Zavřít reklamu
  • Kapacita baterie MacBook Air 2020 #46290

    Ahoj,

    mám cca rok (braný na DPH, tedy už nejspíš bez záruky) Mac Book Air 2020 v konfiguraci čtyřjádro 1,1 i5, 16 GB RAM, 256 GB SSD, drtivé proceto času napojený na nabíjecí kabel. Baterie má aktuálně za sebou 91 cyklů.

    Trochu mě ale trápí výdrž, aktuálně mi bez kabelu spadne ze 100 % na takových 20 % klidně za 3 hodiny. Pustěných mám pravidelně více aplikací, vždy se ale bavíme o kancelářských Safari, Wordu, Excel, Mail (žádný edit videa, fotek apod.). Jas zpravidla mám vyšší než půlku, zase ale ne úplný max. Na pozadí mi běží OneDrive – po kliku na baterku jsou ale nejvytěžovanější aplikace zpravidla právé Safari a Word.

    Nezdá se vám, že to jde dolů nějak rychle? U staršího MacBooku Air jsem měl takovou výdrž snad i po 4–5 letech používání.

    Případně, sorry fakt hloupý dotaz, tolik se v tom nevyznám, jde baterie někde otestovat/vyměnit? Je mi jasné, že na záruku už ne, tedy kolik to tak může stát?

    Moc díky za odpovědi moudřejších.

    Kapacita baterie MacBook Air 2020 #46315

    Baterie by mela mit plnou kapacitu 4379 mAh. Porovnej si to se svou hodnotou v systemovem reportu. Od toho se muzeme odpichnout dal.
    Baterie samozrejme vymenit jde. Oznaceni te baterie je A1965 a cena je tak 2-2,5 tisice.

    Kapacita baterie MacBook Air 2020 #46321

    Moc díky za odpověď.

    Aktuálně vykopíráno, jsem na 96 % procentech nabití:

    Zbývající energie (mAh): 3492
    Plně nabito: Ne
    Nabíjení: Ano
    Kapacita při plném nabití (mAh): 3803

    Tedy nižší, to ale vypadá, že by mohlo odpovídat tomu roku používání. Interpretuji to správně?
    
    Moc díky ještě jednou.

    Kapacita baterie MacBook Air 2020 #46322

    Asi jsem označil část omylem jako citaci, mělo tam být:

    Tedy nižší, to ale vypadá, že by mohlo odpovídat tomu roku používání. Interpretuji to správně?

    Moc díky ještě jednou.

    Kapacita baterie MacBook Air 2020 #46323

    Jakube, to neni 96 ale 86% 😉
    Stahni si coconut battery aplikaci a v ni se koukni na “manufacture date” a pri behu na baterii na hodnotu “discharging with”. Po case behu se koukni i na reportovanou teplotu baterie.

Odpověď na: Kapacita baterie MacBook Air 2020

celý text

.