Zdarec, kdybyste uměl někdo poradit, odůvodnit... Díky. cca před 4 měsici jsem zkusil býti Jabkem. Zvykl jsem si na to, resp. cítím z Jabka větší bezpečnost, kvalitu... Nicméně ohledně pohodlnější mi přijde z mého pohledu Android. 1. vytáčení kontaktu - u androidu sse zapne číselná klávesnice a může se vytáčet jak číslo tak v kombinaci čísel tak jmen v adresáři hned napovídá, koho si volat. Tzn., že není problém někoho vytočit během 2s. U Jabka jsou sice u číslic i písmena, ale vytočit kontakt musí přes kontakty a není to tak rychlé a při chůzi nebo dokonce někdo třeba v autě, to je už trošku oříšek. 2. hudba: a) proč se neřadí hudba dle nahraných adresářů, ale sám si ukládá do adresářů, dle informací z jednotlivých písniček? Pustit si seznam dle svého je pak na to si udělat playlist - zbytečná ztráta času. b) v klasickém přehrávači, když přehrávač vypnu, musím si pamatovat, kde přehrávání skončilo, abych si to našel znova. Proč na tlačítko "play" se nepustí na místě, kde přehrávání skončilo? Zkusim jsem přehrávač VLC a výsledek stejný, při tom na Androidu jsem si ho nemohl vynachválit. 3. nastavení svého vyzvánění je mazec, ale četl jsem důvody - ok, beru. člověk se s tím potápí, ale někdo méně počítačově gramotný to asi nezvládne. 4. řazení fotek - proč se míchají fotky z mého fotoaparátu s aplikacemi jakou jsou WApp, Viber, když nějaké fotky stáhnu, pošlu. To se mi moc nelíbí. U Wapp jde nastavit, aby se fotky nestahovaly, ale ostatní... 5. nastavení odložení budíku a hlasitost - čas odložení budíku, četl jsem důvod, ale když to chci prostě jinak a ne oněch 9 minut, proč to nejde změnit... Hlasitost - drobnost, ale hrozně příjemné, když se hlasitost budíku postupně zvyšuje.
Pokusím se odpovědět sofistikovaně:
1) Pokud chceš vytočit nějaké číslo, jen klikneš na volání a poté dole na Číselník.
Pokud chceš vytočit někoho z adresáře, jen klikneš na "Oblíbené" či "Kontakty" a vpravo můžeš rychle listovat. Kontakty můžeš řadit dle jména, či příjmení.
Nevidím na tom nic problematického, ani časově náročného.2) To je vlastnost IOS, pokud chceš vlastní řazení, musíš použít playlisty. Přehrávání se bězně může zapauzovat a poté znovu pustit od toho místa.
3) Drtivé většině lidí vyhovuje jakékoli předdefinované vyzvánění, případně je na internetu hafo naprosto polopatických návodů i pro méně zkušené.
4) Řešením může být klasické focení, poté fotky upravíš, nebo ne a pošleš dle libosti. Nic složitého.
5) Můžeš si nastavit klidně 10 buzení za sebou po tebou přesně nadefinovaných časech v minutách. Bohužel pro hnidopichy to nejde třeba po 1 min a 38sec. 😀
Klidně si můžeš nahrát vlastní zvuk pro buzení, který má postupné zesilování.Jinak celkově: Nesmíš k IOS přistupovat jako k Androidu. Android je prostě jiný, jdou tam pomocí aplikací nastavit milióny kombinací, spousta větších či menších kravinek, toto APPLE nedělá, systém je přece jen uzavřenější. Proto se taky tolik nezpomaluje, nový mobil můžeš aktualizovat několik let, což u Androidu je sci-fi.
Produkty Applu všeobecně moc nepočítají se složkami. Nemůžeš si ukládat ani hudbu ani fotky ani dokumenty do libovolných složek, vše třídí aplikace na základě nějakých tagů, taková je filozofie Applu. Pokud chceš mít v iPhonu hudbu, doporučuji věnovat čas správnému otagování (autor, album, rok, žánr, foto alba), vím, že písničky stažené z internetu mají ty tagy divoké. Playlisty tvůj problém vyřeší, v iTunes to není taková dřina, prostě si vybereš nějaké skladby a hodíš do playlistu "smutné písničky". Výhoda je, že jednu písničku můžeš mít v několika playlistech, i když je fyzicky v telefonu jen jednou.
Stejně je to s fotkami, všechny máš na jedné hromadě, seřazené podle data, ale můžeš je třídit i podle místa... Pokud rád dáváš fotky do složek (třeba Dovolená 2018, Oslava narozenin...) tak vytvoříš alba. Nikdo tě nenutí fotky prohlížet v tom všeobecném přehledu, můžeš trávit většinu času v těch albech, jako by to byly složky. Mimochodem fotky v tom přehledu se dají i skrýt (symbol čtverce se šipkou).
S tím pauzováním hudby to moc nechápu. Já když zastavím přehrávání, tak se mi i za několik dní začne hudba přehrávat přesně na tom místě, kde jsem skončil.
Já mam apple již cca 5 let, při přechodu z androidu jsem se nad tím taky divil, ted bych nesel zpet.
1) souhlasím, doted mi to vadí, mohli by tam to napovídaní udělat.
2) souhlasím, stravil jsem minimalne tyden predelavanim sve knihovny, prejmenovavanim skladem, uprava autorů, alb atd
3) je to jednoduché, zvladne kdokoliv, ale potřeba to udelat pres pc pokud si pamatuji
4) to mi přijde jednodušší, fotky na jednom místě, pak se třídí podle alb automaticky
5) řešíš blbostiZvykneš si, ta 2 je jediná co by měla dělat problémy, doted mi trva dlouho po stazení noveho alba aby skladby byly v 1 albu, pod stejnym umelcem a tak.
Ad 1) na to používám normální hledání - gestem potáhnutí prstu uprostřed displeje dolů otevřu hledání a pak na klávesnici začnu psát jméno.
Aby to fungovalo, musí být v Nastavení -> Siri a hledání -> Kontakty, povoleno prohledávání kontaktů (což možná je default).