Podle analytika Rosse Younga jsou nové počítače MacBook Pro M4 vybaveny technologií zobrazování kvantových bodů. Apple použil film s kvantovými tečkami místo klasického červeného fosforového filmu KSF, díky čemuž nabízí displeje živější a přesnější barvy. Dříve Apple nabízel ve svých počítačích MacBook Pro KSFT a to z důvodu, že jednak nepoužívá toxické kadmium a také je levnější než technologie kvantových bodů. Právě kadmium bylo tím hlavním problémem, proč Apple tuto technologii odmítal nasadit. Dnes však již existují možnosti kvantových bodů v displeji bez kadmia, které podle Younga mají stejně dobrý nebo i lepší barevný gamut a lepší výkon než KSF a přesto nepoužívají toxické kadmium.
Fosforová vrstva KSF, kterou společnost Apple používala v předchozím modelům MacBook Pro, zlepšila barvy vylepšením odstínů červené, ale film s kvantovými tečkami je považován za lepší, protože často vede k lepší přesnosti barev a širšímu barevnému gamutu.
Technologie Quantum dot se používá pro špičkové displeje již několik let, přičemž společnosti jako Samsung a Sony vyrábějí „QLED“ displeje a televizory. Zajímavé je, že Apple nijak neoznámil, že takto vylepšil displeje, ovšem v technických specifikacích je nyní uveden SDR jas maximálně 1000 nítů, oproti předchozím 600 nítům.