Přestože Apple v minulosti na WWDC pronesl památnou větu, že spojovat macOS a iPadOS, potažmo Macy a iPady nehodlá, příští rok do jisté míry svá slova poruší. Podle zdrojů velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana totiž vyvíjí pro iPady Pro zbrusu novou klávesnici, která je má právě MacBookům výrazně přiblížit. Představit ji má spolu s Apple Pencil 3 po jejich boku na začátku příštího roku.
Gurman tvrdí konkrétně to, že nové klávesnice pro iPady jsou vyvíjeny pod kódovým označením R418 a R428 a svým designem připomínají šasi MacBooku bez displeje. Disponují totiž pevným hliníkovým rámem a klávesnicí, která je takřka 100% shodná s klasickou Magic Keyboard z MacBooků. iPad jako takový se pak jednoduše „nacvakne“ do displejové části a bude sloužit jak pro zobrazování obsahu, tak samozřejmě pro výpočetní výkon. Klávesnice zase nabídne několik portů, které rozšíří stávající portovou výbavu iPadu. Ten totiž disponuje jen jedním USB-C, kvůli čemuž je z hlediska připojení periferií relativně nevyužitelný. Díky portům v klávesnici, které budou schopny s iPadem přímo komunikovat, by však měl být nedostatek portu u iPadu rázem ten tam. Teď jen doufejme, že to Apple nepřežene u této novinky s cenovkou a klávesnice se pro mnohé stane naprosto nepostradatelnou součástí jeho výbavy.
Me by se libilo, kdyby iPadOS umel uzivatelske ucty.
Tragický iPad OS se klávesnicí opravdu nevyřeší. Dokud Apple nevyřeší systém, iPady se Macbooku nepřiblíží ani omylem.
Dovolím si s Vámi nesouhlasit. Naopak iPad OS je perfektní jednoduchý a intuitivní systém a po připojení magic keyboard lze úplně v pohodě používat jak pro břžnou kancelářskou práci, tak pro konzumaci obsahu. Běžnému uživateli plně nahradí notebook, v některých věcech ho i předčí. Navíc má velkou výhodu v možnosti mobilního připojení k síti, což nechápu, proč u macbooků dosud není. Sám používám jak macbook, tak iPad pro.
Dovolím si nesouhlasit. Asi nejzásadnější problém iPad OS je způsob práce se soubory. Ať už katastrofální způsob přístupu k file systému nebo i důsledky sandboxingu aplikací, kdy je stále často nutné soubory kopírovat mezi aplikacemi místo toho, aby soubor seděl na jednom místě a pracovalo se s nim různými aplikacemi. Nějaký magic keyboard s tím nic neudělá. Takže je to systém na volný čas, ale cokoli komplikovanější je opravdu martyrium.
Bobays – Jako vzdy je nutne se oprostit od ciste sveho uhlu pohledu a podivat se obecne. Celkove se prace se soubory meni a cim mladsi generace tim casteji jiz neresi soubory, ale otevre aplikaci a z ni dokument, ci hromadny filtr. Klasicke slozky apod jsou upozadeny. Ano taky jsem vyrustal drive a sam peclive resim strukturu i nazvy souboru, ale cim dal vice se vsimam u kolegu i v rodine u mladsich rocniku ze jejich zpusob prace je odlisny a mnoho z nich v tomto iPad nijak nelimituje, naopak jej preferuji kvuli okamzite pripravenosti, hmotnosti, vydrzi na baterku a moznosti stale online. A asi taky tak nejak „cool“ :-) Znam i lidi kteri ntb jiz vratili a pracuji only tablet, v pripade vetsi office prace pripojeny k USB-C monitoru jako dock.
Souhlas i s vaším druhým komentářem. Složkový adresář = 40% zbytečný bordel většinou už k ničemu.