Pokud se vám ještě ve vaší peněžence v iPhone neobjevila notifikace upozorňující na vylepšenou prevenci podvodů, pak se tak brzy stane. Apple totiž v rámci Apple Pay přináší vylepšenou prevenci podvodů, což znamená, že Apple Pay v součinnosti s vaši platební kartou sbírá informace o vašem účtu, běžných nákupech, místech nákupů a podobných věcech, které poté používá pro detekci podvodů.
Jednoduše řečeno, pokud jste nikdy v životě nenakupovali nic v Americe a nikdy v životě jste nekupovali žrádlo pro psa, pak vyhodnotí banka žádost o platbu 10 000€ za psí žrádlo uprostřed USA jako podvod a transakci zamítne, dokud ji opakovaně neautorizujete. Taktéž se řeší dodací adresa, kam zboží odesíláte a tak nákup zboží přes internet, které má být odesláno do Bangladéže taktéž může být vyhodnocen jako rizikový a banka automaticky takový nákup pozdrží. Apple pak přímo v notifikaci, která se objeví v rámci peněženky, pokud používáte Apple Pay uvádí následující:
„Když se pokusíte provést na internetu nebo v aplikaci transakci s kartou vybavenou některými prvky vylepšené ochrany proti podvodům, vaše zařízení posoudí informace o vašem Apple ID, zařízení a poloze (jestliže máte pro aplikaci Peněženka zapnuté polohové služby) a vygeneruje hodnocení potenciálu podvodu na zařízení. Výsledné hodnocení potenciálu podvodu na zařízení, ale nikoli data použitá k jeho vygenerování, bude zasláno společnosti Apple a zkombinováno s údaji, které už má společnost Apple o vašem zařízení a účtu k dispozici. Na základě takto zkombinovaných informací vznikne hodnocení potenciálu podvodu při transakcích s Apple Pay. Toto hodnocení pak může být společně s identifikátorem dodací adresy a IP adresou, pokud je k dispozici, poskytnuto vaší platební síti, která ho použije k odvrácení případného podvodu při vlastní transakci. Identifikátory dodací adresy se v různých platebních sítích liší. Lze podle nich ověřit, jestli byla při různých transakcích s určitou kartou z vašeho zařízení zadána stejná dodací adresa, ale samotná adresa přitom zůstane utajená. V aplikaci Peněženka se můžete kdykoli podívat na zadní stranu své platební karty a zjistit, zda je touto vylepšenou ochranou proti podvodům vybavená. Nechcete‑li hodnocení potenciálu podvodu se svou platební sítí sdílet, můžete zvolit jiný typ karty,“ uvádí Apple v rámci upozornění na vylepšenou prevenci podvodů.
Mně dnes rano v 3:00 malinko sem se vyděsil co se děje:-)))
“, což znamená, že Apple Pay v součinnosti s vaši platební kartou sbírá informace o vašem účtu, běžných nákupech, místech nákupů a podobných věcech, které poté používá pro detekci podvodů.”…. Nepsali, ze nesbiraji zadne údaje o platbách??
„…vaše zařízení posoudí informace o vašem Apple ID, zařízení a poloze (jestliže máte pro aplikaci Peněženka zapnuté polohové služby) a vygeneruje hodnocení potenciálu podvodu na zařízení. Výsledné hodnocení potenciálu podvodu na zařízení, ale nikoli data použitá k jeho vygenerování, bude zasláno společnosti Apple a zkombinováno s údaji, které už má společnost Apple o vašem zařízení a účtu k dispozici…“
Hahaha.. to jo… krkolomneji uz to nejde..jednodušeji si to vyhodnotim sam..
No víte… vy si toho moc nevyhodnotíte, když ten nákup udělá někdo za vás tím, že vám například ukradl kartu… to toho pak fakt moc nevyhodnotíte…. a právě pro lidi jako jste vy, kteří si myslí, že si to vyhodnotí sami, je tato funkce super :-)