S blížícím se létem nastává také období kdy řada lidí cestuje mnohem víc než během roku. Právě na cestách se může snadno stát, že energie v iPhone, iPodu, iPadu nebo zcela jiném zařízení zkrátka dojde. Naštěstí existuje celá řada řešení, jak nabít naše elektronické pomocníky i v momentě, kdy nemáme k dispozici zásuvku. Jedním z takových je také nabíječka od společnosti PQI, od které jsme již recenzovali například produkt PQI AirBank. Bezesporu největší výhodou nabíječky od PQI je její kapacita, ta totiž dosahuje skutečně úctyhodných 7800mAh. Kapacita která umožňuje pětinásobné dobití iPhone, téměř dvojnásobné nabití iPadu mini a klasický iPad nabijete zhruba na 70%.
Celá kapacita baterie s nabíječkou se navíc skrývá v platové krabičce o velikosti pouhých 108 x 44 x 40mm s váhou 195 gramů. To je pro porovnání zhruba váha běžného Apple MagSafe adaptéru, kterým nabíjíme své MacBooky Pro. PQI používá novou technologii, která dokáže udržet baterii téměř 100% nabitou až po dobu více než 7000 hodin, tedy po dobu zhruba 10 měsíců. Tak dlouho zatím není nabíječka s baterií ani na trhu, ovšem ani po několika týdnech se zatím její kapacita nijak nezmenšila a stále drží vše co má.
Co se zpracování týká, je sice baterie vyrobena z plastu, ovšem nejedná se o ten nejlevnější plast na trhu a tak se o ni v batohu nebo tašce skutečně nemusíte bát. Kromě dvojice USB portů, jednoho klasického do které připojíte kabely od přístrojů, jenž chcete nabíjet a jednoho MicroUSB, které slouží pro nabíjení samotné baterie PQI I-Power, nabízí tělo baterie také čtveřici modrých LED diod, pod kterými je umístěno tlačítko. Po stisku tlačítka se automaticky rozsvítí počet LED Diod, který odpovídá stavu nabití baterie uvnitř nabíječky. Okamžitě tak vidíte, kolik čtvrtin kapacity ještě můžete využít pro nabití svých zařízení. Součástí balení je samozřejmě kromě dokumentů také klasické MicroUSB, které slouží k nabíjení nabíječky, ostatní kabely, sloužící pro nabíjení jednotlivých zařízení samozřejmě již v balení nehledejte.
Největší výhodou nabíječky je poměr cena/kapacita/velikost a váha. Nabíječka je zpracováním na poměrně vysoké úrovni a díky klasickému USB portu umožňuje nabíjení veškerých zařízení, které je možné nabíjet přes USB kabel. Pokud se chystáte na cesty, přibalte si sebou také PQI I-Power. Jistou garancí kvality nabíječky je také produktové pojištění na 10 000 000$, ze kterého vám bude vyplacena škoda v případě, kdy nabíječka poškodí některé za vašich zařízení. K dispozici je jak bílá, tak i černá varianta. Pokud hledáte řešení za čtvrtinovou cenu ovšem také s výrazně nižší kapacitou baterie, můžete se podívat na naši recenzi externí baterie T`nB pro iPhone: za 299Kč můžete iPhone dobít kdykoli a kdekoli.
- PQI I-Power si můžete za cenu 999Kč zakoupit přímo zde.
- PQI I-Power si můžete za cenu 36,90€ zakoupit přímo zde.
rozmery, kapacita, cena.. neporovnatelne s produktmi mophie 3x dražšími…
Něco bych zrovna potřeboval, ale recenzovaný výrobek je pouze na objednávku. Když to jsou takoví patlalové, že ho dají recenzovat a nemají ho skladem, koupím jinde.
Doporučíte mi něco?
ja pouzivam juice pack power station pro od zmienovanej značky. 6000mAh high end produkt za vysokú cenu
Obcas se mi stane, ze mam iPad mini temer vystavenej a chci ho pouzivat, takze nastava hororovy scenar, tj kratky napajeci kabel primo do zasuvky 220, nebo prodluzka, ktera dosahne dal. Celkove je tento zpusob stale nekomfortni a tahle externi baterka by to mohla rapidne zlepsit vcetne dobijeni a zaroven pouzivani mobilu :-)
tovar je uz na ceste od vyrobcu. Takze cca za dva tyzdne to bude skladom. Testovany produkt bola vzorka
Tak ze by tato sranda dokazala iPhone nabit 5x, o tom samozrejme nemuze byt ani reci. Ale tohle zarizeni to uz dokaze: http://www.dreamgear.net/portable-power-max-travel-pack.html
Byl bych opravdu zvědavý na skutečný technický test tohoto power banku. Kapacitu mu věří asi stejně jako kapacitu baterie Ultra Fire.
Jak je mozne ze tato externi baterie je levnejsi nez PQI i-power 3300?