Ohledně 16″ MacBooku Pro jsme se až do dnešního dne dozvěděli prakticky všechno, co jsme potřebovali vědět. Už víme, že jeho výkon dokáže být opravdu vysoký, a to po dlouhou dobu díky přepracovanému systému chlazení a víme také například to, že byl konečně změněn mechanismus klávesnice, konkrétně z motýlkového na nůžkový. Došlo však k přehlédnutí jedné věci, kterou Apple rozhodně nikterak neskrýval – nový 16″ model dokáže jednoduše pomocí rozbalovacího menu v předvolbách systému měnit obnovovací frekvenci svého displeje.
Apple se o této funkci zmínil ve speciálním podpůrném dokumentu a zároveň k ní uvádí jeden poznatek. Vždy byste si měli na 16″ MacBooku Pro zvolit obnovovací frekvenci podle toho, na jaké video s určitým počtem FPS se díváte. Konkrétně, pokud se díváte na video o 24 FPS, tak byste měli použít obnovovací frekvenci 48 Hz, tedy přesně dvojnásobek. Pořád samozřejmě platí to, že maximální obnovovací frekvence displeje 16″ MacBooku Pro je 60 Hz. Změnu obnovovací frekvence lze provést v Předvolbách systému, konkrétně v sekci Monitory. U starších MacBooků Pro tato možnost k dispozici není, jedná se tak o exkluzivitu nového 16″ modelu.
Apple dále uvádí, že jakmile se na video s vlastnoručně přenastavenou obnovovací frekvencí dodíváte, tak byste měli frekvenci vrátit zpět na 60 Hz. Funkce je to samozřejmě pozoruhodná, zůstává však otazník nad tím, zdali se bude chtít uživatelům pokaždé frekvenci ručně přepínat. Ideální by byla možnost automatického přepínání, kdy by se obnovovací frekvence přizpůsobovala videím běžícím na obrazovce automaticky. Nicméně profesionálové, kteří po podobné vychytávce volali kvůli její využitelnosti například pro lepší editaci videí, jí určitě ocení i v této podobě.
Nepochybne pozoruhodna funkce, asi tak od Windows 98, jestli ne jeste driv.
Ono cely MAC je tak 10 rokov pozadu za dnešnými PC. Hlavne ich veľmi chabym výkonom ktorý si ešte tuna budú podaktorí pochvaľovať 😀 a áno aj MacOS je úplne mimo, práve preto ho používa len 5% lebo ten systém je na nič.
7373737: Nemyslím, že náš pravdu. Pracuji s window, linuxem i MacOS a musím říct, že z daného železa dokáží unixové systémy (MacOS, vyladěný linux) vytáhnout podstatně vyšší výkon, než windows. Totéž se týče stability a náchylnosti k napadení. O práci se zvukem nemluvě. Nehledě na to, že se na Mac a lin na rozdíl od windows cítím jak doma a po Márovsku mně tam vše dává smysl. Mimochodem nepamatuji, kdy jsem byl nucen ručně měnit obnovovací frekvenci monitoru na každém z těch tří systémů.
7373737:
Meliete tu hlúposti.
😉
Názor člověka co to nikdy skutečně nepoužíval. Ale to je dnes běžné :-)
To co jste napsal rozhodně není pravda. Také mi více sedí unixové systémy, práce s příkazovou řádkou je o dost jednodušší než na windows. Pokud je windows 10 let před, tak mi vysvětlete proč v posledních letech windows okopíroval plno věcí od macOS, např. mít více ploch, grafický design animací, gesta na touchpadu (který je na macu mimochodem minimálně 10 let před konkurencí), průhledné rozmazané pozadí a v poslední prerelease také nápadně stejné prohlížení aplikací. Je vidět, že jste asi s macem nepracoval.