Přestože toho nové MacBooky Pro M4, M4 Pro a M4 Max na první pohled až tak moc nového nepřinesly, pravdou je, že při bližším zkoumání si u nich lze přeci jen všimnout řady opravdu užitečných upgradů, kterými dozajista potěší. Jedním z nich je i vylepšení maximálního a minimálního jasu displeje, díky čemuž by tak měla být práce s těmito stroji příjemnější jak ve tmě, tak i na ostrém slunci, pod intenzivním umělým světlem a tak podobně.
Zatímco loňská generace MacBooků Pro M3/M3 Pro/M3 Max nabízela maximální standardní jas 600 nitů a minimální pak 2 nity, nové MacBooky Pro představené včera disponují maximálním standardním jasem při venkovním světle 1000 nitů a minimálním pak 1 nit. Ve výsledku by tedy měly být při specifických světelných podmínkách použitelnější, v čemž jim ostatně pomůže i možnost nakonfigurovat si u nich antireflexní vrstvu. Je sice pravda, že jas 1000 nitů ve standardním (SDR) zobrazení šel spustit i u loňské generace MacBooků, avšak to jen přes aplikace třetích stran, což pro uživatele není ani zdaleka tak pohodlné řešení, jako když danou věc nabízí Apple nativně. Snížení jasu na 1 nit je pak úplnou novinkou, byť se zde sluší dodat, že rozdíl me 1 a 2 nity člověk pozná jen stěží.
Já se na tohle opravdu těším, protože mám Macbook Pro s Intelem, který má maximálně 500 nitů a přijde mi, že na prudkém světle nebo při tmavším obsahu je to už někdy opravdu málo. Tohle by mohlo být opravdu super. Vím, že to není OLED displej, ale i tak už je to cestovní displej, na kterém se rozhodně dá něco dělat.
Hodně by mě zajímala taky interní reprosoustava, co jsem slyšel, tak oproti 16 Macbooku Pro 2019 je loňský model s M3 znatelně lepší a zajímalo by mě, jestli ten letošní je stejný, nebo to ještě někam poposunuly.