Není žádným tajemstvím, že existují speciální nástroje, pomocí kterých lze z uzamčených iPhonů extrahovat data. Bohužel jsou však tyto nástroje vzhledem k tomu, že je využívají převážně státní orgány po celém světě zahaleny mnoha tajemstvími, která nám bráni byť jen ve vytvoření si lepšího obrázku o nich. To se však nyní alespoň částečně mění. Na Redditu se totiž objevil snímek z procesu extrakce dat iPhonu 7, a to s pomocí speciálního nástroje od společnosti Cellebrite. Na tuto platformu jej nahrál uživatel TheMacMan , který se krom něj podělil i o zajímavé detaily celého procesu.
Uživatel TheMacMan uvádí, že společnost Cellebrite pracovala na podobném nástroji přes deset let, během kterých spolupracovala například s FBI. Na prvním obrázku v galerii níže si můžete prohlédnout iPhone 7 připojený ke speciálnímu přístroji společně s určitými informacemi, které se objevují na displeji. I když se může podle těchto informací zdát, že dochází „jen“ k extrakci dat, tento proces rozhodně není tak jednoduchý. Konkrétně dochází k extrakci souborového systému, který je po extrahování chráněn kódovým zámkem. Díky extrahování souborového systému je nejspíše možné obejít maximální možný počet pro zadání nesprávného kódu, a tak se může využít brute-force prolamování kódu, tzn. „násilné“ zadávání všech kombinací kódu, dokud nedojde k nalezení toho správného.
TheMacMan se dále podělil o skryté detaily, které s hackováním iPhonu souvisí. Zmínil například fakt, že se na eBay nachází nástroje určené pro hackování iPhonů – ty však nelze považovat za pravé, jelikož postrádají důležitou hardwarovou součástku – jedná se tedy o podvod. Zároveň TheMacMan uvádí, že Apple plně podporuje a doufá, že nikdy v budoucnu do svých zařízení nepřidá zadní vrátka. Kdyby k tomu došlo, FBI by podle jeho názoru mohlo tyto zadní vrátka zneužívat a nikoliv jen využívat. Situace je podle TheMacMana momentálně „stabilní“, jelikož FBI využívá hackování iPhonů doopravdy jen v těch nejhorších případech.
Naštěstí je to celé jeden velký nesmysl, takže hlavně klid :) Eliptické křivky nejdou dešifrovat.
Kde je ten iPhone 7?
Obrázek s iPhonem 4 byl pouze ilustrativní. Uznávám, že vás mohl zmást. Mrkněte nyní do galerie, už se tam nachází jen správná fotografie. Děkuji za pochopení a omlouvám se.
Sem slepej ip 7 ? 30.pin konektor ? Mozna tak tim prolomi stare ip s 30pin konektorem.
Pokud ip vrati touch id a bude pod displejem + face id. A pozmeni i zadavani kodu aby tam slo dat i pismenka ci znaky. Tak to bude mnohem bezpecnejsi jeste nez tedka. I ted je zabezpeceni na vysoke urovni co od ios 9 dal novinku p ktere malo kdo vi. A vsicky si mysli ze je to vada ip. A to ze po odlozeni ip a cca 6-8 hod ho clovek neodemkne se zblokuje touch id/face id. A chce to zadat kod.
pismenka i znaku idu zadat aj teraz… sam mam vdaka velmi velkej uspesnosti FaceID nastavenu passphrase… u touchID som musel dost casto zadavat kod a pravda mal som tam kvoli tomu iba 4 miestny PIN…
Otázka, zda by měl někdo zájem hacknout tvůj telefon. Pokud nejsi politik nebo podvodník tak myslím ze ne 😉
@Mirek77 Pointa je taková, že u Touch ID je větší šance, že ti to nevezme otisk a ty jsi nucen zadat kód. Když se to stane třeba 2x denně, tak komu se bude chtít zadávat delší heslo tvořené znaky k odemčení telefonu? Takových lidí je minimum a většina bude mít 4 místný číselný kód, který se lehce zapamatuje a bude to rychlé.
aj jaj, no čakal som viac, takže ak mam heslo s tromi specialnymi znakmi tak su vlastne nahrati