Služba Apple News u nás síce nie je dostupná, ale Apple na jej podpore pracuje a možno už budúci rok by sme sa jej mohli dočkať u nás. Teda, pokiaľ ju Apple skôr nevypne. Ako totiž povedalo viacero vydavateľov publikácií, služba je rovnakým prepadákom ako Newsstand a vraj by ho neprekvapilo, ak ju Apple budúci rok zahodí rovnako ako svoj predošlý projekt, ktorý však zlyhal kvôli Jonymu Ivovi a tomu, že sa Apple zbavil skeumorfizmu. Medzi skeptikov totiž patria riaditelia viacerých vydavateľských domov, ku ktorým sa pridal aj ten najslávnejší, TIME. Riaditeľ jedného z najväčších vydavateľských domov na svete s takmer 100-ročnou históriou povedal, že príjem zo služby Apple News nenaplnil očakávania.
Rovnako sklamaní sú aj ďalší riaditelia, napríklad zo spoločnosti DigiDay.: „Nemyslím si, že táto aplikácia dokáže konkurovať Flipboardu a neprekvapilo by ma, keby ju Apple prestal aktualizovať/podporovať do konca budúceho roka. Biznis s agregátmi správ je náročný a rozhodne to nie je dobrý biznis, aj keď Applu nemusí ísť o zisk.“ Tim Cook síce povedal, že aplikácia má 40 miliónov užívateľov, ale to neznamená, že ju používajú. DigiDay vidí problém v tom, že Apple News prišli veľmi neskoro – prišli v dobe, kedy si človek prečíta správu skôr na Facebooku než aby používal ďalšiu aplikáciu. A to je pravda, pretože Facebook vám môže naozaj slúžiť ako RSS čítačka a používa ho viac ako 1 miliarda ľudí – takže je malá šanca, že by vám na Facebooku ušla nejaká správa, pretože sa o nej jednoducho dozviete.
A na základe čoho sú vydavatelia správ nespokojní? Naznačujú tomu čísla, o ktoré sa Apple delí s vydavateľmi obsahu každý týždeň a ukazuje im rôzne aspekty vrátane čítanosti a počtu zdieľaní. Na druhú stranu ale majú jeden problém a to, že Apple až prehnane starostlivo dbá o súkromie ľudí. Preto vydavatelia nemajú k dispozícii informácie v reálnom čase a chýbajú im demografické údaje, čo sťažuje predaj reklamy prostredníctvom Apple News. Plus mali byť k dispozícii údaje comScore, ale tie Apple plánuje pridať neskôr, takže niektorí vydavatelia ostali prekvapení, že spoločnosť vydala nedokončený produkt, beta verziu, akou boli aj Apple Maps alebo Siri.
*Zdroj: Cult of Mac