Existuje několik scénářů, kdy byste měli umět vypnout biometrickou ochranu, tzn. Touch ID nebo Face ID. Například chcete mít 100% jistotu, že váš iPhone během spánku nikdo neodemkne. Možností je opravdu více, rozhodně zde ale nechci rozepisovat ty horší a negativnější. Zkrátka a jednoduše, pokud byste někdy potřebovali Touch ID nebo Face ID deaktivovat, určitě byste měli vědět, jak na to. Zvládnete to naprosto jednoduše a nenápadně například i přímo ve vaší kapse. Pokud provedete jednoduchý úkon, tak se biometrická autentizace deaktivuje a pro odemčení zařízení budete muset zadat číselný kód – nijak jinak zařízení neodemknete. Jak tedy na to?
Jak nenápadně deaktivovat biometrickou ochranu
Nenápadné vypnutí biometrické ochrany je velice jednoduché, avšak dělí se do dvou skupin. Do první skupiny patří zařízení, které disponují Touch ID (tzn. iPhone 8 a starší), do druhé skupiny poté zařízení s ochranou Face ID (tzn. iPhone X a novější).
iPhone 8 a starší
Pokud vlastníte zařízení, které disponuje ochranou Touch ID, tak vše, co musíte udělat je, abyste stiskli a podrželi zapínací tlačítko. Jakmile se na obrazovce objeví plocha s možností Vypněte přejetím, tak můžete tlačítko pustit. Poté už jen stiskněte domovské tlačítko, anebo zařízení uzamkněte. Když poté budete chtít iPhone odemknout, tak budete muset zadat kód.
iPhone X a novější
V případě, že vlastníte iPhone s ochranou Face ID, tzn. iPhone X a novější, tak je postup trochu jiný. Musíte se dostat na stejnou obrazovku, jako v případě výše. Klasické stisknutí bočního tlačítka na nových iPhonech však aktivuje Siri, což nepotřebujeme. Abychom se dostali na obrazovku s Vypněte přejetím, tak musíme podržet zároveň tlačítko pro zesílení zařízení společně s bočním tlačítkem. Jakmile se obrazovka s Vypněte přejetím objeví, tak můžete obě tlačítka pustit. Poté už jen stačí buď pomocí gesta přejít na domovskou obrazovku, anebo zařízení klasicky uzamknout.
Na závěr se s vámi podělím o jednu zajímavost z podobného soudku. Pokud vám někdy ukradne zařízení a nebo se ho jinak zmocní a zeptá se Siri, komu tento iPhone patří – „Whose iPhone is this?“ – tak dojde taktéž k deaktivaci biometrické ochrany. Aby se poté kdokoliv do zařízení dostal, tak bude muset znát číselnou kombinaci kódu.
A nebo u všech stačí 5x za sebou zmáčknout boční tlačítko.
Presne tak 5x za sebou. Nejsnazsi co muze bejt
Jedine co z toho to clanku funguje je posledni odstavec s „Whose iPhone is this?“. Ale ze staci 5x macknout bocni tlacitko nereknete :D
Jestliže mám aktivní volbu 2x boční tlačítko = wallet, pak 5x boční tlačítko faceid nedeaktivuje.
Ale samozřejmě, že deaktivuje. Mám nastaveno wallet (2x boční tlačítko), zkratky zpřístupnění (3x boční tlačítko) a deaktivace Face ID funguje (5x boční tlačítko).
Mluvím o XS a poslední verzi iOS. A na iPhone 8 to s Touch ID funguje stejně.
5x bocne tlacitko u iPhone X face ID nedeaktivuje. A to nepouzivam ziadne skratky.
Tak nevím, teď jsme to vyzkoušeli i na X a funguje to..
A můžete podrobněji popsat, co máte nastaveno ve zkratkách zpřístupnění? Já tam mám zaškrnutou chytrou inverzi barev. Takže 5x boční tlačítko = (3x boční tlačítko = dark mode + 2x = wallet).
iPhone SE, nefunguje mi ani to s tou Siri 🤷♂️ jen 5x lock button
Já když 5x za sebou zmáčknu boční tl.na Xku tak aktivuji tísňové volání.
To sice ano, ,ale pouze se objeví posuvník – SOS v červeném kolečku a zároveň se vypne Face ID. Když se klepne dole na zrušit, objeví se obrazovka pro zadání kódu i s textem, že pro zapnutí kunkce Face ID je vyžadován kód. Přece to nemůžeme mít každý jinak :D Hovořím o verzi iOS 12.2
Pokuď máš nastavené kontakty v apce Zdraví pro tísňové volání,tak 5x zmáčknuté boční tlačitko,okamžitě vytáčí SOS a posílá informace tvým zvoleným kontaktům,že jsi v nouzi.
Asi to fakt kazdy mame jinak. Mi se spusti Apple Pay a pak zhasne displej
Přestě tak. XSko a úplně stejný scénář.
XS se pomocí FaceID neodemkne když se na telefon člověk nedívá/má zavřené oči. Takže ve spaní ho nikdo obličejek neodemkne.
Ano, přesně. I XR vyžaduje na odemknutí pomocí Face ID oční kontakt, takže ve spánku má dotyčný vysloveně smůlu. Nejde jen o otevřený oči, musí člověk na ten telefon koukat :D
defaultne to tak nastavene je , ale da sa to vypnut v accessibility menu v nastaveniach