Sčítání lidu je jednou z největších věcí letoška. Málokdo ví, že zapojení se do sčítání je dáno zákonem, a pokud byste se rozhodli výzvu ignorovat, hrozí vám pokuty. Samozřejmě jste nuceni o sobě odevzdat nějaká uživatelská data, což může být někomu proti srsti, zamyslete se ale nad tím, kolik takových dat už jste předali například technologickým gigantům – sčítání vás tedy rozhodně tolik bolet nebude. Letos se navíc naštěstí můžeme jednoduše nechat sečíst online, a to pomocí elektronického formuláře, který je k dispozici na webových stránkách a v aplikaci. Pojďme se společně podívat, jak se na smartphone nechat sečíst.
Sčítání lidu
V případě, že se chcete na vašem chytrém telefonu nechat sečíst online, tak se nejedná o nic složitého. Stačí vám k tomu přístup k internetu a samotná aplikace pro sčítání. Postupujte následovně:
- Jak už bylo zmíněno výše, tak je prvně nutné stáhnout aplikaci pro sčítání, která se nazývá se Sčítání2021.
- Odkaz ke stažení na App Store: Sčítání2021
- Odkaz ke stažení na Google Play: Sčítání 2021
- Po klasickém stažení aplikace se do ní přesuňte.
- Elektronický formulář pro online sčítání bude k dispozici od 27. března do 9. dubna.
- V tuto dobu se stačí přesunout do aplikace a do elektronického formuláře se přihlásit.
- Po přihlášení do formuláře už vám nezbude nic jiného než ho vyplnit.
Pomocí výše uvedeného postupu se tedy můžete jednoduše na vašem chytrém telefonu zapojit do sčítání lidu. V současné době probíhají teprve přípravy, samotné online sčítání započne o půlnoci z 26. na 27. března. Na vyplnění online formuláře budete mít dostatek času, konkrétně až do 9. dubna. Pokud se vám nepodaří v této době online formulář vyplnit, tak se budete muset nechat sečíst klasickým listinným formulářem, což je samozřejmě o dost složitější a méně pohodlné. Berte na vědomí, že pokud se do sčítání nezapojíte, tak riskujete pokuty a zbytečné problémy. Vyplněním sčítacího formuláře pomůžete v získání cenných informací o obyvatelstvu, které jinak nelze zjistit. Výsledky sčítání pak mohou být prospěšné pro případné zlepšení a zjištění toho, jak se mění kvalita života.
Dobrý den,kde najdu druhý formulář, již jsem sectená.
Ta aplikace je otřesná, je to jen jeden webview s rozsypaným webem. Také to dostává 1 hvězdičku a hodnocení která si v OKsystem nevytisknou na nástěnku…
Tohle jim asi nabušil nějaký junior jako přijímací test. Žertuji, samozřejmě, že to stálo miliony, jako vše ve státní správě a od OKsystem…
Apple u aplikací vyžaduje, „aby oproti webu přinášely přidanou hodnotu“, přesně jako ochranu proti podobným primitivním „aplikacím.“