Představení nových iPhonů a Apple Watch jsme si letos již podruhé užili v Divadle Steva Jobse, které je součástí nového sídla jablečné společnosti – Apple Parku. Realizace tohoto projektu má kořeny už v roce 2006, kdy Apple začal získávat potřebnou půdu pro výstavbu své centrály. Zároveň pověřil architekta Normana Fostera, aby Apple Park navrhl. Jeho společnost Foster+ Partners stojí i za návrhy několika Apple Storů. I například toho, který byl včera otevřen na Champs-Élysées.
S myšlenkou výstavby honosného Apple Campusu 2, který se později přejmenoval právě na Apple Park, přišel jako první sám Steve Jobs. O projektu bylo v průběhu let známo docela dost informací, od použitých materiálů až po návrh budovy, která měla svým tvarem a vlastnostmi podporovat neustálou spolupráci mezi zaměstnanci. Všechna potřebná stavební a jiná povolení Apple získal až v roce 2013, toho roku se také začalo stavět. A to přesně v tento den, 19. listopadu 2013. V té době se zástupci Applu domnívali, že by Apple Park mohl být hotov do konce roku 2016, ačkoli měli o tomto termínu jisté pochybnosti.
Takto vypadala v Apple Parku výsadba stromů:
Jak už nyní víme, Apple Park otevřel brány prvním zaměstnancům v dubnu loňského roku a o pár měsíců později ukázal světu revoluční iPhone X. Nové ústředí Applu, ať na první pohled vypadá velkolepě jak chce, se dočkalo velmi smíšených reakcí. Někteří analytici kritizovali Apple za možný nepříznivý dopad na okolí Cupertina především kvůli neúnosně vysokým cenám nemovitostí, které začaly růst právě kvůli zaměstnancům Applu stěhujícím se do Cupertina. I přes kritiku má ale areál své nezaměnitelné kouzlo a přestože si jej mohou návštěvníci prohlédnout jen ze vzdáleného návštěvnického centra, návštěva rozhodně stojí za to.