Apple Watch jsou mezi uživateli velmi oblíbené mimo jiné pro jejich neustálý monitoring jejich aktivity. Ani ten však není ve výsledku tak úplně dokonalý, respektive doposud nebyl. Jablíčkáře na něm štve konkrétně to, že nastavení cílů aktivity bylo možné vždy jen pro celý týden a nikoliv jednotlivé dny, kvůli čemuž tak v případě, že člověk dopředu věděl, že nebude v určitý den příliš aktivní, neměl šanci kroužky aktivity uzavřít. To se ale nyní s příchodem watchOS 11 konečně změní.
Jednou z drobných, zato však velmi užitečných vychytávek, které watchOS 11 přináší, je možnost nastavit si cíle pohybové aktivity nikoliv na týdenní bázi, ale na denní bází. Jinými slovy, nově si půjde na každý den nastavit, kolik kalorií chcete spálit, respektive kolik jich bude stačit pro uzavření vašeho kroužku aktivity, stejně jako kolik bude stačit minut cvičení pro uzavření kroužku cvičení a stání pro uzavření kroužku stání. To však není vše. Apple totiž konečně vyslyšel volání jablíčkářů po možnosti pozastavení sledování aktivity a tuto možnost do watchOS 11 přidal s tím, že po její aktivaci nedojde k přerušení vaší pohybové série. Co to znamená? Zejména to, že pokud budete mít našlápnuto například na překonání rekordu v počtu odcvičených dnů po sobě, pokud byste například onemocněli či byli příliš vyčerpaní, při přerušení sledování aktivity vám tato série neskončí. Jakmile pak zase budete schopni aktivitu plnit, její monitoring obnovíte a v plnění série budete moci pokračovat.
Nechci se nikoho dotknout, ale to už se pak ty kroužky snad skoro nedají nesplnit, ne? Když si nastavím limit jaký chci, jedn dny které chci a ještě si to můžu libovolně přerušovat a pokračovat taky kdy chci. Obávám se, že takhle tělo úplně nefunguje, že bych si rozcvičil nějakou sérii a v klídku si jí pak dokončil až se proberu z víkendové oslavy.
Tak to už je spíš na svědomí každého, jak bude dané funkce využívat. Už teď to tak ve výsledku je, když si můžete nastavit pro splnění naprosto směšné cíle. Ale kdo chce, aby bylo plnění aktivity smysluplné, logicky mít potřebu podvádět nebude a novinku využije fakt jen při závažných věcech. Tohle holt není o Applu, ale o lidech.
Milý Karle, včera jsi ušel 60km! Parádní výkon! Odpověď Garmin – nařízen 24hodinový odpočinek Odpověď Apple – Karle, včera jsi ušel 60km, dáš dnes 80? :D Tady je jasně vidět, že to prostě není dělané na sport. Spíš tam mělo být: Milý Charlie, včera jsi snědl dvě kremrole. Zvládneš dneska tři? Verze pro US trh.
Ta možnost přerušení / pozastavení série je úplná hloupost. Od toho to je rekordní série, že to člověk vydrží sto nebo tisíc dní. Ale pozastavit to? To pak přece nikdy nikomu nemusí skončit. A to není o svědomí, ale o nesmyslnosti takové funkce.
Tak málokdo během tisíce dnů není nemocný, zraněný, celý den v letadle apod. Pro tyhle případy to je super.
Já vím, jasně že je to na svědomí každého, ale kdo alespoň trošku něco ví o cvičení, tak by taky měl vědět, že je to blbost. Co pak hlavně postrádá smysl jsou pak nějaká porovnávání výkonnosti s přáteli a podobně, je to jako kdyby mi alkohol tester neměřil hladinu podle toho kolik nadýchám, ale podle toho kolik do něj naťukám že jsem měl piv a před jakou dobou.
Už několik let jsem ze všech produktů Apple velmi nadšený, opravdu nevím, jestli mé nadšení může být ještě větší…
Kdo to se sportem mysli vazne, ten ma Garmin, Polar nebo treba Suunto. Pro nas ostatni frikuliny a uzavirace zmatenych kolecek, kdy na to, abyste uzavreli kolecko stani staci kazdou hodinu jit na zachod, jsou apple watch.