome s viacero YT oknami nejde moc dohromady.

    Keď vynútim ukončenie aplikáciie Finder sa tvári, že je spustený. Je však červený a (neodpovedá). Ak ho vynútene ukončím, nespustí sa sám. Musím ho zapnúť a situácia sa opakuje.

    Neviem či som správne pochopil, no skúsil som otvoriť Photoshop. Tam mi išlo súbor z histórie úprav normálne otvoriť. Keď som ho však chcel uložiť, aplikácia prestane pracovať. To isté sa stalo napr. aj pri textovom súbore.

    Pri pokusoch mi 2x nabehli na ploche ikony. Keš som chcel niečo otvoriť alebo presunúť loader sa roztočil a nič viac sa robiť nedalo.

    Už to riešim asi 5 hodín a žiaľ stále nič nepomáha

    Finder neodpovedá #46722

    Pochopil jsi to spatne 😉
    Po vynucenem ukonceni (ne relaunch) restartuj 😉 nepisu ze ho mas ty znova otvirat 😉
    Neotvirej nejaky Photoshop, otevri prosty Kos (to je Finder).

    Finder neodpovedá #46723

    🙂 píše:
    Pochopil jsi to spatne 😉

    Po vynucenem ukonceni (ne relaunch) restartuj 😉 nepisu ze ho mas ty znova otvirat 😉

    Neotvirej nejaky Photoshop, otevri prosty Kos (to je Finder).

    Skúsil som teda vynútené ukončenie a reštart no nepomohlo. Kôš nejde otvoriť vôbec, poprípade nejde ani otvoriť stiahnuté súbory z doku.

    Finder neodpovedá #46724

    Dobre, jedeme dal.
    Pozavirej uplne vsechny aplikace ktere mas spustene. Takze vsechny instance s taby u Safari, proste vse aby se po restartu nemuselo nic spoustet. Pred samotnym restartem se zkus jeste odhlasit a prihlasit pres ⇧ + ⌘ + Q

    Finder neodpovedá #46725

    🙂 píše:
    Dobre, jedeme dal.

    Pozavirej uplne vsechny aplikace ktere mas spustene. Takze vsechny instance s taby u Safari, proste vse aby se po restartu nemuselo nic spoustet. Pred samotnym restartem se zkus jeste odhlasit a prihlasit pres ⇧ + ⌘ + Q

    Žiaľ nepomohlo... Skúsil som viac krát. 1x sa mi po odhlásení a prihlásení zobrazili aspoň ikony na ploche. Finder však nefugoval stále. Po reštartoch sa tak isto nič nezmenilo

    Finder neodpovedá #46726

    Mas nainstalovany Clean my mac nebo nejaky podobny soft?
    Nez by jsme prikrocili k predposlednimu kroku, tak bych spise neinvazivne projel system diagnostikou.

    Finder neodpovedá #46727

    🙂 píše:
    Mas nainstalovany Clean my mac nebo nejaky podobny soft?

    Nez by jsme prikrocili k predposlednimu kroku, tak bych spise neinvazivne projel system diagnostikou.

    Cez hosťovský účet som nainštaloval Cleanmy mac a onyX no žiaľ nepomohlo ani to 🙁

    Finder neodpovedá #46728

    Tak pokud diagnostika nic nenasla, tak to oboji odinstaluj a prejdeme k predposlednimu kroku, nebo respektive k poslednimu kroku pred znovuinstalaci...

    Otevri si terminal a do nej

    rm ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist

    po odentrovani restartuj a dej vedet.

    Finder neodpovedá #46731

    To som už skúšal a žiaľ nepomohlo ani to. Zostáva teda už len reinstal? Úplne sa mi do toho nechce 😀 Včera som exportoval cca 300 fotiek, ktoré nemám zálohované. Uvažujem, či to nejako dokážem zálohovať cez Timemachine

    Finder neodpovedá #46733

    Tak pokud ani ten posledni, invazivni, krok nepomohl, tak ti nic jineho nezbyva.
    Proto jsme tu dneska postupovali od banalnich kroku k slozitejsim.

    K te zaloze me napada vytvorit dalsi ucet, dat mu admin prava a tim padem by mohl mit pristup kamkoliv. Teda pokud neni zapnuty Filevault...

    Finder neodpovedá #46735

    Budem to musieť teda asi reinštalovať aj keď si myslím, že to bude nejaká banalita. Vytvoril som nový účet s admin právami, no zdielané sú len aplikácie. Myslím, že by sa to dalo cez zdielanie. Tam mi však zmeny nedovolí chybný finder :/

    Finder neodpovedá #46736

    Tim padem mas zapnuty fileVault ze?

    Finder neodpovedá #46737

    Nie nemal by som ho mať zapnutý

Odpověď na: Finder neodpovedá

celý text

.