Apple chce změnit způsob, jakým monitorujeme naše zdraví. Zatímco v současnosti k tomu využíváme primárně chytré hodinky v čele s Apple Watch, které jsou vybaveny nejrůznějšími senzory právě pro monitoring zdraví, v dohledné době by se měly tytéž funkce naučit i AirPods. Tedy alespoň podle čerstvé zprávy analytika Ming-Chi Kua.
Zdroje analytika přišly před pár hodinami s tím, že budoucí AirPods chystané na rok 2026 nabídnou řadu funkcí pro monitoring zdraví, které se budou zčásti shodovat právě s Apple Watch. Ve výsledku tak budou moci uživatelé minimálně na některé zdravotní metriky využít namísto hodinek právě AirPods, což je rozhodně zajímavé. Navíc se dá očekávat, že Apple u AirPods nasadí i pár zdravotních funkcí vyhrazených jen a jen pro ně, aby je učinil uživatelsky zajímavými a zároveň zajistil, že nebudou kanibalizovat na Apple Watch.
Poměrně zajímavé je pak to, že má Apple zřejmě produkt již v pokročilé fázi vývoje, jelikož už pro něj začal dokonce i vyjednávat výrobce. Tím se má stát čínský Goertek, se kterým Apple spolupracuje dlouhodobě a který by tedy měl být schopen jeho nároky na produkt splnit bez větších problémů. I tak ale bude samozřejmě třeba výrobní linky společnosti pro potřeby nových AirPods upravit, což si vyžádá určitý čas. A jelikož se budou tyto úpravy odvíjet právě od finální verze daného produktu a jednání o spolupráci již probíhají, zřejmě je Apple ve vývoji již opravdu daleko.
Jasně, zahodíme hodinky, které lidi používají už desítky a vlastně stovky let, protože je to praktické a místo toho budeme celý den chodit a celé noci spát se sluchátky na uších, což je jednak nezdravé a jednak leckde i nebezpečné, jen abychom si mohly změřit saturaci kyslíkem nebo cyklus. Mě u sluchátek teda primárně zajímá jak budou hrát, ale třeba jsem jen zaspal dobu.
Vidíte a mě u hodinek primárně zajímá kolik je hodin…. před stovkami let hodinky měřily saturaci kyslíkem nebo cyklus? Zajímavé…
Já nenapsal, že před desítkami let hodinky něco měřily. Já napsal, že se nosily, používaly. Tedy je to něco, co člověk prostě často používá, neodkládá to tak často a navíc ho to v ničem neomezuje. Sluchátka mohou umět měřit tisíc různých věcí, ale předpokládám že jen v době kdy je mám v uších. Což při pohybu venku, v práci, nebo ve spánku asi není to co by většina lidí dělala bez ohledu na to, že to pro uši není zdravé. Takže integrovat něco takového do hodinek smysl má, u sluchátek už o tom mám pochybnosti. Nehledě na to, že sluchátka jsou už ze své podstaty tak malá a zároveň u nich chceme co nejdelší výdrž baterie, že různé další senzory s ohledem na prostor i odběr jsou další komplikace.
Já mám pocit, že jsem to už poprvé napsal srozumitelně, kdyby to ovšem četl někdo kdo se snaží pochopit co chce pisatel říct a ne v tom hledat hnidy.
Jinými slovy, zaprvé dávám najevo svůj názor, proč v tom u sluchátek nevidím takový smysl a za druhé reaguju na bombastickou přehnanost titulku článku.
Vážně si myslíte že věřím tomu, že před sto lety hodinky něco měřily? Asi ne, že jo. Spíš v tom bude zase ta vaše oblíbená rýpavá arogance.
V tom je opětovná prosba, abyste sem nechodil :-) Proto na vás reaguji tak, jak na vás reaguji. Nicméně jsem celkem rád, že moje Patek Philippe ukazují pouze čas.
Aaaaaaaa yes! Konečne nebudem mať ťažitko čomsa po jednom dni vybije
Myslím, že by to byla ideální chvíle na to integrovat teploměr. Ušní teploměry se používají dlouhodobě a tedy ucho je na měření teploty mnohem lepší než zápěstí. A přitom by to nekanibalizovalo prodeje Apple Watch protože měření ekg, tepové frekvence atd. můžou nechat klidně tam.
To je fakt, ten teploměr, to je jediné co by podle mě u těch Airpodů opravdu dávalo smysl, jak technicky, tak i možností využití. Skoro bych hádal, že by to mohlo být i přesnější než hodinky kvůli těsnějšímu kontaktu a neovlivňování okolím.