Apple před pár týdny uvedl do prodeje nové iPhony, konkrétně modely 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Ty jdou podle velkého množství zdrojů skutečně na dračku, což by podle některých analytických společností mohlo vést k tomu, že se Apple v posledním čtvrtletí roku 2019 stane druhým největším dodavatelem chytrých telefonů na světě. Kalifornský gigant by tak předběhl Huawei a zařadit se za Samsung, který této kategorii již pěknou řádku let kraluje.
Applu hraje nyní do karet fakt, že se prodeje Huawei snížily kvůli obchodním sporům Číny se Spojenými státy. I tak ale čínksý gigant zvládl podle analytiků prodat v uplynulém čtvrtletí přibližně 60 milionů kusů, tedy zhruba stejně, jako ve čtvrtletí druhém. Podle IDC prodeje iPhonů v tomto roce tak valné nebyly. V 1. čtvrtletí Apple dodal údajně 36 milionů kusů, ve druhém 34 milionů a ve třetím 30 milionů iPhonů. 3. čtvrtletí je pravidelně tím nejhorším, jelikož uživatelé již vyčkávají na nové modely. Odhady analytické společnosti Gartner tvrdí, že Huawei v posledním čtvrtletí letošního roku dodá zhruba 50 milionů smartphonů. IDC se naopak domnívá, že na hranici 60 milionů kusů, tedy obdobně jako v minulých čtvrtletích, dosáhne Huawei i nyní. První čtvrtletí roku následujícího by opět mělo být ve znamení 60 milionů prodaných jednotek. Dodávky Applu v posledním čtvrtletí tohoto roku se původně odhadovaly rovněž na 60 milionů kusů. Nové iPhony ale táhnou natolik, že analytici své původní odhady přehodnotili a nyní věří, že Apple prodá 70 milionů smartphonů.
K dobru Applu hraje možná i skutečnost, že k novým iPhonům přislíbil i svou dlouho očekávanou videostreamovací službu Apple TV+, kterou si budou moct uživatelé užít na rok zdarma. Té se dočkáme už 1. listopadu a podle ohlasů to zatím vypadá, že se na ní jablíčkáři skutečně těší. Nezbývá tedy než doufat, že se prognózy analytiků naplní a Apple se alespoň na závěr letoška skutečně vydrápe těsně pod trůn pro největšího dodavatele smartphonů světa.
Mno to je sice možné, ale za jakou cenu žejo. USA v podstatě likviduje konkurenci z číny jak jen může, to se pak trh může změnit, ale není to z větší části zásluhou výkonu Applu ale dušení konkurenta. Jako nebavím se o tom, jestli je Huawei hodnej nebo zlej kluk, to je na jinou diskuzi. U nás to vypadá, že podíl Huawei (pokud bude dál klesat) sežere hlavně Samsung a Xiaomi.
Z tychto „juesej“ praktik nakoniec vytazi Europa. Cina sa odvtedy viac orientuje na Europu aj za cenu zmluv, ktore Cine prinesu slaby percentualny zisk.
Wau, neni vas skoda v diskuzi, kdyz toho tolik vite?
Prosím jak tedy vlastně USA údajně likviduje údajně Číny? Dokážete to inteligentně popsat? A proč do tohoto vůbec pletete Apple?
(Psal jsem tu předtím komentář, tak zkusím ještě jednou…)
Tohle je otázka pohledu. Ono se na to totiž dá dívat i tak, že „čínští výrobci“ parazitují na Apple (a jiných podobných firmách, které investují obrovské sumy každý rok do vývoje), protože nechají Apple vyvinout technologie, materiály, design, výrobní procesy a pak jen pružně vše ukradnou (pardon, okopírují… pardon, inspirují se) a prodají za zlomek ceny.
Ale taky se ten pohled dá ještě otočit a brát to jako jistou „daň“, kterou musí Apple (a jiní) platit za levnou výrobu v Číně.
Přesně tak
Ono se na to dá ale dívat i naopak – čínské značky berou podíl Applu (za Apple možno dosadit jinou obdobnou firmu) a do velké míry nefér, protože Apple (případně jiný výrobce s tučným rozpočtem na vývoj) něco za těžké peníze vyvine, odladí (technologie, design, materiály, výrobní procesy…) a pak přijde typický Číňan, pružně to okopíruje (beztak to ve stejných továrnách vyrábí) a vesele prodává za nižší cenu, protože je vývoj nestál skoro nic.
(No a pak to samozřejmě můžeme ještě trochu otočit a bavit se o tom, že je to vlastně taková „daň“ za vykořisťování Číny, že kdyby ty telefony vyráběli prémiové značky na západě, cena by byla nesrovnatelná.)
wizaard tvoj pohľad je veľmi nesprávny a zavádzajúci platil tak pre 10 rokmi , situácia sa veľmi zmenila a to v každom technickom obore najprv to bolo lacné ruky a lacná pracovná sila , ale nasledoval posun a to zriaďovanie vývojových a výskumných centier veľkými korporáciami priamo v čine lebo prišla aj éra lacných mozgov lebo kvalitný vývojár alebo technický inžinier je v Číne lacnejší ako v Silicon valey pokiaľ to boli lacné ruky USA to až tak nevadilo za posledné roky je situlácia iná toto sú oficiálne údaje Svetovej organizácie duševného vlastníctva alebo (WIPO) informovala, že inovátori v celom svete v minulom roku 2018 prihlásili 3,17 mil. patentov, z toho Čína rekordných 1,38 milióna prihlášok patentov. , do roku 2011, boli USA prvé ,v roku 2018 na druhom mieste USA a zaregistrovali len 607 tisíc patentov. napr v 5G sieťach má Huawei enormný náskok a to vďaka patentom ,
ˇčina nie je už kopírka ale je úplne niekde inde a tým pádom rastie jej vplyv sila a moc ovplyvňovať technologický svet a to vadí USA najviac
Doporučuji tento článek: https://chinapower.csis.org/patents/
(Jinými slovy: není patent jako patent, drtivá většina patentů v Číně je lokálních, protože jsou za nimi buď dotace nebo nemají takovou kvalitu/sílu, aby uspěly na mezinárodní scéně.)
Jsi naivka…
Nemam huawei, ale placat o lagdroidu muze jen omezenec, ktery nema technologicky prehled. Pokud mluvis o cinskem smirakovi, nikde jsem nezaznamenal nejake relevantni dukazy, jen papouskovani vlady usa….. Ja si osobne nemyslim, ze zrovna huawei v socastne dobe kopiruje, kdyz je technologicky 2 kroky pred konkurenci, ktera se ho snazi v evrope a usa zlikvidovat.
Můžeš mi vysvětlit, kde je Čína 2 kroky před konkurencí?
Taky by mě to zajímalo :)
Sirka možno aj tu nájdeš odpoveď že kde
https://www.iam-media.com/who-leading-5g-patent-race-july-2019-update-part-one