Zavřít reklamu
  • iPad Pro – Jakou kapacitu? #41620

    Zdravím všechny vespolek.
    Mám v plánu zakoupit nový model iPadu Pro 11 + pencil a teď mám dilema jestli 128 nebo 256GB verzi.

    • primárně ho budu využívat jako zápisník (Notability, Goodnotes)
    • zakreslovat do PDF výkresu, otvírat DWG CAD soubory
    • scanovat dokumenty
    • maily, kancelář, Word + Excel
    • nějakou jednoduchou grafiku (Affinity)
    • střih krátkých videí z dovolené, které natočím na iphone
    • uprava obyč fotografií, žádné RAW
    • budu semtam fotit (ano, budu tabletem fotit)
    • určitě bych chtěl, aby se mi zobrazovaly fotografie, které vyfotím iphonem ve fotogalerii (teď mám cca 40GB fotek)

    Má někdo podobné zkušenosti nebo aspoň jednotlivě, kolik tak zabere kapacita, při střihu videa (žádné 4k, obyč 1080) nebo notability, goodnotes, grafika v affinity atd...
    Děkuji

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41625

    pokud nemáš "finanční tíseň", tak větší úložiště je vždycky lepší

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41630

    Ahoj,
    řeším stejnou otázku, ale pravděpodobně půjdu do 128GB.

    Já teda využívám placené uložiště na iCloud kam dávám úplně vše, abych k tomu měl přístup i na ostatních zařízeních. Fotky mám optimalizované takže v zařízení je nemám ve full kvalitě, ale na iCloudu ano.

    K úpravě fotek v RAW využívám též cloud, abych mohl v práci pokračovat i na MacOS.

    Hudbu a filmy mám přes Apple Music nebo Netflix, takže to zabere taky nula nula nic.

    jediné s čím nemám zkušenost je ta grafika, v CADu sem dělal před x lety nic složitého a nepamatuji si, že by to byl nějaký datový záhul 🙂 ale to budeš vědět lépe ty.

    Pokud nejsi někdo, kdo denně natočí nekolik vlogů a ještě ten den je odbavuje, tak můj názor je, že 128GB je ok. Dodám že k iPadu by mělo jít připojit i nějaké uložiště přes USB-C kdyby bylo úplně nejhůř.

    Samozřejmě jak píše Michal, pokud peníze tolik netíží, větší kapacita je vždy lepší. V mém případě ale vítězí 128GB. Toť můj názor

    Hodně štěstí s nákupem 😉

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41645

    Díky za info...
    taky to asi vypadá na 128GB verzi... nosím ssebou externí SSD Samsung, kde mám všechny své data...
    Hlavně me zajímalo, kolik takové Notability nebo goodnotes zabere, když tam budu mít hodně poznámek a screenshotu se zákresy, nebo jestli autocad aplikace na sebe nenabaluje hodně dat.

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41646

    len necakaj ze ten externy disk pripojis k ipadu...

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41650

    Externí disky pokud vím zatím nefungují, ale flashdisky s usb-c by nemelý být problém.

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41652

    No nevím teda... mám Samsung T5 (SSD externí USB-C disk) a když jsem koukal na youtube vide, tak uživatele ho normálně připojili.

    iPad Pro – Jakou kapacitu? #41653

    SHKEnnY píše:
    No nevím teda... mám Samsung T5 (SSD externí USB-C disk) a když jsem koukal na youtube vide, tak uživatele ho normálně připojili.

    Též mám pár kolegů, kteří připojí externí disky, ale pravdepodovně nejdou úplně všechny.

Odpověď na: iPad Pro – Jakou kapacitu?

celý text

.