Stevu Jobsovi dnes môžeme ďakovať za to, že jeho spoločnosť priniesla iPad do rúk miliónom užívateľov po celom svete. Mnohými užívateľmi iPadu sú v skutočnosti deti v školskom veku a práve také deti mal aj Steve. Ukazuje sa ale, že kým množstvo rodičov povolilo svojim deťom používať iPad, Steve Jobs mal na svoj výtvor úplne iný názor a stanovil doma prísne pravidlá ohľadom toho, ako sa má zaobchádzať s tabletmi v jeho domácnosti – tieto pravidlá platili obzvlášť u jeho detí, pretože vedel, že aj keď tieto zariadenia majú šancu zmeniť svet, nemali by sa dostať do rúk deťom.
Jobs totiž zastával názor, že deti by si nemali zvykať na technológie v príliš mladom veku, pretože by to mohlo mať zlý dopad na ich vývin. A je nutné uznať, že Jobs mal v tomto naozaj pravdu. Dnes totiž môžeme vidieť, že sa u detí buduje závislosť na technológiách, obzvlášť na smartfónoch a tabletoch, pretože sa im tieto zariadenia dostávajú priskoro do rúk. Navyše, dnes môžeme vidieť aj to, že na ihriskách už nebýva toľko detí, koľko tam bolo ešte za čias pred iPadom. Navyše, technológia má v mladom veku zlý dopad aj na to, že deti prichádzajú o predstavivosť a kreativitu a deti nemajú potrebu pamätať si toľko vecí, konieckoncov dnes je všetko na Googli.
*Zdroj: AnonHQ
Obuvníkov syn chodí bosí. A má pravdu. Dnes celý svet čumí do tých obrazoviek.
myslim, ze to nie je zrovna o iPade, ale o Facebooku ….
Ani ne tak o FB, jako o internetu. Dokud se na kompevh jen parily hry, tak se chodilo i na hriste (za mojeho detstvi), jak prisel net, hroste se zacaly vyprazdnovat a socialni sluzby dorazily zbytek. Podle me tzv. socialni sluzby zmrsily celou generaci lidi, ktera vyrostla na nich. Ja mel stesti, ze jsem se narodil jeste do doby, kdy tyhle veci nebyly.
Je to úplne jedno.
Pokiaľ má niekto tendenciu posedávať s kamarátmi a kecať o ničom pri pive alebo malinovke, tak to isté bude robiť aj na Facebooku.
Pokiaľ niekto robí niečo tvorivé aj v reálnom živote, napr. modelárčí alebo programuje, tak bude v diskusiách kecať o tejto téme a posunie ho to ďalej, ako keby bol solitér.
Pokiaľ je niekto športovec, tak si po tréningu pozrie na iPad-e zápas profíkov a poučí sa.
A pokiaľ ide o deti, treba ich len motivovať správnym smerom. Aby mali množstvo koníčkov. A pri každom využijú aj tieto technické vymoženosti. Pokiaľ sa však budú nudiť, budú zaháňať nudu na FB alebo hrami na iPad-e.
Ešte by som dodal … platí to rovnako pre deti aj dospelých.
Tieto „hračky“ nemajú slúžiť ako zaháňač nudy, ale ako prostriedok pre zlepšovanie sa v reálnom živote.
Prostě to tak je v této době a nikdo s tím nic nenadělá.
Spíše by se novým technologiím mělo přizpůsobit školství a neučit zbytečné memorování a biflování věcí které se dají vygooglit. To mělo smysl v předpočítačovém věku.
Dneska by se děti měli učit myslet a rozvíjet kreativitu, finanční gramotnost a praktičnost tak, aby uměli co nejlépe přežít a orientovat se v budoucím světě.
ravo: Ne nadarmo se říká „Übung macht Meister“. Každá mozková aktivita drží mozek v kondici i to neoblíbené memorování, kdybyste nememoroval, neumíte slovíčka cizího jazyka. Ony školy dobře ví, proč nás tím trápí/trápily.