Apple Store se dají bez nadsázky označit za jakési chrámy jablečné komunity, která je využívá nejen pro nákup nových produktů, ale i pro přiučení se nových věcí. V čele rozsáhlé sítě maloobchodních prodejen Applu stojí již řadu let Angela Ahrendts, která neúnavně pracuje na jejich zkvalitnění. A právě tato žena se o budoucnosti i přítomnosti Apple Storů rozpovídala ve velmi zajímavém rozhovoru.
Angela zprvu mluvila o zvyšujícím se počtu akcí Today at Apple, které mění ikonické jablečné obchody například v centrum školení nebo nejrůznějších výstav. Rozhovor proběhl poblíž Carnegie Library v hlavním městě USA, kde mimochodem již brzy dojde k velmi důležitému otevření nového Apple Storu.
Šéfka maloobchodní sítě Applu se rozpovídala o důležitosti daného místa, které se v budoucnu stane místem sjednocení blízké jablečné komunity. Všichni lidé bez jakýkoliv výjimek se tam budou moci naučit spoustu nových věcí. Celou vizi započal již Steve Jobs a Angela je připravena v ní pokračovat. Právě Stevovi šlo nejen o prodání produktu, ale o obohacení návštěvníka novou znalostí, kterou si na jejich produktech ihned vyzkouší. Dle Angely je v takovéto oblasti nesmírně důležitý oční kontakt, který zajistí daleko lepší výsledky.
Prohlédněte si v galerii Apple Park, na kterém spolupracoval Steve Jobs:
Dalším bodem rozhovoru byla komunikace mezi zaměstnanci všech Apple Storů. Ti všichni začínají svůj den za použití aplikace Hello, která jim zobrazí potřebné instrukce včetně videí, či nadcházející schůzky. Další velice důležitou aplikací je Loop. Ten funguje jako zaměstnanecká sociální síť, kde za pomoci automatického překladu dochází ke komunikaci napříč celým světem.
Od roku 2017 došlo ve Spojených státech amerických k uzavření téměř 10 tisíc kamenných obchodů a očekává se, že do roku 2022 dojde k uzavření každého čtvrtého většího nákupního centra. Angela tento americký „problém“ vysvětluje odlišnou strategií jablečné společnosti. Zatímco ostatní značky se soustředí pouze na samotný výdělek, Apple chce investovat taktéž do svých zaměstnanců a poskytnout lidem co nejlepší možné služby. Jen díky tomu se nemusí bát žádného drastického zavírání, se kterým konkurence bojuje, ale naopak plánuje rozšíření svých obchodů do dalších míst.
Zatímco v USA má Apple již desítky vlastních obchodů, Česká republika na ten svůj stále čeká. Přiblížit se ho před pár dny pokusil alespoň český premiér Andrej Babiš, který se ve švýcarském Davosu setkal s šéfem Applu Timem Cookem a nabídl mu pro jablečný obchod lukrativní místo v centru Prahy. Zda však bude tato nabídka stačit či nikoliv ukáže až čas.
Nějaké zprávy k Apple Pay? Na to že údajně mělo být spuštěno již v pátek je nějak ticho..
V pátek rozhodně nebude ještě březen 😉
„Od roku 2017 došlo ve Spojených státech amerických k uzavření téměř 10 tisíc kamenných obchodů a očekává se, že do roku 2022 dojde k uzavření každého čtvrtého většího nákupního centra. Angela tento americký „problém“ vysvětluje odlišnou strategií jablečné společnosti. Zatímco ostatní značky se soustředí pouze na samotný výdělek, Apple chce investovat taktéž do svých zaměstnanců a poskytnout lidem co nejlepší možné služby. Jen díky tomu se nemusí bát žádného drastického zavírání, se kterým konkurence bojuje, ale naopak plánuje rozšíření svých obchodů do dalších míst.“
Jasně. Ostatní zavírají, protože se soustředí na ekonomické výsledky a Apple nezavírá, protože dává lidem větší výplaty…. Asi nějaké ekonomické perpetuum mobile. Více viz: https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/12/05/proc-jsou-zamestnanci-apple-storu-stastni-navzdory-nizkemu-platu/
Teda co ta paní říká je tak trapná propaganda, že i komunisti v padesátých letech byli důvěryhodnější…. prostě se jim podařilo ze sebe udělat značku a mohou si dovolit marži jak hrom. To je vše.
Jak se definuje „marže jako hrom“.
Rozumná marže, za kterou se nemusí stydět obchodník, je 10- 40%. Ale né 500% (výrobní cena iPhonů je stejný 4 litry jako ostatních Ťamanů) jak předvádí Apple.
Krtek: Teď ale mluvíš o Samsungu, vyrobí si komponenty, systém mu udělá Google,…. Článek je ale o Apple.