Eric Schmidt už nie je len predsedom predstavenstva Googlu. Dnes je predsedom v novovytvorenej materskom konglomeráte Alphabet, ktorý bol vytvorený hlavne preto, aby v tom mali Larry Page a Sergey Brin poriadok a vedeli, čo sa čomu venuje. Aj preto pozostáva spoločnosť Alphabet z viacerých bývalých divízií Googlu, medzi ktoré teraz patria aj samostatné spoločnosti Nest Labs, Calico, X Labs a ďalšie. Najziskovejšou je samozrejme divízia Google, teda tá, ktorá to všetko odštartovala. Pod ňu spadajú prakticky všetky webové služby a teda sem patrí aj služba Google Play Music. Tú sa teraz rozhodol Eric Schmidt obhájiť v novom rozhovore pre BBC, kde si kopol do konkurenčnej služby Apple Music.
Schmidt v rozhovore povedal, že služba Apple Music je desať rokov pozadu a že spoločnosť sa u nej rozhodla zaviesť elitárske chovanie. Naráža tým hlavne na to, že Apple najal desiatky, ba dokonca stovky expertov, ktorí majú na starosti obsah služby a starajú sa o to, že služba sa nechová ako robot, ale že vám rozumie. Takto sa podľa neho chovali spoločnosti pred desiatimi rokmi, pretože technológie vtedy neboli tak vyspelé ako dnes a teda bolo treba najať si ľudí, ktorí vedeli najlepšie, čo ľudia chcú počúvať a čo sa im bude páčiť. „Dnes je však lepšie si vybudovať inteligentný systém, ktorý sa vie učiť zo situácií v reálnom svete – teda sa učí z toho, čo ľudia počúvajú a podľa toho vie veľmi presne určiť, čo by mala byť ďalšia skladba – a vedia tak predpovedať, kedy by mala nasledovať Adele,“ dodáva.
Schmidt povedal, že dať hudobnú službu na starosť umelej inteligencii nie je až také elitárske riešenie a je oveľa demokratickejšie. Škoda je ale to, že aj keď si predseda predstavenstva za svojim názorom stojí, Google má zjavne opačný názor. Jedine tak si vieme vysvetliť, že jeho spoločnosť zamestnala ľudských expertov, aby sa starali o obsah v službe Hudba Play, ktorá dostala vlastné rádio. Spoločnosť sa hrdo pochválila aj tým, že medzi expertmi nájdeme aj ľudí zo služby Songza, ktorú Google kúpil pred rokom. Apple sa pre zmenu v službe Music postaral o to najlepšie z oboch svetov a aj keď časť služby má na starosti počítač, spolupracuje s expertmi.
*Zdroj: BBC
a kolik že to Google Hudba Play používá lidí?
A chcete vědět jak ty „inteligentní systémy“ Google fungují v praxi?
Vdycky když si koupím něco novýho, tak tejden po tom, co jsem si to pořídil, se mě Reklamy Google začnou ptát: „shánite lednici?“ :-))
To je dost špatný, na to, že jsou reklamy příjmem jejich zisku.
Když mi začnou něco nabízet s tak dlouhým spožděním, v době kdy je to pasé :)
A doporučování videí na Youtube je někdy taky hrozný, strefit se mi do vkusu nezvládají. Na to doporučuju SHAZAM.
Tipuju, že Google jednou na tu přehnanou automatizaci doplatí a dlouhodobě se ukáže přístup Applu výhodnější a výnosnější, víc userfriendly…
S Apple Music nemám zkušenosti, ale s Google Play jo!
Google Play jako přehrávač vlastních nahraných MP3 není špatný.
Ale když jsem zkoušel premium účet na měsíc tak to byla katastrofa! Nešlo tam pořádně nic dělat. Žádné rozumná práce s playlisty. Vyhledávaní jiných playlistů nebo žánrů stálo za ho*no! Též obecné vyhledávaní je špatné…
Apple Music časem zkusím, ale ještě je to mladá záležitost, takže tomu dám nějaký čas :D
Zatím valím na Spotify web player kde nahrajou žádný potroublý reklamy a pohodička.. ;-)