Slabá výdrž baterie, vysoká náchylnost k poškození, anebo třeba zasekávání watchOS – to jsou věci, se kterými se u Apple Watch můžete čas od času setkat. Co když vám ale řeknu, že některé z těchto případů a samozřejmě také mnoho dalších, můžete používáním ovlivnit i vy? Pojďme se společně v rámci tohoto článku podívat na 7 věcí, které možná se svými jablečnými hodinkami děláte špatně a měli byste se jim vyvarovat. V některých případech se jedná o různé tipy pro zvýšení baterie a podobě, někdy se zase podíváme na užitečné funkce, kterými si můžete zjednodušit každodenní život.
Nesprávné nošení
Vaše Apple Watch můžete nosit na obou zápěstích a můžete si je utáhnout pomocí svého vlastního uvážení. Nutno však podotknout, že i v případě nošení existují určitá pravidla, která byste měli dodržovat. Pokud byste totiž hodinky nosili špatně, mohlo by docházet k zapisování nesprávných údajů aktivity a srdečního tepu. Senzor vašich hodinek by měl být po celou dobu v kontaktu s vaší kůží. To znamená, že byste neměli mít hodinky na ruce příliš volně – jednak tedy získáte přesné údaje, a jednak také získáte jistotu, že s hodinkami někde nebouchnete a nezničíte je. Samozřejmě byste hodinky také neměli mít příliš utažené, a to z hlediska komfortu.
Ignorování funkcí, které vám mohou zachránit život
Pokud o tom ještě nevíte a nesledujete náš magazín, tak věřte, že vám Apple Watch dokáží zachránit život. Pravidelně vás na našem magazínu informujeme o tom, jak dokázaly v mnohých případech jablečné hodinky zachránit lidský život, a to jak pomocí detekce fibrilace síní, anebo třeba pomocí funkce detekce pádu. Nastavte si tedy vaše nouzové kontakty, kterým se pošle zpráva pokaždé, když se vám něco přihodí a ujistěte se, že máte aktivní funkci Detekce pádu – stačí přejít do aplikace Watch -> Tíseň SOS. Pro aktivaci upozornění na vysoký či nízký srdeční tep přejděte do Watch -> Srdce a aktivujte funkci Nepravidelný rytmus.
Špatná péče o baterii
Výdrž baterie je často vyčítána telefonům, avšak jedná se samozřejmě také o otázku nositelného příslušenství. Tak, jako pečujete o baterii na vašem iPhonu či MacBooku, tak byste měli pečovat o baterii také v Apple Watch. Snažte se tedy hodinky úplně nevybíjet a zároveň si dávejte pozor na využívání hodinek ve vysokých teplotách – právě vysoké teploty totiž bateriím nejvíce škodí. Vysoká okolní teplota společně s přehřátými hodinkami rozhodně nevěští nic dobrého.
Neaktualizování zdravotních dat
Vaše Apple Watch vypočítávají různá data (například spálené kalorie atd) v závislosti na tom, jaké jim předáváte data o vaší váze, výšce, apod. Vsadím se, že mnoho z vás má i po několika měsících či letech stále ty samé údaje, jako jste si nastavili při prvním spuštění hodinek. Rozhodně byste je měli čas od času změnit. Můžete tak učinit v aplikaci Watch -> Zdraví -> Zdravotní profil. Kromě aktualizace dat se také čas od času doporučuje provést kalibraci GPS. Tu provedete tak, že se po dobu 20 minut budete procházet či běhat na rovné cestě.
Čištění špatným způsobem
Čas od času byste měli své jablečné hodinky vyčistit od stop potu a ostatních nečistot. Důležité je však to, abyste hodinky čistili správně, aby nedošlo k jejich poškození. Při čištění byste nikdy neměli využívat různých přípravků či roztoků, například v podobě mýdla, šamponu a dalších. Tyto přípravky mohou poškodit ochrannou vrstvu sloužící proti tomu, aby se voda dostala dovnitř zařízení. Namísto zbytečných přípravků použijte vlažnou vodu, kterou Apple Watch omyjte. Poté je usušte čistým hadříkem a vyleštěte do lesku. Co se týče řemínků, tak některé z nich byste rozhodně namáčet neměli – například kožené, či látkové.
Nerespektování křehkosti hodinek
Apple Watch dokáží být v mnohých směrech velice odolné, ale čas od času může nastat okamžik, kdy vám ani vcelku dobrá odolnost nepomůže. Berte v potaz, že na zápěstí stále nosíte sklo, které je velmi křehké a rozbít se dokáže například při kontaktu s železným předmětem. Mezi nejčastější případy, kdy došlo k rozbití hodinek, patří například naražení rukou do železných futer (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti). Rozhodně tedy minimalizujte riziko poškození utažením řemínku a při různých pracích, kdy by se mohly hodinky poškodit, je raději sundejte.
Neaktualizování softwaru
Nezapomeňte také na to, že i vaše jablečné hodinky běží na operačním systému, který potřebuje čas od času aktualizovat. Aktualizacemi získáte kromě nových funkcí také všemožné opravy chyb – pokud vám tedy na hodinkách něco nefunguje, tak je možné, že po aktualizaci bude. Aktuálnost vašich hodinek můžete zjistit v aplikaci Watch -> Obecné -> Aktualizace softwaru.
„Špatná péče o baterii“
Tohle je vtip? To si mám jako před nasazením hodinek zjistit jaké bude počasí a dle toho zvážit, jestli je to pro „hodinky“ vhodné?
Proboha, jsou to hodinky a člověk očekává, že je to zařízení pro každodenní nošení, takže samotná překlad tohoto blábolu z nějakého rádoby „tech“ webu bych rovnou ignoroval, protože tohle už rozum nebere.
Mám S3 od vydání. V průměru za měsíc mám 20+ tisíc kroků denně, přes sezónu mám 4-5 tisíc km na kole a ty hodinky mám za každých okolností s sebou (i v tom fitku se s něma sprchuji) a jsou výjma několika oděrek naprosto v pořádku. Je to spotřební zboží, tak jej proboha „používejte“.
Rozumný názor. Jsou to jen hodinky. Jen obyčejné spotřební zboží.
Zdravím; autorovi doporučuji opravit sloveso močit na namočit nebo máčet/namáčet. Močit znamená čůrat a ve větě to nedává smysl.
Bezva, dík, že jste to opravili 😁
Jo, je to spotřební zboží, ale když se vám po dvou letech toto spotřební zboží za 9000,- Kč rozpadne bez jakéhokoliv důvodu (nesprchuji se s hodinkami ani s nimi nepracuji), tak si pomyslíte, že Apple watch už nikdy více (i když je miluji).