Každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší a v případě kočárku to je rozhodně Cybex e-Priam. Jedná se o jediný smart kočárek na světě, který vám pomůže s tlačením, zabrzdí v kopci a dokáže uspat vaše miminko tím, že jej bude houpat. Vše navíc snadno nastavíte pomocí aplikace ve vašem smartphone. My jsme si jej se ženou pořídili a protože se jedná o nejchytřejší kočárek na trhu, rozhodně stojí za to, abychom se na něj na našem magazínu podívali. Vítám vás tedy u recenze Cybex e-Priam a věřím, že na následujících řádcích se dozvíte vše, co by vás mohlo zajímat.
Cybex e-Priam – Podvozek, který využijete, dokud nepřestanete potřebovat kočárek
Název Cybex e-Priam označuje podvozek kočárku vybavený elektromotory a připojením k mobilní aplikaci. Když se tedy bavíme o e-Priam, bavím se pouze o podvozku kočárku, který se aktuálně na oficiálních českých stránkách společnosti Cybex prodává za částku 33 690Kč. K němu si pak můžete koupit korbičku, tedy klasický kočárek, autosedačku, tedy takzvané vajíčko, a také sporťák, který je určený pro starší děti, které již nechtějí ležet v korbičce. Všechny tyto tři nástavby jsou plně kompatibilní s podvozkme a vše je vymyšleno do posledního detailu. Zatímco v autě si například necháte samotnou T základnu, která je upevněna do isofixu, můžete z ni odepnout vajíčko, tedy dětskou sedačku, a tu připnout na podvozek e-Priam, což se hodí například, když jdete pouze k pediatrovi nebo někam, kde budete miminko převážet jen krátce. Pokud vyrazíte na delší výlet, můžete připnout korbičku. Vše stiskem dvou tlačítek, které spojují podvozek a nástavbu a to tak jednoduše, že to zvládne jeden člověk bez jakékoli pomoci a to i drobná žena.
Cybex e-Priam vám tedy vydrží po celou dobu, dokud dítě potřebuje kočárek a vy jen měníte nástavby, které na něj jednoduše dáte a přizpůsobíte tak kočárek svým potřebám. Kromě korbičky, sedačky a sporťáku je pak možné samozřejmě dokoupit nespočet vybavení od pláštěnek, moskytiér, držáků deštníku a nápojů nebo například můžete přední kolečka vyměnit za lyžiny a vyrazit na hory. Co mě na Cybexu neskutečně baví, je jednoduchost, se kterou lze cokoli připojit, odpojit a to jak hlavní části, tak i příslušenství. Například vajíčko, které zapínáte do T základny, která je umístěna trvale v isofixu, má trojici kontrolek, které se přepnou na zelenou barvu, abyste věděli, že máte vše přesně tak, jak má být a můžete vyrazit na cestu.
Luxusní zpracování a jednoduchost
Existuje luxus a luxus a zatímco jedny značky pouze natisknou své logo na cokoli, co se bude prodávat, ty další, mezi které patří Cybex, si zakládají na tom, aby bylo na první pohled vidět a cítit, že jste své peníze utratili za něco luxusního. Stačí se podívat na zpracování, které je na té nejvyšší úrovni. Prošívání rukojetí madla, kvalita ložisek koleček, extrémně tiché elektromotory, které neslyšíte – to vše je vyvedeno do posledního detailu a i na drobnostech vidíte, že k nim výrobce přistupoval tak, aby byly luxusní v tom nejlepším slova smyslu.
Co se mi strašně líbí a ještě se k tomu v recenzi dostanu, je, jak jednoduché a promyšlené je celé sestavování kočárku, jak jednoduché je zacvakávání příslušenství a celkové ovládání. Zkrátka vše je dělané tak, aby pro vás byl kočárek skvělým pomocníkem, který zároveň nevyžaduje příliš pozornosti a vše, co s ním potřebujete dělat, je intuitivní, rychlé a především pohodlné. Přesně tak, aby váš fokus mohl být směřován na mnohem důležitější věci a to na péči o vaše miminko.
Pomáhá s tlačením kočárku i s uspáním miminka
Cybex e-Priam je unikátní tím, že vám pomáhá a to nejen při samotném tlačení kočárku, ale také při uspávání nebo uklidnění vašeho miminka. Při režimu pomoci funguje v podstatě podobně jako například elektrokolo a to tak, že jakmile kočárek narazí na převýšení, hrbol nebo nerovnost, zkrátka na cokoli, na čehož zdolání musíte vynaložit sílu, automaticky vám začne pomáhat hnanou zadní nápravou. Dvojice elektromotorů na zadní nápravě se připojí zcela automaticky a to vždy, když je potřeba překonat cokoli, u čehož byste museli tlačit víc, než je obvyklé po rovině.
Funguje to navíc jak při jízdě do kopce, tak i z kopce, kdy vám kočárek taktéž pomáhá, aby vám neujížděl. V případě, že by se stalo, že z jakéhokoli důvodu kočárek pustíte a je zapnutý, samozřejmě zůstane stát na místě. Nemusíte tedy používat brzdu, kterou je samozřejmě také vybaven, ale i v kopci jej na místě udrží samotné elektromotory. To, jak moc má kočárek pomáhat, vyhodnocují senzory v rukojetích, které neustále vyhodnocují, jak moc je nutné dopomoci, aby se vám kočárek tlačil stále stejně bez ohledu na to, zda jedete po rovině, z kopce, do kopce nebo po nerovnostech. Je vám tedy jedno, po jakém povrchu a do jakého kopce kočárek tlačíte, vy jej totiž stále tlačíte stejnou silou.
Pomoci se pak dočkáte samozřejmě i při překonávání obrubníků a dalších překážek. Pokud máte pocit, že nebydlíte někde, kde je velký kopec a ani necestujete někam do hor a tím pádem nepotřebujete e-Priam, pak věřte, že vám extrémně pomáhá i ve chvíli, kdy pouze jdete na polní nebo lesní cestě a překonáváte nerovnosti. Samozřejmě, pokud jste dvoumetrový chlap, pomoc sice oceníte, ale nepotřebujete, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že vaše 50kilová manželka bude pár dní a týdnů po porodu za elektrickou verzi Cybex opravdu vděčná.
Moje žena pomoc, kterou kočárek nabízí, miluje a to především proto, že váží 50 kilogramů a tlačit do kopce kočárek s miminkem, taškou na přebalování a dalšími nezbytnostmi je zkrátka bez pomoci velmi náročné. Naštěstí se Cybex e-Priam zvládnete i ty nejstrmější kopce s náklonem až 25 % stejně jako když tlačíte kočárek po rovině. To stejné pak platí například při jízdě po lesní cestě, kam často chodíme na procházky. Co se týká elektromotorů, ty jsou, jak jsem již zmínil, v kočárku dva a nemáte šanci je slyšet. Oba pohání zadní nápravu, tedy jak levé, tak pravé zadní kolečko.
Kočárek dokáže urazit s pomocí mezi 8 až 45 kilometry a pokud se ptáte, proč je zde tak velký rozptyl, je to tím, že skutečně záleží na tom, jak moc vám pomáhá a oněch 8 kilometrů platí v podstatě ve chvíli, kdy kočárek celou dobu musí nabízet maximální míru pomoci a vy byste tedy šli 8 kilometrů do prudkého kopce nebo z kopce, což v praxi nikdy nezažijete a i když vyrazíte na 20kilometrovou procházku, což se vám asi taky zrovna nestane, tak ji kočárek zvládne bez problémů absolvovat. Poté stačí odpojit baterii umístěnou na zadní nápravě a tu připojit k dodávanému adaptéru, kde se za 6 hodin zcela nabije. Úroveň nabití baterie vidíte jak přímo na zadní nápravě na kočárku pomocí LED diod, tak také v aplikaci e-PRIAM.
V aplikaci je pak možnost nastavit si režim Tour nebo Eco, které určují míru pomoci s tím, že Tour funguje tak, jak jsem popsal výše, tedy že nevnímáte rozdíl v tom, do jakého kopce jedete, a Eco vám samozřejmě také pomáhá, ale trochu méně. My chodíme každý den na dvouhodinovou procházku, která vede lesní cestou a i když zde není žádný velký kopec, přesto nám celou dobu kočárek pomáhá překonávat nerovnosti na cestě. Každý den pak pomáhá houpáním také uspávat a i tak jej nabíjíme pouze jednou za 5 až 7 dní.
Rocking Mode – funkce, kterou budete milovat vy i vaše miminko!
Další věcí, kterou kočárek Cybex e-Priam umí, je takzvaný Rocking Mode, který bude milovat každý, kdo kdy uspával svého potomka. Když jsme tuto funkci ukazovali kamarádce s dvěma odrostlými dětmi, málem se rozbrečela, když si vzpoměla, jak celé noci houpala kočárek, aby děti spaly a v momentě, kdy přestala, se okamžitě probudily. S kočárkem e-Priam totiž houpání zajistíte stisknutím jediné ikony ve vašem mobilním telefonu. Jednoduše si nastavíte intenzitu houpání, dobu, po kterou se má kočárek houpat a můžete aktivovat také možnost, aby v momentě, kdy se od kočárku vzdálíte, se houpání deaktivovalo.
Jakmile máte nastaveno, můžete jednoduše spustit houpání a kočárek začne dělat malé pohyby dopředu a dozadu, tedy přesně to, co každý rodič musel několik měsíců dělat ručně, zvládá e-Priam zcela sám. Kočárek při tom musí být zabržděný a musí mít zablokovaná přední kolečka kvůli bezpečnosti. Houpání je tiché stejně jako byste jej dělali vy sami a pokud je to přesně ta věc, která vaše miminko uspává, pak není co řešit. Stačí stisknout tlačítko a houpat můžete, dokud to vašeho potomka nepřestane bavit. Náš Max houpání kočárku miluje a to, že to umí kočárek bez naší pomoci, je k nezaplacení. Můžete pracovat, vařit, uklízet, zkrátka dělat cokoli co chcete a syn se mezitím houpe tak, jak to má rád a jak jej to uspává.
Všechny možnosti nastavujete pomocí aplikace e-PRIAM, která je k dispozici jak pro iOS, tak pro Android. Ovládání a nastavení je zcela intuitivní a vyzná se v něm skutečně každý, i ten, kdo si s technologiemi příliš nerozumí. Když pak ovládáte kočárek a v něm máte miminko, vše tak trochu připomíná tamagochi a obzvlášť vtipná je aktualizace firmware, kdy si s úsměvem na rtech můžete říct, že aktualizujete firmware samotného miminka. Ovládání je skutečně velmi snadné a pokud jste milovník technologií a máte prvního potomka, pak vás péče o něj bude s e-PRIAM opravdu bavit, protože najednou to není jen o špinavých plínkách, ale i o něčem z technologického světa.
Skvělý ekosystém, který doprovází vaše dítě prvními roky života
Cybex e-Priam v podstatě není co vytknout a to od zpracování, jednoduchosti používání až přes funkce, které nejsou jen na parádu, ale dokáží vám skutečně usnadnit život. Je potřeba počítat s tím, že pokud chcete základní variantu korbičky, vajíčka a sporťáku, pak vás tyto tři věci společně s podvozkem vyjdou na zhruba 60 000 Kč bez příslušenství. Narozdíl od fashion kočárků zde však platíte za funkčnost, zpracování a za to, že si usnadníte jednu z nejhezčích, ale zároveň nejtěžších částí života, kdy je na vás 24/7 závislé vaše miminko. Každá ušetřená energie a čas pak přijde vhod více než kdykoli jindy. Pokud tedy máte tu možnost, je Cybex ideální volbou a to nejen kvůli funkcím, které nabízí e-Priam, ale i díky celému ekosystému, který využijete od narození až do chvíle, kdy poprvé vyrazíte na výlet úplně bez kočárku. Nám dělá Cybex společnost každý den a to nejen na výletech, ale i v situacích, kdy dáme syna uspat do kočárku a zapneme mu funkci Rocking mode.
Cybex e-Priam si můžete nakonfigurovat a zakoupit přímo zde.
Bude junior/ka? ;)
Odpoved je v clanku jenz komentujete ;)
Myslim si ze tyhle veci ktere rodice „pro miminko“ makupuji a jsou plne vymozenosti a technologii atd. delaji spis pro sebe a svuj dobry pocit a uzivani si toho obdobi, ditko od narozeni do min 1 roku veku „luxusni“ve „techologicky vychytane“veci moc neoceni, resp. nevnima, pokud ma pohodli a peci …
To neni kritika nebo vysmech, proste to tak je a je super kdyz si rodice prcka uzivaji naplno a chteji pro sebe a nej to nejlepsi a maji stastne obdobi plne radosti.
Ehm no to ze nemusi zena tlacit kocar s namahou ale jde to snadno nebo nemusi houpat ale houpe se sam… to mate pravdu to je skutecne pro rodice a ne pro dite, uhadl jste to spravne a je to proncip elektrickeho kocarku…..
Asi se tu nikoho nechci dotknout. Ale za mě tuhle hračku bych neocenil. Mám dvě děti, 8 a 4 roky (takže nejsem šedesátiletý), a prostě to houpání a tlačení kočárku k tomu tak nějak patří. S ženou jsme se střídali, pomáhali si, a tak nějak nás to víc ztemilo. Vědět, že se můžeme jeden na druhého spolehnout, než svěřit své starosti elektronickému kočárku. Ale jak říkám. Můj názor.
Vidíte a pak tu je spousta maminek co nemají manžela, spousta postižených lidí co mají děti, spousta lidí co bydlí fakt někde na vysokém kopci a tak dále… asi bych úplně neodsuzoval kdo to využije a kdo ne. A že vás s manželkou tmelí tlačení kočárku je super, některé lidi tmelí s manželkou zase jiné věci a když chodíme do lesa kde je písčitý povrh a kočárek se boří a tatínek musí pracovat a maminka chce jít do lesa na procházku, tak netuším proč by měla být maminka špatná za to, že ji dopomáhá s tlačením kočárek… fakt netuším proč by se měla cítit nějak špatně. Ale samozřejmě vás přece nikdo nenutí si nic kupovat, vlastně není potřeba ani mít kočárek, můžete dítě nosit.
Dobrý den.
Byl jsem zvědav kam se bude diskuze k tomuto článku směřovat a tak nějak jsem tušil.
Též jsem si prošel školu ježdění s kočárkem. Tedy rovnou dvojkočárem.
Dle mého co si kdo koupí je jeho věc. V dnešní době jsou k dispozici různé vychytávky tak proč ne. A není třeba k tomu vymýšlet různé teorie.
Prostě se radujme z dětí a se vším co je s tím spojené.
Tak ať to jezdí 😄
Recenzi jsem nečetl, takže to klidně smažte, ale hádejte, co je nejlepší pro dítě? Když je nalepeno do 2-4 let na mámě (občas tátovi), takže šátek nebo nosítko. Ale člověk je extrémně pohodlný tvor, a vlastně všechno v novodobé historii vytváří pro svoje pohodlí (kočárek je výmysl někde z 18 stol.). Bohužel většina těchto vynálezů jde proti tomu být zdravý (nejen fyzicky), a utěšování plačícího dítěte houpáním kočárku a tím přerušená citová vazba s mámou, budiž tomu příkladem, ale takových příkladů je nespočet.
Vidíte a protože se mi narodil syn tak jsme se o toto téma dost zajímal a to co píšete a tvrdíte vy je v naprostém rozporu s tím, co tvrdí všichni odborníci, laktační poradkyně, pediatři, porodní asistentky a lékaři na světě. Navíc jít s 5 kilovým dítětem na 2 hodinový výšlap, fůha to vaši manželku obdivuji. Já budu raději věřit odborníkům a názor anonymního diskutujícího s dovolením vynechám :)
Prosím, napište jen pro příklad pár jmen odborníků (ne úplně všechny na světě), kteří doporučují pro miminko pobyt v kočáře namísto kontaktního pobytu na hrudi své matky. Nepochybuji, že takoví existují a klidně jich může být mnoho. Ale já Vám tady hodím hromadu erudovaných odporníků z různých oborů, co Vám od argumentují a doloží studiemi to, s čím teď nesouhlasíte. Jen zkusme selským rozumem, šátek potažmo princip nošení děti na těle funguje v různých civilizacích tisíce let, miminko neustále cítí dotekem svoji mámu, cítí bušení jejího srdce, v nosítku, kdy je miminko čelem na hrudi (ne visítku dy je opačně) má ideální tvar pro vývoj kyčlí a zakřivení páteře, atd.. Miminko, když začne plakat v kočáře může to mít mnoho důvodů, může mít hlad, chybí mu právě dotek matky, něco ho bolí, atd.. tak jako tak, ho buď citlivá máma vytáhne a zkusí něco, co pomůže, nebo sním začne houpat či přímo třást, kdy dítě po více či dlouhé době vysílením plakat přestane a usne, ale není to tím, že by byla vyslyšena jeho potřeba!!Ale ano Romane, Vy jste mi dal na konci za pravdu a já Vám to znovu potvrdím, že naše civilizace to v sobě již dávno nemá, a je to opravdu fyzicky náročné pro toho kdo nosí = pohodlnost. My už nosíme druhé miminko, naštěstí tentokráte holčičku :-) a kluka jsme nosili skoro až do 3 let, když to bylo potřeba (nevím proč, ale v kočárku stejně nechtěl být, když už jsme nějaké ten sporťák zkusili), a to vážil už určitě přes 15 kg. Jde ale hlavně o to ranné období do 2 let… Turistiku máme rádi, a žena to zvládla, ale samozřejmě je nutné udržovat se v dobré kondici a třeba pak i kompenzovat to jednostranné zatížení. Nosit se dá v nosítku i na zádech, a není nosítko jako nosítko, jsou v tom rozdílí stejně, jako mezi kočárky.
OK
Je radost sledovat tuto diskuzi.
Těším se na reakci 😄
e-Priam jsme měli jako jedni z prvních v ČR, kdy to byla novinka a jakožto nadšenec do vychytávek jsem to musel nutně mít 😅 …a udělali jsme dobře. Je to skvělá věc a nenechám na to dopustit. Sice jsme se s manželkou občas setkávali s opovrhujícími pohledy od našich známých ve smyslu, že jsme líní i ten kočárek tlačit nebo houpat, ale co – často to bylo od lidí, kteří kdyby na to měli peníze, tak by si to pořídili taky, takže problém byl spíš někde jinde.
Užijte si to Romane, je to krásné období (i když často hodně těžké), ale za tu únavu z nevyspání to stojí. Děti jsou dar. 🍀
Souhlas :-)