Společnost Apple minulý čtvrtek propustila manažerku svého inženýrského programu Ashley Gjøvik. Důvodem jejího propuštění bylo údajné porušení nařízení firmy, týkajících se zveřejňování důvěrných korporátních informací. Ashley Gjøvik se v příspěvku na svém twitterovém účtu podělila se svými sledujícími o své názory na to, jakým způsobem společnost Apple řeší problematiku sexismu a obtěžování mezi svými zaměstnanci.
Ashley Gjøvik se minulý měsíc v jednom rozhovoru svěřila s tím, že se řadu let snažila upozornit na problematiku výskytu sexismu u Applu, přičemž jí firma za celou tu dobu údajně neposkytla žádné ideální řešení tohoto problému. Jedním dechem je pak třeba dodat, že se na problém snažila upozornit nenásilnou cestou, takže si nepředstavujte extrémy typu nasprejování nápisu womanizer vibrátor na klitoris na auto Tima Cooka. O něco později bylo Gjøvikové nejprve nařízeno volno na dobu neurčitou, minulý týden byla oficiálně definitivně propuštěna z Applu. Ashley Gjøvik v souvislosti se svým propuštěním na Twitteru uvedla, že ji firma kontaktovala kvůli „citlivé záležitosti, týkající se duševního vlastnictví“. Vedení zmíněnou manažerku upozornilo na důležitost rozhovoru a podotklo, že „spolupráce a účast je nezbytná“. Ashley Gjøvik na žádost odpověděla e-mailovou zprávou, ve které mimo jiné prosila také o to, aby byla celá diskuze i nadále vedena písemnou formou, protože veškerou korespondenci chtěla přeposlat Národní radě pro pracovněprávní vztahy.
Any bets if I get a literal knock on my physical door from #Apple today? pic.twitter.com/oFqw4VFaGi
— Ashley M. Gjøvik (@ashleygjovik) September 9, 2021
Jeden z představitelů Applu jí ale odpověděl, že vzhledem k tomu, že se rozhodla neúčastnit se diskuze, jí bude odepřen přístup do systémů Applu. Jen o několik hodin později byla manažerka informována o tom, že její smlouva se společností Apple byla ukončena. Ashley Gjøvik bylo oznámeno, že vzhledem k jejímu rozhodnutí nezúčastnit se diskuze budou veškeré informace postoupeny na příslušné místo, a s ohledem na závažnost obvinění budou podniknuty příslušné kroky. Obtěžování a sexismus na pracovišti nebyly jedinými problémy, kterými se zmíněná manažerka zabývala. Kromě toho řešila například to, že jí silně nevyhovují některá nařízení Applu, týkající se soukromí. Někteří vedoucí pracovníci Applu měli totiž v rámci těchto nařízení údajně přístup k datům, nacházejícím se na zařízeních zaměstnanců, a měli přístup také k jejich osobnímu Apple ID. Mluvčí Applu v této souvislosti uvedl, že se firma vždy zavazovala k vytvoření pozitivního a inkluzivního pracovního prostředí, ale že se nebude veřejně vyjadřovat k žádným specifickým záležitostem kteréhokoliv ze svých zaměstnanců.
Tohle rozcarovani uzitecnych idiøtu je vzdy legracni.
Divence bohuzel nedoslo, ze kecy o inkluzivite a rovnosti jsou dobre jako marketing, ovsem uvnitr korporaty jedou na zisk a vse co jej muze ohrozit musi pryc.
Stejne je to i na narodni urovni. Inkluze a nonbinarove jsou fajn vata pro novinare, ale jakmile to politickym spickam zacne vadit, zbavi se toho, stejne jako celeho tohoto radoby progresivne-ekologicko-veganskeho postoje ve vterine.
Presne tak. Pokrytectvo “progresívcov” prekvitá.
Jakmile s těmahle kecama progresivisti začali, tak se zdá, že každej druhej na světě je sexista, rasista, homofob, transfob a já nevim jakej ještě fob. Dneska je běžný že i černochy, kteří se nepodvolej ideologii v klidu označí za nenávistný bělochy. V jejich vymatlaným vidění světa jsou pouze oni ta nejdokonalejší stvoření a kdo neni s nima je proti nim. Tohle je rakovina společnosti. Přijde mi směšný, jak třeba kvůli jednomu psychicky labilnímu ječícímu jedinci na Twitteru dokáže kdejaká firma kompletně změnit rétoriku, vyhodit CEO a pak se ještě celej život omlouvat ze něco co se nestalo nebo za újmu, kterou nikdo neutrpěl. Je to směšný a bohužel se to této promilové menšině toleruje. Jsou jako dětičky ve školce.
Radši se podívej na její Twitter, co všechno se v té prohnilé firmě děje. Nápověda: zdeleka nejde jen o progresivismus nebo sexuální obtěžování.
A co takhle připustit možnost, že ó božská firma Apple není tak úplně božská a holčina prostě má pravdu a tohle všechno příkoří opravdu zažila? Ono to, že se káže voda a pije víno a taky že peníze nesmrdí ukazuje Apple denně. Začněme třeba u jeho působení v Číně.
Gogousi, o to tunted nejde a ani to nikdo nerozporuje. Jde tu spis o to, ze tihle rvouni maji pocit, ze maji moc a neco se zmenilo. Nic se nezmenilo a zadnou moc realne nemaji. Jen obtezuji ty “dole”.
Kromě toho řešila například to, že jí silně nevyhovují některá nařízení Applu, týkající se soukromí. Někteří vedoucí pracovníci Applu měli totiž v rámci těchto nařízení údajně přístup k datům, nacházejícím se na zařízeních zaměstnanců, a měli přístup také k jejich osobnímu Apple ID.
kdyby jela na androidu, tak se jí to nestalo ;) všechno špatné je k něčemu dobré
lebo v google by jej hned vysvetlili, ze sukromie neexistuje.