Či Steve Jobs zmenil svet k lepšiemu, je pomerne diskutabilné. Všade totiž vidíme využívanie smartfónov a zdá sa, že mnoho ľudí na nich začína byť závislých. V školách to platí dvojnásobne, keďže na hodinách človek bežne vidí, že asi 3/4 triedy je zahľadených do svojich iPhonov, Samsungov alebo HTC. A práve proti tomu chcú zahraničné školy bojovať. Presnejšie, Kalifornská štátna univerzita a štátna univerzita v Pennsylvánii sa pripojili do projektu, ktorým motivujú žiakov, aby nepoužívali mobily počas vyučovania. Ako to docielili?
Začali využívať aplikáciu Pocket Points, ktorá je napojená na systémy škôl a školy motivujú žiakov do nepoužívania mobilov tým, že čím dlhšie svoje mobily nepoužívajú, tým väčšie zľavy získajú v okolitých obchodoch a tým viac jedla dostanú zadarmo. Funguje to skoro ako hra – čím dlhšie máte zamknutú obrazovku mobilu, tým väčší počet bodov získate. Ak sa chcú tohto projektu zúčastniť, stačí im zapnúť aplikáciu na začiatku vyučovacej hodiny, kde vám aplikácia každých 20 minút pridá počet bodov. A pretože multiplayer je dnes neoddeliteľnou súčasťou hier, počet bodov rastie v závislosti od počtu „pripojených“ študentov. V súčasnosti túto aplikáciu používa viac ako 1000 študentov. Jedným z nich je aj tvorca aplikácie, študuje totiž na univerzite v Pennsylvánii.
*Zdroj: Kotaku
Za mých mladých let, když jsem přinesl do školy něco, co tam nepatří, tak mi to bylo zabaveno a vráceno na konci školního roku – to by ale dnes pošlapalo nejspíš lidská práva chudáků studentů, kdyby jim kantor mobil zabavil a nejspíš by škola ještě čelila žalobě ze strany rodičů. Chápu, studenti mají přece právo si během hodiny házet statusy “nuda k posrání” na FB nebo sjíždět fotky Kim Kardashian na Insta!
Hmm to aby kazdy student mel dva telefony, jeden na hrani a druhej na tyhle body.