Apple chrlí v posledních letech jednu novou generaci MacBooků Pro za druhou a jak se zdá, nehodlá s tím přestat ani v nejbližší době. Reportér Mark Gurman z Bloombergu totiž přišel před pár hodinami s tím, že v pokročilém vývoji je již další generace tohoto produktu a to i přesto, že od představení té poslední nás dělí teprve pár měsíců.
Zdroje Gurmana pocházející dle všeho přímo z Applu přišly nyní konkrétně s tím, že nová generace MacBooků Pro je v současnosti vyvíjena pod kódovým označením J614 a J616, přičemž její představení by ve výsledku nemuselo být až tak vzdáleno. Respektive, zdá se, že na ní nebudeme čekat podstatně déle než tomu bylo nyní na nedávno představenou novou generaci. To by znamenalo jednoduše to, že nové MacBooky Pro ukáže Apple opět na konci příštího roku a to s čipy M4 Pro a M4 Max. Co dalšího by se u nich mohlo objevit není sice v tuto chvíli tak úplně jasné, v souvislosti s MacBooky Pro se však dlouhodobě spekuluje o nasazení OLED displejů, kterými by Apple nahradil nynější miniLED panely. Podle zpráv z posledních týdnů se sice zdá, že příští rok ještě nebude tím, kdy se MacBooky dočkají, avšak Apple nás v tomto směru již nesčetněkrát překvapil a proto nelze vyloučit, že se přeci jen OLED MacBooků Pro v příštím roce dočkáme.
Ano samozrejme, Apple nedokaze vyrobit konstrukcne jedno z naprimitivnejsich zariadeni ktore bez problemov vyraba kazdy cinsky vyrobca v garazi… a ked uz nieco nahodou vyrobi tak to roztapa zariadenia…
Nostromo, šíříte tu lži.
Nééééé, OLED néééééééé! Nechci nic, co se vypaluje! Navíc jaký přínos má mít OLED panel u notebooku? To jako někdo pracuje na přímém slunci nebo co?
Jak jste přišel na to, že se vypaluje?
Vypalování je vlastnost každého organického panelu. Výrobci se to sice snaží softwarově zmírnit např tim že posouvají obraz po pixelech. Ale vždycky se bude víc nebo min vypalovat. S tím se neda nic dělat. Životnost tedy opravdu krátká a to měsíce nebo nekolik let, oproti anorganickym lcd, které teoreticky vydrží věčně.
Zvláštní, mám 3 roky OLED televizor a není na něm vypálené nic.
To že nic nevidíte pouze znamená že sou pixely vypálené rovnoměrně, software televize upravuje jas a posouva obraz po pixelech atd., ale vypálené přesto sou, tomu se nezabrání, je to organickej materiál. Obraz už nevykazuje takové vlastnosti jako nový. Taky záleží jak často televize běží a na jakou kvalitu obrazu. Pokud běží nonstop tak většinou je už pozorovatelé že obraz začne výrazněji degradovat ještě v záruce tv. Výhoda panelu je menší spotřeba a možnost ohebnosti. Lepší barvy kontrast.., ale opotrebenim se tato vyhoda vytrácí. Zato lcd vydrží teoreticky věčně, je preci jenom anorganickej krystal. Treba digitální hodinky staré 40let běží nonstop a nic, je to sice monochromatickej lcd panel ale princip je stejný u všech lcd. A treba QLED panely už ted v mnohych obrazových vlastnostech předčí OLED panely. Je to o vývoji. A nebýt LG tak oled není tak rozšířeným, do vyvoje dali jmění. Nejvetsi výhoda je ohebnost tam ma smysl. Zajímavé budou až microLED panely ty jsou ale zatím drahé takže masově se zatím nevyrábí. Podle mě OLED panel u mcbooku použit hlavně kvůli spotřebě, protože to vyjde levněji než-li vycekapacitni baterie. Takze se můžou chlubit lepší vydrží.
ok :) tak ještě že nemám to LCD , které nemá černo ubarvu.
Hlavne tam chci Thunderbolt 5.