Kromě toho, že vám Apple Watch dokážou změřit tep a v jiných zemích i udělat EKG, vás také dokážou motivovat k aktivitě pomocí kroužků. To je samozřejmě naprosto skvělé, avšak s aktivitou a tvrdou dřinou jde ruku v ruce i odpočinek a spánek. Ve watchOS sice žádná aplikace, která by vám monitorovala spánek, není, což je dle mého názoru veliká škoda. Proto musíme pro monitorování spánku sáhnout po aplikaci třetí strany. Několik dnů jsem testoval různé aplikace a nakonec jsem našel aplikaci Pillow, která je dle mého názoru nejlepší. Pojďme se tedy na ni podívat podrobněji.
Monitorování spánku
Spánek už jsem si kdysi nechával monitorovat na stařičkém Androidu, kdy stačilo vedle vašeho zařízení položit telefon, který váš spánek automaticky hlídal. Poté jsem však přešel k jablečné společnosti a z monitorování spánku jsem upustil. Před několika týdny jsem si však zakoupil Apple Watch a napadlo mě, že s jejich pomocí by se dal spánek monitorovat o mnoho jednodušeji. Jak už jsem psal v úvodu, tak po několika dnech testování jsem byl nejvíce spokojený s aplikací Pillow. Jednak proto, že zvládá jako jedna z mála sama rozeznat, kdy usnete a všeobecné data mi z ní přišly nejvěrohodnější.
[appbox appstore 878691772]
Prostředí aplikace
Uživatelské rozhraní aplikace je velice jednoduché – najdete vždy to, co potřebujete. Na hlavní obrazovce se nachází kroužek, který může připomínat kroužek aktivity z vašich Apple Watch. V kroužku aplikace Pillow se nachází dvě informace – délka spánku a kvalita spánku. Pod kroužkem se poté nachází samotné data, které Apple Watch během spánku zaznamenaly. Zobrazit si můžeme čas v posteli, délku spánku, kvalitu spánku a graf spánku. Graf je dle mého názoru to nejzajímavější. Pillow vám totiž přehledně zobrazí informace o tom, jak probíhaly vaše spánkové fáze – bdění, lehký spánek, hluboký spánek a REM fáze. Dále je k dispozici zobrazení tepové frekvence. WatchOS aplikace je dosti propracovaná a zobrazují se v ní prakticky úplně stejné informace, jako v iOS verzi.
V nastavení si můžete zvolit automatický režim, cílovou dobu spánku, či citlivost mikrofonu, který v noci nahrává zvuky. K vašemu spánku si můžete jednoduše vést poznámky a zaznamenávat nálady. Taktéž si můžete nastavit upozornění, které vám včas řekne, abyste se už pomalu chystali „do hajan“.
Nevýhoda při používání automatického režimu s Apple Watch
Pokud si v aplikaci Pillow nastavíte automatický režim, který sám rozpozná, že jste zrovna usnuli, tak se samozřejmě nemusíte o nic starat – prostě si lehnete a spíte, nemusíte na nic klikat, ani nic nastavovat. Bohužel ale má tato možnost pár nevýhod. Jednak si nemůžete nastavit budík přímo v aplikaci, a jednak nebude Pillow zaznamenávat zvuky, které by v noci klasicky zaznamenal (což je pro strašpytle možná i dobře). Pokud si chcete nastavit budík, musíte tak učinit přímo v nativní aplikaci Budík ve watchOS. Není se čeho bát, budík se s aplikací Pillow nijak nekryje a z vlastní zkušenosti funguje bez problémů.
Závěr
Pokud hledáte aplikaci pro monitorování spánku, tak jste právě narazili na zlatý důl. Pillow už používám asi týden v kuse a data, která z ní dokážete dostat, jsou více, než zajímavá. Na úplný závěr je nutno podotknout, že aplikace je samozřejmě zdarma, avšak s určitými omezeními. Ve free verzi se nemůžete podívat do historie záznamů, uvidíte jen data z aktuálního dne. Dále si nemůžete zobrazit tipy pro lepší spánek a přijdete i o exkluzivní znělky budíků. Plnou verzi aplikace Pillow si můžete zakoupit za jednorázový poplatek 129 Kč a z vlastní zkušenosti mohu říct, že to opravdu stojí za to – alespoň pro lidi, které zajímají grafy naplněné informacemi o svém těle, respektive spánku.
Suhlas vynikajuca appka za maly peniaz
Clanek fajn, ale dost mi chybí srovnání s alternativami (např sleep++, které sám nyní používám)
Když v noci měřit, tak kdy tedy nabíjet? Do smysluplného vy\užití Apple Watch ještě hodně chybí.
Kromě toho mě pobavila tahle hláška: „Apple Watch dokážou změřit tep a v jiných zemích i udělat EKG, vás také dokážou motivovat k aktivitě pomocí kroužků. To je samozřejmě naprosto skvělé!“
Snad tedy emigrovat do té správné země a bude to ještě skvělejší?!
Nemusíš emigrovať stačí keď si kúpiš watch v US 😀
a som zvedavy ako by si to reklamoval
Prvý rok aj tu – a druhý už nijak 😀
strasne vtipne…
Asi jen pro tebe. Zřejmě o nákupu Apple produktů mimo tvou zemi víš kulový. :-) Říká ti něco mezinárodní záruka Applu nebo Apple Car+?
Já to dělam tak,že nabiju než jdu spát . Přes noc to sežere tak 3 procenta. Takže pohoda.
Erik Hasoň
Hentu aplikaciu som pouzival a je to absolutny nezmysel…a vlastne vsetky aplikacie na meranie spanku.. ono to meria len na zaklade pohybu..cize ked clovek len tak lezi na posteli a kuka do mobilu, tak si mysli, ze to spis.. a co sa tyka funkcnosti ukazovatela kvality spanku, tak je to totalne totalne mimo.. Raz som nespal celu noc, totalne peklo, celu noc som sa budil a za 8 hodin sa mi nepodarilo poriadne zaspat, uplna morda.. hlavne ze mi to ukazovali 80% kvalitu spanku..:D Potom som to odinstaloval, lebo mi stale ukazovalo perfektnu kvalitu spanku bez ohladu na to, ako som spal..cize, uplna blbost.. Predtym, nez som presiel z androida, som pouzival appku sleep as android a ta bola snad dokonale presna.. ci uz clovek mal mobil pod vankusom, alebo na stoliku.. tam bolo realne vidiet, ze to meria fakt dobre.. skoda ze nic take nie je na ajfon..
To tu ale nemuzes psat :))) Jablecnaci te rozdupou :)))))
Ja uz roky pouzivam aplikaciu Sleep Cycle. je super, je aj na hodinky watch.
Používam Sleep Cycle roky a je oveľa lepší 👌
v com? popis to..skusal si obe aplikacie, ked to vies porovnat?
Akeho spanku lul.
Eduard Rybka
Prosím vás ako sa nastavuje jazyk ja tá mám len anglicky.
Dakujem
Ahoj. Musíš mať v iPhone nastavený jazyk: čeština a región Česko. Keď pillow stiahneš, môžeš všetko vkátiť späť : slovenčina a Slovensko. Ale stále musíš mať v nastavení klávesnice stiahnutú češtinu. Len si ju pri písaní nezabudni predodiť na slovenčinu.
Mě by zajímalo, pokud chci používat hodinky celý den, v noci si ještě monitorovat spánek….kdy je mam nabíjet? 🧐
Například když se jdete umývat, nebo když potřebují dobít? Jen tak hádám…
Několik aplikací na monitorování kvality spánku jsem také vyzkoušel a nejlepší je dle mého názoru aplikace AutoSleep.
Ja pillow taky pouzival ale sla rychle pryc . Nebyl jsem spokojeny. Jedine pozitivum co jsem videl tak byla cestina. Co bych bral na mereni kvality spanku ke oura ring klidne bych ozelel i ty penize, ale duvod proc do toho nejdu je absence cestiny v aplikaci a ta se ani nechysta dotazoval jsem se u vyrobce. Takze jak jiz bylo zminovano tak jedinou kvalitni aplikaci na mereni spanku si pamatuju jeste z dob androidu a byla to ta sleep as android .
Testoval jsem jich nekolik a za mne asi nej je SleepWatch
To bude placená spolupráce? 😀
Kdy konečně vyjde aplikace co pomocí hodinek odstraní chrápání? Jedna to uměla ale funkci stáhli.
Kde sa pls nastavuje cestina?
Myslim, ze appka vybira jazyk podle jazyku nastaveneho v iPhonu. Slovenstina v Pillow chybi, tak to mas anglicky.
Pozri si moje vysvetlenie o par riadkov vyššie.
Funguje Vám někomu synchronizace přes iCloud? Je možné ji zapnout v nastavení aplikace, ale píše mi, že na zařízení není zapnut iCloud. Nicméně iCloud zapnutý samozřejmě mám.
Používal sem a mnohem lepší mi tedy přijde autosleep