Jak jsem psal v jednom z našich článků, Apple TV používám zejména kvůli Home Sharingu, tedy kvůli funkci, jenž dokáže přenést knihovnu z iTunes v počítači do Apple TV a tím pádem také do samotného televizoru. Tato funkce mi fungovala zcela bez problémů a jednou za měsíc jsem musel pouze odpojit a znovu připojit počítač v nastavení Apple TV, to když se nepodařilo načíst obsah v rámci Home Sharing. Vše tedy fungovalo bez komplikací a k mé naprosté spokojenosti.
Když jsem vyměnil starší MacBook Pro za nová iMac Retina, samozřejmě jsem počítač autorizoval a začal sdílet do Apple TV knihovnu z iMacu, což také nedělalo žádný problém. Po čase jsem si však uvědomil, že Mac nemá v základním nastavení defaultně zapnutý Firewall a tak jsem jej zapnul. Na MacBooku jsem měl Firewall zapnutý vždy a nic se nedělo, ovšem v případě iMacu, respektive v případě OS X 10.10 nastal problém a Home Sharing do Apple TV fungoval neskutečně pomalu nebo lépe řečeno vůbec.
Ze začátku jsem příliš nechápal v čem může být problém, až mi došlo, že jediné co jsem změnil bylo zapnutí Firewallu. Když jsem jej opět vypnul, začalo domácí sdílení fungovat tak jak má. Problém je v tom, že i když v nastaveních Firewallu vypadá v pořádku, ve skutečnosti to tak být nemusí. Zkusil jsem tedy vypnout a znovu zapnout Firewall a zkontrolovat ve Firewall Options, zda má iTunes povolen průchod přes Firewall. Vypnul jsem použití Firewallu, restartoval počítač a Firewall opět zapnul. Restart proběhl taktéž u Apple TV 3. generace a od té doby opět vše funguje jak má. Někdy tedy stačí skutečně málo k tomu, abyste opravili i zdánlivě neřešitelný problém.
ahoj, máš zkušenosti s používáním macbook – aTV – time capsule? Prvně jsem řešil, že koupené filmy přehrávám při každém spuštění přímo z itunes a ne z knihovny macbooku na lokální wifi.. to se mi podařilo (ikdyž jsem si 2x sežral FUP :) Pochopil jsem, kde je problém :) Přesto to funguje tak, že když prostě zaklapnu macbook, přehrávání na ATV se přeruší. Napadlo mě, přenastavit v předvolbách itunes složku médií na disk v time capsule. Ale obávám se, že to stejně bude potřebovat běžící apple zařízení se spuštěným itunes v síti. Otázka tedy je – je utopie si myslet, že by to mohlo fungovat tak, že půjde pustit stažený film z itunes, nahraný na timecapsule, ikdyž budu s macbookem pryč? díky
Hezký stručný návod na odstranění problémů. V kanceláři byl stejný problém a nyní už není. děkuju :-)
a ještě malá otázečka. Jde na stránkách nějak vyhledávat návody? když zadám do vyhledávání tak samozřejmně vyjede spoustu článků s návody ale například tento ne. šlo by třeba pokud se jedná o návod dávat do názvu článku třeba nějakej tag aby jsme si pak mohli návody hezky vyjet? :-) nebo nějaká stránka kde by na ně byly odkazy by možná byla ještě lepší třeba s rozdělením po produktech/problémech. :-)
Chtěl jsem se zeptat uvažuju o koupit Apple TV a zajímalo by mě jestli když připojím pevný disk k Airport Extreme tak to co je na disku se bude moct dát přehrát na Apple TV ?
@Petr: bohužel přenastavením místa kam ukládá iTunes data si nepomůžeš – vlastní Stream „vyrábí“ iTunes;
@ElBarto: – odpověď je podobná – nelze – a to proto, že AirPortExtreme (ale ani TimeCapsule) nemají žádnou podporu vysílání (iTunes); …jediné řešení (tedy pokud nechceš investovat do serveru jako já:-)) je koupit si nějaký NAS (u mnou preferovaného Synology máš k dispozici jak TimeCapsule=zálohu, tak iTunes i Plex pro vysílání v LAN/WAN…kromě jiného…)
Voldzi: ale přes zaplej macbook by to mělo normálně fungovat nebo ani to ne ?