Pořídli jsme náš prví iPad, nebudeme na něm vykonávat nic speciálního, používán bude převážně na internet, Netflix, hry...chtěla jsem se ale zeptat jestli iPad máme vypínat nebo jen uspat? Nyní se určitě bude ně něj někdo koukat každý den, až odpoledne, jinak jsme pryč...tak jestli vypnout předtím večer a zapnout další den odpoledne nebo uspat? Jde mi o baterku..díky
Popisovaná činnost bude vybíjet baterii, takže pokud budou vypnuté aktualizace na pozadí u všeho, stačí uspat. Druhý den budete nabíjet. Při tom hlavně nenabíjet do 100% a nepoužívat při nabíjení. To ničí baterii taky celkem slušně. Jinak obě možnosti zajistí výdrž baterie po zaručenou dobu cyklu její životnosti. Jen upozornění natvrdo kilnout jen nenativní aplikace u kterých nefunguje vypnutí aktualizace na pozadí.
Mikael píše:
Popisovaná činnost bude vybíjet baterii, takže pokud budou vypnuté aktualizace na pozadí u všeho, stačí uspat. Druhý den budete nabíjet. Při tom hlavně nenabíjet do 100% a nepoužívat při nabíjení. To ničí baterii taky celkem slušně. Jinak obě možnosti zajistí výdrž baterie po zaručenou dobu cyklu její životnosti. Jen upozornění natvrdo kilnout jen nenativní aplikace u kterých nefunguje vypnutí aktualizace na pozadí.děkuji, vypnu aktualizace na pozadí.
Tuhle větu jsem nepochopila 😀 - Jen upozornění natvrdo kilnout jen nenativní aplikace u kterých nefunguje vypnutí aktualizace na pozadí.Kilnutí aplikací znamená jejich kompletní odstrannění z běžících, pro Apple nativní aplikace (imessage, mail, fotky atd) není takový nárok na baterii když běží, tudíž se nemusí kilnout.
Apky třetích stran nemusí podporovat když je vypnutý běh na pozadí, klasika u fcb, insta apod, tzn tyto apky vždy kilnout, jinak poslouchají, zbírají data atd. Jejich rozjezd je ale zase náročnější na načtení nových dat a tím spotřebu baterie. Ale je nutné to vysledovat jestli je výdrž menší nebo podobná když se nekilnou.
u nativních apek není takový dopad na spotřebu při běhu na pozadí, ale třeba mail je nutno nastavit na ruční stahovaní ne push stahování.
Mikael píše:
Kilnutí aplikací znamená jejich kompletní odstrannění z běžících, pro Apple nativní aplikace (imessage, mail, fotky atd) není takový nárok na baterii když běží, tudíž se nemusí kilnout.Apky třetích stran nemusí podporovat když je vypnutý běh na pozadí, klasika u fcb, insta apod, tzn tyto apky vždy kilnout, jinak poslouchají, zbírají data atd. Jejich rozjezd je ale zase náročnější na načtení nových dat a tím spotřebu baterie. Ale je nutné to vysledovat jestli je výdrž menší nebo podobná když se nekilnou.
u nativních apek není takový dopad na spotřebu při běhu na pozadí, ale třeba mail je nutno nastavit na ruční stahovaní ne push stahování.
děkuji 😉