Další kvartál, stejná písnička. Apple Music si sice vede nanejvýš dobře a v dnešní době se jedná snad o jedinou pořádnou konkurenci, kterou Spotify má, ale přesto na tohoto hudebního giganta ztrácí téměř o polovinu. Zatímco Spotify překonalo hranici 110 milionů platících předplatitelů a zaznamenalo 31% nárůst oproti minulému roku, Apple se stále drží kolem hranice 60 milionů a příliš velký nárůst společnost nezaznamenala.
Ač by se mohlo zdát, že budou představitelé hudebního giganta spokojeni, není tomu tak. Podle oficiálního prohlášení společnosti všichni doufali v ještě o něco vyšší čísla, což se bohužel nesplnilo. Jako důvod Spotify udalo skutečnost, že si společnost musela ještě vyřídit jisté formality a nemohla se tolik soustředit na propagaci například balíčku pro studenty, který si ze všech předplatitelských plánů vedl snad nejhůře. Zároveň se počet předplatitelů týká také těch, jenž si zakoupili tříměsíční balíček za $0.99 v rámci akce. Ostatně, podobné zvýhodněné plány nabízí také Apple Music a vypadá to, že tato strategie funguje. Přesto si služba od jablečné společnosti oproti Spotify nedokáže moc dobře obhájit pozici a nachází své fanoušky spíše v řadách majitelů iOS.
Dalším rozhodujícím faktorem je také to, že Spotify aktuálně pracuje na Lite verzi, jež funguje také na starších telefonech, není tolik náročná na připojení a cílí spíše na rozvojové země, kde je dostupnost stabilnější sítě málokdy standardem. Jedinou nevýhodou je ukončení podpory nezávislých umělců, kteří s oblibou na hudební platformu nahrávali své skladby a dostávali z nich provize. Místo toho se společnost zaměřila na podcasty, jejichž uživatelská základna stoupla od začátku roku o 50%, a zapojila do projektu také studio Higher Grounds, založené a dotované Barrackem a Michelle Obamovými. Uvidíme, s čím hudební gigant ještě přijde, ale zatím má slušně našlápnutou a pokud se nic nezmění, měl by trend růstu pokračovat i v následujících měsících.
Tak pokud člověk není fanouškem vyloženě černošského rapu, je pro něho tato služba v podstatě nepoužitelná a lepší variantou je Spotify, které umí lépe vybírat hudbu podle preferencí uživatele.
keby si netrepal
Prechádzal som z androidu , kde som mal samozrejme spotify. Nevidím dôvod prejsť na apple music.
Ja jsem presel z Androidu a mam Google Music za 129, takze taky nevidim duvod prechazet.
Já jsem přešel na Apple Music po letech se Spotify jen a pouze kvůli Apple Watch (offline poslech). Jestli/až to Spotify přinese, nevím, zda půjdu zpět… jen mi chybí podpora Apple Music na Xboxu.
Já už několikrát přecházel mezi Apple music a spotify. Spotify mám raději, ale momentálně jsem u Apple music kvůli podpoře Siri. u Apple music mi chybí lepší a častější nabídka náhodné muziky. Pokračovaní v playlistu po uzavvření aplikace.
Spotify překonalo metu 108 milionů předplatitelů. Apple Music má přes 60 milionů
– – aneb dnesní clanek na Jablickar (CeZet)
A v čem je problém?
Prechádzal som zo Spotify na Apple music. Kvlaita zvuku sa mi proste zdá čistejšia. A hlavne výber špecialnych či koncertových albumov je omnoho väčší.
Já přešel postupně ze Spotify na Deezer a pak znova na Spotify, ale pak jsem zkusil TIDAL hi-fi a už není cesty zpět :) Kvalita neporovnatelně vyšší. Spotify stále vyhrává v rozhraní a algoritmech ale než poslouchat šumící komprimovanou hudbu to radši neposlouchat vůbec. Ideál by bylo, kdyby konečně Spotify nabízelo i loseless kvalitu za příplatek, nevím na co čekaj joudové
komprimácia a kvalita hudobného výstupu je najväčšou slabinou iphone , výkonu má dosť , fotí úplne super , ale ak chcete použiť iphone ako zdroj kvalitného signálu pre počúvanie hudby je to tragédia
Možná je to i proto, že AM Androš appka nemá příliš přívětivých hodnocení…
Též je na trhu nemalý přetlak do značné míry stejného produktu (vyjma hi-res).
V tak těžce kokurenčním prostředí je dnes Apple silný většinově již jen na svých OS [ačkoli 60/900mega jen aktivních iPhonů = i tak pouze 6,67% penetraci, což je (ne;)překvapivě málo…….]
Uživatelům ostatních nepřináší nic nového ani kvalitnějšího a už vůbec ne za menší peníz.
Tak, PROČ k AM přecházet?