Jeden z mých kamarádu se pomalu ale jistě začíná připravovat na závod LH24, tedy 24hodinový výstup na Lysou Horu. Při té příležitosti si s sebou také chce vzít své Apple Watch. Jednak z důvodu, aby mu zaznamenaly veškerý pohyb, a jednak z důvodu, aby se poté mohl chlubit všem ostatním se spálenými kaloriemi, vystoupanými patry a délkou cvičení. To by ale mohl být kvůli výdrži hodinek problém.
Jelikož kamarád už nějakou dobu vlastní Apple Watch Series 3, jejich baterka není úplně ve 100% stavu. Funkci Rezerva použít nemůžeme, jelikož by v tomto případě nedošlo ke zaznamenávání aktivity, každopádně si můžeme pomoci vypnutím Wi-Fi a snížením jasu na minimum. Ani to by však ve výsledku nemuselo stačit. Apple Watch ale naštěstí ukrývají i další super vychytávku, která vám pomůže ušetřit baterku, ale zároveň z hodinek neudělá hloupé. Pojďme se tedy společně podívat na to, kde se tato funkce nachází.
Aktivace úsporného režimu Apple Watch
Na našem iPhonu, se kterým jsou spárovány naše Apple Watch, spustíme aplikaci Watch. Ujistíme se, že se v dolním menu nacházíme v sekci Moje hodinky a sjedeme níže, kde se nachází sekce Obecné, kterou rozklikneme. Zde už pouze stačí opět sjet níže a zapnout pomocí switche funkci Úsporný režim pří trénincích.
Jak samotný Apple u funkce píše, při chůzi a běhu ušetříte energii baterie díky tomu, že vypnete senzor srdečního tepu. Je však Výpočty spálené energie se sice mohou lehce lišit, avšak při našem testování jsem zjistil, že se o žádné drastické výkyvy nejedná. Pokud tedy potřebujete z vaší baterie vyždímat co nejvíce energie, je aktivace této funkce naprosto ideální možností.
A monitorování srdečního tepu není chytrá funkce…. to je zase článek tvl
Takže ostáva už len krokomer a výškomer ktorý je aj v iphone 😀
Hodinky, které nevydrží ani 24 hodin? A k čemu to je?
Ale to víš že vydrží, já mám průměr 2 dny – denně notifikace z IG, WP, mail, SMS, ovládání hudby, cca hodinka „cvičení“ (chodím) a pod dvou dnech mám 20-25%
K čemu mi je trénink bez měření tepu, vo2 max a podobných chytrých věcí, pro které jsem si tyto chtré hodinky pořídil?
Daleko větší smysl mi dáva mít hodinky častěji v režimu kino. Zbytečně se mi při každém pohybu nerozsvící display a notifikace, když jsem zrovna v pracovním režimu u počítače, nepotřebuji.
Jen dukaz toho, jak mereni tepu na AW je hodne jalove, a zprumerovany odhad. SI to srovnejte s profi merici a uvidite ten drasticky rozdil
Kupte si Garmin Fenix a nebudete resit baterku u celodenni aktivity…
Jo Garminy zrovna…tvl vždyť to debilne reaguje už jen při ovládání. Hned bych je hodil z okna.
Díky, rád bych tu viděl více článků na téma hodinky a sport.
postup v článku na účel LH24 ale nedoporučuji, můj návrh je:
zapnou letový režim a režim divadlo, vypnout měření tepu
stáhnout aplikaci viewranger (je zde i aktivita trail running, nastavit četnost GPS na 30 nebo spíš 60 vteřin (v té aplikaci pak vypnout oznamování spitů)
i tak nejspíš hodinky nevydrží celých 24, pak nezbude, než si na jedno kolo vzít sebou powerbanku (během aktivity)
viewranger je jediná appka na běhání, kterou jsem objevil, že umí změnit četnost GPSky, ta totiž žere nejvíc
A na kieho arona mi budu hodinky co budem kazde 2 dni dobijat. Amazfit Bip vydrzia ked pouzivam casto GPS nabite 3 tyzdne a appka nema s iPhonom ziaden problem. Toto je nahovno…
Me citelne snizilo spotrebu nastaveni zapnuti displaje pouze dotykem…