Pokud pracujete v nějaké firmě, tak může mít dost možná váš šéf nastaveno, aby se mu zobrazilo, kdy jste jeho mail otevřeli. Mnoho lidí však neví, jak tato potvrzení fungují, a ještě méně lidí ví o tom, jak je obejít. Pokud má odesilatel nastaveno, aby mu bylo doručeno potvrzení o přečtení mailu, tak se do zprávy přidá malý neviditelný obrázek. Právě díky něj lze přesně určit, kdy byl e-mail vámi otevřen. Při otevření prostého textu totiž nelze zjistit, zdali byl mail otevřen, či nikoliv. Jak tedy nastavit, aby vás tímto způsobem nemohl odesilatel sledovat?
Jak na iPhonu deaktivovat zaslání potvrzení o přečtení mailu odesilateli
Zabránit sledování můžete jednoduše tak, že na svých zařízeních nastavíte, aby se při otevření mailu jednoduše nenačítaly obrázky do té doby, dokud to sami nepovolíte. Sami si tak můžete určit, kdy ono potvrzení o přečtení dotyčnému odesilateli přijde. Na vašem iPhonu či iPadu, na kterém používáte nativní aplikaci Mail jako svého primárního poštovního klienta, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Zde poté stačí, abyste sjeli níže a rozkliknuli kolonku Pošta. Poté sjeďte opět o kousek níž a v sekci Zprávy deaktivujte funkci Načíst obrázky.
Jakmile vám po deaktivaci této funkce přijde jakýkoliv e-mail, tak se zobrazí bez obrázků. Dokud nepotvrdíte načtení obrázků, tak se odesilateli nezobrazí, že jste si e-mailovou zprávu přečetli. Pokud jste se rozhodli, že chcete obrázky načíst, a také odesilateli sdělit, že došlo k přečtení mailu, tak stačí v horní části u textu Tato zpráva obsahuje nenačtené obrázky stisknout tlačítko Načíst všechny obrázky.
Teď už jen donutit odesílatele, co tuhle prudérní hovadinu zapínají, aby vždy poslali zprávu s nějakým obrázkem. :-D
Potvrzení o přečtení dělá hlavička disposition-notification, nikoli remote obrázky a musí to podporovat přijímající klient aby na to zareagoval.
Kde jste to s tím obrázkem slyšeli?
U reklamních e-mailů se tato technologie využívá pro remarketing, ale v běžném e-mailu to funguje na zcela jiném principu.
K disposition-notification je celé RFC a opravdu se nejedná o remote obrázky.
Pokud si ten „šéf“ zapne že chce potvrzení, tak se nastaví hlavička a některé mailservery a někteří klienti, jsou pak schopni oznamovat, kam bylo doručeno, zda bylo přečteno apod.
Tento článek je jen reklamní imprese. Není ani zbytečný, on je zcela matoucí, kdy jednu vlastnost vydává za jinou.
Pane Jeliči, zde je to co potřebujete vědět: https://tools.ietf.org/html/rfc3798
Pošťák : Díky za doplnenie… akorát, že tie obrázky používajú napr služby hromadného odosielania mailov – nakoľko sledujú aj iné vlastnosti než len otvorenie (teraz neviem, či pomocou vnoreného scriptu)
Túto hlavičku odosiela napr desktopový outlook – ale málokedy sa mi vráti potvrdenie – a nebolo to tým, že užívateľ to nepotvrdí, ale napr mail na macu, alebo ios na základe tejto hlavičky nedáva výzvu na potvrdenie o prečítaní..a tak v podstate „najmodernejší spôsob je používanie 1px obrázku. Preto sú už aj pluginy do outlooku.
Na macu je možné nastaviť cez terminál alebo app práve vkladanie hlavičky, ale tá zdá sa byť už zastaraná, resp. nevyužiteľná.
Pokiaľ mail klient neodovzdá serveru info o otvorení / prečítaní, tak je to vlastne nefunkčné že ?
Obrázek se do mailu přidá automaticky sám. Jedná se o 1×1 px veliký, neviditelný obrázek. Ten slouží kromě potvrzení o přečtení také k dalším funkcím, například retargeting a k dalším marketingovým záležitostem, viz Imperator. 1×1 neviditelný obrázek je tedy modernější formou, díky které se může potvrzení o přečtení zaslat.