iPhony 11 Pro se před dvěma týdny dočkaly dalších vyzyvatelů. Jedná se konkrétně o nové modely Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra od Samsungu, které se pyšní nejen povedeným designem, ale i skvělými technickými specifikacemi. Budou však papírově úchvatné telefony stačit na loňské iPhony, které dlouhodobě kralují z hlediska výkonnosti a odladěnosti systému mobilnímu trhu?
Hardwarová výbava obou modelů je více než dobrá. iPhone 11 Pro se chlubí procesorem Apple A13 Bionic, jehož výkon snese srovnání i se slabšími počítačovými procesory, a 4 GB RAM pamětí. Nový Samsung Galaxy S20 Ultra pak svým uživatelům zase nabízí čipset Qualcomm Snapdragon 865 a 12 či 16 GB RAM paměti v závislosti na modelu. Testovaný model měl konkrétně nižší RAM variantu, která je však i přesto třikrát vyšší než u iPhonu. Právě na RAM se nakonec i lámal chleba, o čemž se můžete přesvědčit ve videu níže.
Jak jste mohli sami vidět, test se skládal hned ze dvou částí – konkrétně ze spouštění dříve nespuštěných aplikací a ze spouštění aplikací běžících na pozadí. V prvním kole si vedl lépe iPhone 11 Pro, když svého soka porazil o zhruba 13 sekund. Ty lze přičíst částečně i lepšímu přizpůsobení některých aplikací systému iOS, což však samozřejmě kvality iPhonu nikterak nezpochybňuje. Druhé kolo však už fanoušky Applu nepotěší. iPhone v něm totiž prohrál na celé čáře, jelikož jednoduše nedokázal na svých 4 GB RAM udržet spuštěné všechny aplikace v takové formě, aby s nimi bylo možné po obnovení prakticky ihned pracovat. Pro Galaxy S20 Ultra to však nebyl s jeho 12 GB RAM pamětí žádný problém a iPhonu v toto kole nadělil dobrou minutu. Éra, kdy iPhonům stačila na rozdrcení konkurence násobně nižší RAM paměť a výkonnější procesor je tak evidentně pryč.
Je otázkou, zda budeme v budoucnu svědky podobných proher iPhonů i nadále, či zda se je Apple rozhodne změnit navýšením RAM paměti a tedy i multitaskingového výkonu. Částečně by nám mohl na tuto otázku odpovědět už letošek, na který Apple údajně chystá iPhony 12 se 6 GB RAM pamětí, což by se mělo právě na multitaskingu výrazně podepsat. Zvěsti o výrazném navyšování RAM nicméně slýcháme takřka každý rok a realita bývá zpravidla mnohem skromnější. Místo obřích skoků se totiž dočkáváme spíše navyšování v řádu 1 GB, což v dnešní době, kdy konkurence navyšuje RAM i dvojnásobně, bohužel nestačí.
S Exynosem 990 už by to tak slavné nebylo.
ve druhém kole by to bylo úplně stejné, jen v prvním by iP získal větší náskok :-)
Vetsi RAM by iPhonum rozhodne neuskodila, ale na druhou stranu, nijak zvlast tim netrpim. Mnohem radeji budu trpet mene pameti nez system, ktery mi nevyhovuje.
To odemykání toho Samsungu mi stačilo :D
Napisu to slusne…iphone tu drtive prohral. Jiz na prvni pohled je videt jak je oproti te S20 bohuzel extremne zastaraly a necpete sem porad to face id…
Co to plácáš? 😁😁😁
Co meleš Jardo? Kdyz nebecis se stadem tak becis proti nemu ci co? Proste to je muj pohled. Prezij to nebo RIP to je jedno.
no, drtivě neprohrál a S20 ani o moc nevyhrála, a to FaceID je prostě pořád lepší než ty čtečky v displeji.
Pro 90% uživatelů, naprosto irelevantní…🥱
Pro 90% jsou ty telefony zbytečné mobil s kterým se dá zavolat a jít na YouTube jako to všichni používají nepotřebují mobil za 40k
Když chceš aby Android prohrál, tak přidej do testu PUBG a něco od Adobe. 😄
Když chceš aby Android prohrál, tak přidej do testu PUBG a něco od Adobe. 😄
Kdokoliv, kdo má zkušenosti s vývojem čehokoliv na mobilních telefonech, se těmto „performance testům“ musí smát.
Jedná se maximálně tak o test optimalizace aplikací třetích stran na dané platformě. V žádném případě se nejedná o test rychlosti zařízení.
BFU si ale toto většinou neuvědomuje, proto mají podobná videa na YouTube tak velkou oblibu :)
Presne, dokazuje to jen to, ze jeden tym (Andr, iOS) si vyhral s app vic nez ten druhy. Rychlost systemu nepoznate klikanim na aplikace (ani „vlastnich“ stran) 🤦♂️
Ono je to jeste srandovnejsi, ta sama hra pustena rano bude klidne o sekundy pomalejsi pri startu, nez spustena podruhe v poledne, protoze rano si updatovala cache zobrazovanych reklam a v poledne to nebylo potreba.
Nehlede na to, ze „stejna“ aplikace na Androidu a IOS ma ulpne jiny set featur. Napriklad WAZE pro android ma podporu Android Auto a vola systemovy voice recognition modul, WAZE pro IOS ma CarPlay a voide recognition dela vzdalene pres servery googlu. (Nebo tak to aspon bylo, hodne se to meni)
Potom WAZE na IOS startuje rychlejc z toho prosteho duvodu, ze toho umi min, nebo naopak.
Je hezký porovnávat Nové telefony.Zkuste je proti sobě postavit po roce používání.Nevěřim,že by si Samsung vedl tak dobře.
V nejakem starsim „testu“ jsem videl este lepsi kousky, tam se treba testovalo, za jak dlouho nabehne uvodni obrazovka MS Word.
MS Word pri spusteni stahuje seznam dikumentu z OneDrive, a tak je vykonnejsi ten telefon, jehoz uzivatel ma na OneDrive min dokumentu a zrovna mu jede wifina rychlejc…
Jenom doplneni, prvni scenar je chovani telefonu tesne po restartu. A i zde si myslim, ze byly aplikace „specialne vybrany“, aby to pro iPhone nedopadlo tak blbe, v realu je SD865 o maly kus vykonnejsi nez A13, konkretne antutu 545977 vs 524814, navic S20 ma o polovinu rychlejsi RAM LPDDR5 (6Gbps) oproto iPhonu s LPDDR4X (4Gbps)
https://wccftech.com/snapdragon-865-beats-a13-bionic-new-benchmark/
Mno a druhy scenar je pri beznem pouzivani, kdy od posledniho restartu ubehly mesice. A to byl test jeste k iPhone privetivy, mit tam chrome s otevrenymi 25 taby s macatymi javascript weby jakoje napr tento, bude rozdil jeste vetsi.
A v realu je to vicemene jedno, anzto oba telefonmy jsou az nepotrebne vykonne, Antutu 100-150k staci v pohode pro vsechny bezne cinnosti.
Souhlasím, dobře popsáno.
Na delší dobu bez restartu trpí androidy, nikoli iphony. Nejspíš jste se spletl.
jsi zaspal z jablkem dobu. to mozna platilo ořed 5 lety ;-)
Rano kdyz vstanes tak prvni co musis udelat je vycistit si zuby a restartovat Android protoze pokud ne tak na obed ti klekne. Takhle to vzdycky bylo a bude. Zamrznout je vlastnost a dnes uz i funkce Androidu.
Na delší dobu bez restartu trpí androidy, nikoli iphony. Nejspíš jste se spletl.
Platilo možná tak 3 roky z5 . Android už dávno není ta zasekaná blbost co bývala. Teda samozřejmě může být,ale to je pak chyba uživatele , protože není tak blbuvzdorný jako IOS a je lehči do něj natáhnout nějakej bordel , pokud stahuješ kdejakou pochybnou apku
Dobry nazor.
Stejnak chci vidět jak by někdo využil to že si spustí 10-20aplikaci a her a pak se k tomu vrací. Já totiž nikoho takového neznám. A pokud vím tak mobil je na puštění jedné hry nebo pár aplikací. Mnohem důležitější než udržet v chodu 20 aplikací na pozadí je jednotlivé spuštění (rychlost).
Je videt, ze jsou prazdniny :-D
Jakože autor článku Jiří, má teď prázdniny? – nebo jsem nepochopil relevantnost tohoto příspěvku k danému článku.
Článek jen popisuje souboj těchto dvou zařízení v jakémsi testu jutubera. To co si z výsledku testu vezmete, záleží na vás. Sám nejlépe víte, jak telefon používáte a jaká platforma vám vyhovuje. Ostatně je velmi malá pravděpodobnost, že takto drahý telefon vlastníte a jen jste se potřeboval zviditelnit v diskuzi.