Pokud pravidelně sledujete náš magazín, tak jste si zajisté všimli článku, ve kterém jsme vás informovali o nových pravidlech a podmínkách z komunikační aplikace WhatsApp. V těchto nových podmínkách jednoduše stojí, že se má Facebook, který WhatsApp vlastní, ještě více s touto aplikací propojit a získat tak přístup k dalším datům o uživatelích. Jakmile se uživatelé o těchto nových podmínkách dozvěděli, tak naprosto očekávaně začali plašit – přiznejme si, asi nikdo z nás nechce, aby měl někdo další přístup k našim soukromým datům. Facebook sice celou situaci vysvětlil, ve finále ale nemůžeme říci, kde je skutečně pravda. WhatsApp tak prakticky ze dne na den přestalo používat několik milionů uživatelů a Facebook zavedení nových podmínek v rámci WhatsAppu odložil na květen letošního roku.
Většina z nás samozřejmě potřebuje nějakým způsobem s rodinou a přáteli komunikovat. Pokud tedy i vy hledáte nějakou vhodnou a hlavně bezpečnější alternativu za WhatsApp, tak pro vás máme skvělé zprávy. Před několika dny jsme totiž publikovali další článek, ve kterém jsme hned několik bezplatných a bezpečných komunikačních aplikací představili. V současné době vede v kategorii bezpečných chatovacích aplikací Signal, který je mimo jiné nejstahovanější aplikací všeobecně, a to jak v App Storu, tak v Google Play. Někteří z vás se každopádně v komentářích ptali na to, zdali existuje také nějaké placené alternativy, které by bylo možné využít. Samozřejmě, že existují, rozhodně jich ale není vůbec hojný počet – mezi důvěryhodnou lze zařadit asi doopravdy jen jedinou aplikaci s názvem Threema. Tu si můžete pořídit za jednorázový poplatek 79 korun.
I když se to nemusí na první dobrou zdát, tak Threema taktéž patří mezi jednu z nejpopulárnějších aplikací pro bezpečné chatování. Mezi placenými aplikacemi v této kategorii je bezesporu nejprodávanější a dá se říct, že nemá konkurenci. Ano, sice existuje ještě pár dalších placených komunikátorů, s velkou pravděpodobností v nich nenajdete své kontakty a nalejme si čistého vína – k čemu vám je chatovací aplikace bez kontaktů. Kromě toho nejspíše tak úplně nechcete věřit nějaké „noname“ aplikaci, která ve finále může lhát a data vesele sbírat. U velkých aplikací si to vývojáři nedovolí – kdyby totiž taková věc pukla, znamenalo by to pro aplikaci špatnou pověst a destruktivní následky. Minulý rok se mělo v jedné nejmenované kauze Threemu podařit prolomit, každopádně vzhledem ke koncovému šifrování a dalším bezpečnostním prvkům k žádnému prolomení nedošlo. Nejspíše se jen podařilo odemknout samotný iPhone a co si budeme, spustit na odemčeném telefonu nějakou aplikaci už umí i malé dítě.
Zprávami, které jdou proti Threemě, se tedy nenechte úplně vyvodit z míry. Threema dokáže všechny vaše zprávy ochránit před hackery, korporacemi i vládními agenturami. Kromě šifrovaného chatování ji lze využít také k šifrovaným hovorům a video-hovorům. Rozhodně se navíc nemusíte bát, že byste byli nějakým způsobem omezeni o funkce, které v dnešní době nabízí kdejaká komunikační aplikace. Threema je plnohodnotnou chatovací aplikací, jež je například oproti Messengeru a dalším podobným bezpečnější, a nabízí veškeré funkce, které očekáváte. Většina úkonů se při využití Threemy odehrává přímo na vašem zařízení a co se týče zpráv, tak ty se ihned po doručení ze serverů aplikace mažou. Koncovým šifrováním jsou zde chráněné zprávy, hovory, video-hovory, skupinové konverzace, soubory a dokonce i metadata o zprávách. K šifrování Threema používá kryptografickou knihovnu NaCl s otevřeným zdrojovým kódem. Hledáte-li perfektní a bezpečnou aplikaci, od které však očekáváte veškeré funkce klasického komunikátoru, tak vám Threemu můžeme doporučit.
Ja sem ten whatsapp pred lety taky platil. Stal asi 1,29 usd :-)
Tim chci rict, ze dnes zaplatite za sliby a zitra je to najednou nekoho jineho, gratis a plne reklamy a dolovani dat.
Remembering Skylink :P
Jojo WA byval placeny, v appstore 0.99€
Obcas v akci free
V googleplay zadara , teda trial na 1rok s reklamama protoze v plat se ani za 1€ nic nenakupuje :-D
Marián Kočner chváli bezpečnost komunikácie.
Ked si debil ani bezpecna aplikacia ti nepomoze, ked si robis zalohu sprav v threema je potrebne zvolit silne heslo, Kocner mal slabe heslo k zalohe plus jeho kamarat poskytol heslo do mobilu… najviac ma fascinuje ze najvacsiu slavu zlizla nasa policia, pritom nic neurobila hesla dostali, media vykreslovali threemu ako nebezpecnu pochopitelne prd tomu rozumeju a blbeckovia ako ty im veria
Platit za to že s kamosema si dáme sraz na pivo může jen někdo s paranoiou ….
Prodej falešného bezpečí je dnes v módě …
Jednorázově zaplatíš 80Kč za jednu z nejbezpečnějších aplikací na trhu. To člověka musí úplně zruinovat :)
Za domluvení srazu s kámošema už platíš roky a to svými daty.
To by byla sranda kdyby treba googl prodal tvoje data tvemu zamestnavateli, a ten te pak vyhodil protoze jsi alkoholik.