Našim čtenářům nemusíme připomínat, že Nike propustil drtivou většinu týmu FuelBand, který se staral o vývoj samotného hardware. Ponechal si pouze tým související se softwarem a otevřel svoji Nike + Fuel laboratoř, ve které bude testovat produkty třetích stran, které vybaví jednotkou Fuel. Největší problém veškerých sportovních hodinek, náramků a dalších produktů které se snaží měřit sportovní aktivity je totiž v tom, že nemají žádnou univerzální měřící jednotku. Dozvíte se tak kolik jste ušli kroků, spálili kalorií nebo jak dlouho trvala vaše denní aktivita, to však není sexy a co není sexy, to se zkrátka neprodává.
Nike je však zatraceně sexy a právě proto se zdá i dalším výrobcům zajímavé, použít jako měřící jednotku Nike Fuel. Samotné označení Nike Fuel souvisí s fyzickou a sportovní aktivitou, kterou během dne uděláte. Neměří se tak kroky, běh nebo plavání, měří se vše dohromady a vy okamžitě vidíte, kolik Fuel bodů máte za daný den na svém kontě. Právě nyní se pak dostáváme k tomu, proč zřejmě Nike přestal dále vyvíjet svůj FuelBand, ale zaměří se pouze na software a na propojení jednotky Fuel s produkty třetích stran.
Nike totiž již velmi dlouhou dobu spolupracuje se společností Apple a je zřejmé, že top managment společnosti Nike je tím prvním, kdo se mimo samotné vedení Applu dozví o novinkách, které společnost v oblasti fitness chystá. David Polesný řekl v pořadu týden živě poměrně zajímavou větu a to v momentě, kdy David uvedl, že Nike vyklidil pole Applu. To je poměrně zajímavé a řekl bych že i velice pravdivé tvrzení. Pro Nike je jednodušší s Applem spolupracovat, než soupeřit. Je tak velice pravděpodobné, že měřící jednotkou v chystaných hodinkách nebo nyní se zdá, že spíše sportovním náramku společnosti Apple, bude právě Fuel.
- Ladie’s Magazine: Motivace – ke každému cíli je nutné udělat důležitý krok, ten první!
*Vizualizace konceptu Nike Fuel: behance.net
Proc Nike pouzil jednotku Fuel a ne kalorie?
Je to zamerne z duvodu, ze naramek ktery ma mereni v kaloriich dokaze v porovnani s kvalitnim merenim (hodinky + hrudni pas) merit nekdy pekne ptakoviny a pro vyrobce neni nic horsi, nez kdyz nekdo na videu porovna stejnou jednotku (kalorie) mezi naramkem a hodinkami s hrudnim pasem, kde je uplne jiny vysledek. Dale Nike Fuel Band patri mezi naramky, ktere se nedokazi propojit s hrudnim pasem, coz napr. konkurencni Polar Loop dokaze a tudiz ma uzivatel pri treninku absolutne presne hodnoty v kaloriich + take vidi, zda se nachazi v zone FAT / FIT (bohuzel zony neumi Loop zvukove signalizovat, coz je velka skoda)
http://www.polar.com/en/smart_coaching/features/energypointer
http://ona.idnes.cz/necvicte-zbytecne-hlidejte-si-tepovou-frekvenci-jedine-tak-zhubnete-1ig-/dieta.aspx?c=A100111_152909_zdravi-hubnuti_abr
Vypichnu problemy s merenim u Nike Fuel Band
a) kliky = +/- 0
b) pritahovani = +/- 0
c) posilovani nohou = +/- 0
Proste kde se nepouziva zapesti, tak tam to meri uplne spatne, coz je problem vsech naramku, ktere nevyuzivaji hrudni pas.