Každý někdy snil o tom, že bude jednou programovat nebo navrhovat hry. Tento sen se pro mnoho hráčů stal skutečností, ale spoustě ostatním v jeho realizaci brání složitost a komplexnost vývoje. Konec konců, v dnešní době jsou hry neuvěřitelně komplexní záležitostí, s níž mají občas problémy i zkušení veteráni. Naštěstí tu ale existují projekty jako HiberWorld, kde si budete moci vytvořit vlastní počin za pochodu. A nebudete k tomu muset znát programovací jazyky, ani jak správně vytvářet 3D modely.
Herní platforma HiberWorld již existuje nějaký ten pátek a nabízí hráčům možnost jednoduše a efektivně zrealizovat své nápady, které následně mohou převést do videoherní formy. Pomocí intuitivních nástrojů si tak každý může vytvořit svou malou hru a dát ji k dispozici ostatním. Doposud byla však tato možnost mobilním hráčům zapovězena a jedinou možností jak HiberWorld využít bylo přes internetový prohlížeč. Jistě si dokážete představit, že manipulace s nástroji musela být na malé obrazovce poměrně nepraktická, ne-li nemožná. I z tohoto důvodu se studio Hiber AB rozhodl vytvořit speciální mód pro mobilní zařízení a rozšířit tuto možnost mezi další uživatele. Podle generálního ředitele Michaela Yngforse vývojáři chtějí umožnit všem bez rozdílu kreativně se vyjádřit skrz tvorbu her a nechtějí nikoho omezovat.
Svůj počin pojmenovali Touch Creation Mode a prozatím je na iOS a Androidu k dispozici pouze v betě. Brzy bychom se však měli dočkat dalších nástrojů, jednoduššího ovládání a spousty nových funkcí, díky nimž bude tvorba her opět o poznání dostupnější. Je poměrně obdivuhodné, že se tvůrci do podobného projektu pustili a pokud dostojí svým slibům, mohla by platforma HiberWorld zaujmout nejednoho mobilního hráče dychtícího po uskutečnění svého herního nápadu. Jedinou otázkou je tedy oficiální vydání, o němž prozatím nepadlo ani slovo. Pokud ale vše půjde podle plánu, není vyloučené, že se plnohodnotného režimu dočkáme již příští rok. Máte-li tedy chuť popustit uzdu své kreativitě, neváhejte navštívit oficiální stránky a HiberWorld si zpřístupnit.
Nekompletní článek. Přitom by stačilo ještě doplnit
1- co to stojí?
2- Mohu takovou hru zveřejnit na appstore a případně z ní mít zisk?
3- hrubý nástin postupu, jak vytvořenou hru dostat do telefonu nebo dlaších telefonů.
A všiml jste si, že komentujete článek z roku 2019, který navíc pojednává o betě – tedy v té době ještě neúplné verzi dané hry?