Kryty na iPhone 12 (Pro) jsou zcela určitě po pátečním spuštění prodejů těchto telefonů v kurzu. Jak ale vybrat ten, který pro vás bude ten nejlepší, potažmo co vše vlastně stávající nabídka tuzemského trhu nabízí? Přesně to se vám pokusíme v rychlosti skrze následující řádky ukázat.
Kryty na iPhone 12 (Pro) z dílny Apple
Apple se oproti předchozí generaci rozhodl svou nabídku vlastních oficiálních obalů rozšířit. Majitelé iPhone 12 si již nyní mohou začít vybírat jak mezi spektrem barev, v nichž jsou oficiální kryty nabízeny, tak i mezi dvojicí materiálů – silikonem a kůží. Základní řadu Apple obalů tak i letos tvoří měkké silikonové kryty. Ty je možné si pořídit již nyní za cenu 1490 Kč, a to hned v 10 barevných variantách od klasické černé, přes švestkovou či citrusově růžovou až po průhlednou. Všechny tyto kryty jsou pak kompatibilní s technologií bezdrátového nabíjení MagSafe.
Druhou kategorii obalů přímo z dílny Applu poté tvoří kožené kryty. Ty by měly působit o něco prémiověji než výše uvedená silikonová řada a lze od nich rovněž očekávat i lepší bytelnost, v takovém případě už je ale třeba si připlatit. Kožené Apple kryty na iPhone 12 a 12 Pro v 5 barevných variantách a rovněž s podporou MagSafe vyjdou zřejmě na necelých 1800 Kč. K objednání budou od listopadu letošního roku.
Další obaly pro iPhone 12: Klasika i design
Portfolio obalů třetích stran je pochopitelně o něco rozmanitější a v řadě případů i cenově přívětivější. Jejich cenovka se zpravidla odvíjí od kvality ochrany, kterou daná řada krytů poskytuje, důležitou roli však taktéž hraje i kvalita jejich designového zpracování a použitého materiálu. Je však třeba mít na pamětí, že na rozdíl od oficiálních Apple obalů nemusí mít obaly třetích stran garantovanou podporu bezdrátového nabíjení MagSafe.
Nabídku běžných měkkých obalů, jenž telefonu většinou poskytují adekvátní ochranu odpovídající podmínkám běžného užívání, tvoří i pro iPhone 12 z podstatné části u nás již roky zavedená a dobře známá jména. Z těch nejzákladnějších lze v řádu nižších stokorun pořídit TPU kryty značek FIXED a Nillkin, přicházejících v základním spektru barev.
Kdo by zatoužil po měkkém obalu s designovými prvky, ten si může vybrat v horním cenovém rozsahu této kategorie mezi 600 a 800 korunami vybrat například mezi urban kryty módní značky Karl Lagerfeld, stylovými obaly Guess či různými variantami obalů značky Spigen. A nakonec může z řad běžných měkkých krytů přijít vhod i kolekce ekologických obalů etablovaného výrobce Forever Bioio, v tuzemsku prodávaná za 299 Kč za kus.
Něco pro fajnšmekry
Ty, kteří by svůj iPhone 12 chtěli doplnit o obal z prémiovějších materiálů, může zaujmout představená řada ultralehkých karbonových pouzder značky Pitaka. Za tato high-end pouzdra už je třeba si připlatit, výměnou za necelé 2 000 Kč však kupující dostane vysoce kvalitně zpracovaný kryt kombinující karbonovou černou buď s šedou, zlatou, žlutou či červenou barvou, navíc s velmi solidní bytelností a podporou technologie MagSafe. Přijatelnou úroveň ochrany, avšak v průhledném provedení, pak nabízí i kryty od známého výrobce tvrzených skel PanzerGlass.
Stejně jako v případě samotného Applu, i další výrobci pak nabízejí kožené obaly pro iPhone 12. Zatímco v nižších cenových relacích tak lze pořídit doslova za pár stovek klasická flipová kožená pouzdra výrobce Nillkin (navíc hned v několika barevných provedeních), od tisícikoruny výše se nabídka rozrůstá i o pevnější kožená pouzdra firem Decoded či Nomad, v obou případech samozřejmě s podporou bezdrátového nabíjení. A komu by přírodní kůže nebyla po chuti, ten si může vybrat i mezi sortimentem z umělé kůže – ať už v běžném zpracování od FIXED či designovanými kryty Guess.
Výrobci krytů každopádně nakonec nezapomínají ani na ty, kteří svůj iPhone plánují vystavit tvrdší zátěži, pracují v méně příznivých pracovních podmínkách, či zkrátka nemají dostatečnou důvěru ve své motorické schopnosti. Na iPhone 12 je tak již nyní možné vybrat si z řady bytelných polykarbonátových pouzder. Jejich cenová hladina běžně začíná okolo tisíce korun, kompatibilita s bezdrátovým nabíjením nebývá výjimkou a k dostání je dokonce i početný výběr provedení sahající od designových krytů Spigen až po industriálně působící pouzdra značky UAG.
Co zamrzí že nemá pro tyto modely Apple své Apple folio leather case :-) to byla naprostá pecká když to vyšlo společně s iPhone X. To mi příjde jako lepší řešení než ty jejich magnetické peněženky 😊
Jinak ještě dodám že ten silikonovej kryt jsem měl jednou a víckrát bych si ho nepořídil. Chytá se na to bordel. Zlaté kožené od Applu 😊
Já jedině silikonový, vydržel mi jak nový, dokud jsem ho i s tel. neprodal. Ale je pravda, že se občas na něj chytá „bordel“ z kapsy. Kožený není moc dobrý, po čase vypadá jak ošoupaný krám vyhrabaný někde ze dna popelnice, houmlesáci to ale milují a říkají tomu patina.
btw: Nilkin a Fixed jsou z aliexpresu za pár dolarů, tady ze 100-200% přirážkou!
Hlavně 1500,- za kryt? WTF, thanks god to Aliexpress
Přijde mně zvláštní mít 30tis. na telefon a nemít 1,5tis. na kryt 👍
To je stejné jako si vzít k oblečení od GUCCI igelitku z Lidlu 😎
Ha ha, přesně a trefně napsáno! Bohužel ale, je pořád spousta lidí, jejichž jediný majetek je právě ten telefon a mnohdy ho mají i na splátky. To sice nikdy nepochopím, ale chápu, že pro tyhle lidi dát 1.500,- Kč za obal je astronomická částka, za kterou žijí celý týden :)
A víš kolik znám lidí co jim to je u zadele a ke Gucci si klidně igelitku vezmou? Nebo k obleku za 50K boty od ťamanů?
Navíc u mobilu je to putna, proč by si měl někdo kupovat originál kryt, když mu z nějakého důvodu nevyhovuje, co vám je vůbec do toho, co si kdo za své peníze koupí. Já měl originál silikon a známý měl z alíka za pár dolarů a bylo to naprosto totožné. Beztak to vyrábí v jedné fabrice a ty s logem jsou za 1500 a bez loga za 150 Kč
btw: Jarys, to neznamená, že když to tak máš ty, tak to tak mají všichni, tak raději zalez a užij si svých 1500, které ti vydrží na týden, pitomče.
Taky jsem zkousel tuto cestu, kryty z ali byly dokonce s logem a krabickou. Uplna 1:1 kopie.
Ale kvalita tam proste neni, po mesici se zacne apple logo nafukovat, nebo se zacne odlupovat (vytvori se mezera mezi logem a zbytkem), apple to ma v jednom kuse.
A celkove guma byla mene odolna.
Vymenili jsme behem roku 4 takove kryty a to jsem si uz rikal ze zas tak super vyhodne to neni.
Rene: aha, takže argumenty nula, tak sáhneme po nadávkách
…mmm to spíš v tvém případě vypadá, že se ozvala potrefená husa, která se v mém textu našla, že? 😜
Ano, v jedné fabrice se to vyrábí, ale jsou jiné materiály, postupy, technologie apod. Proto jsou rozdíly nejenom v ceně, ale také v kvalitě. Když vezmu transparentní kryty, neoriginalni vždy zezloutnou, dříve nebo později. Holt, za málo peněz málo muziky. A stojím si za svým tvrzením, ze kdo nemá 1,5tis korun na kryt, neměl by si pořizovat telefon za 30tis.
Presne, lepsie puzdro ako koza od Apple som nemal, na silikone mi hrozne vadilo zle vyberanie a vkladanie do vrecka nohavic, silikon sa proeste nesmyka.
:)
To ze ich zacnu predavat 2-3 tyzne po Iphonoch 12 je celkom fail. Nastastie na Slovensku zacina predaj iP 12 az 13.11
:D
Jen pro upřesnění.. Kryty od Pitaka nejsou z karbonu, ale z aramidu.
Jestli vidím dobře, Pitaka kryt má okraje níž než je sklo telefonu?
jsi extremne vsimavy, komu tim pomuzes?
Je škoda, že zatím nikdo neudělal něco jako Mophie Juice Pack Air for iPhone 5 pro iP 12 mini. To by byla pecka! Telefon je pěkně tenký a když by člověk někam jel kde očekává horší situaci s nabíjením tak by připojil tohle.
Musím se vyjádřit a snad i varovat, original Apple průhledné pouzdro na iphone 12 je katastrofa a za cenu 1500,- hmm doslova vyhozené peníze. Pouzdro má velmi špatnou povrchovou úpravu – klouže se v ruce a je spíš určenou, aby telefon při manipulaci co nejdříve vypadl z ruky. To že je pouzdro objemné a radikálně navýší objem telefonu, na to se dá zvyknout, ale na výše uvedené, to opravdu ne.