Existují jich miliony, gumové, zlaté, látkové, pletené, sportovní, elegantní, zkrátka jaké vás jen napadnou. Jeden náramek však vládne všem, umí to co žádný jiný na světě, kompletně ovládne váš život! Jawbone Up je na povrchu gumový náramek, který obsahuje řadu čidel, jejichž naměřená data posílá do telefonu iPhone, multimediálního přehrávače iPod touch, tabletu iPad nebo přístrojů jiných výrobců například s operačním systémem Android. Náramek je určen pro 24/7 kontrolu vašeho spánku a pohybu. Díky nošení Jawbone Up máte kompletní přehled nad svým pohybem, výdajem energie a také tím co sníte. Díky speciální aplikaci pro iOS a další platformy můžete hlídat celý svůj denní, ale i noční rytmus. Ve výsledku je tak možné vytvořit ideální denní program ve kterém budete přesně vědět co jíst, kolik času věnovat cvičení, spánku, zábavy a práci.
Zjednodušeně řečeno v sobě Jawbone Up spojuje vyplepšené čidlo Nike+ (recenze zde) a čidlo WakeMate jehož recenzi naleznete zde. Díky tímto senzorům má aplikace Jawbone Up kompletní přehled nad vaším pohybem a spánkem, co je však zajímavé je využití fotoaparátu přímo v iPhone/iPod touch nebo iPadu. Stačí totiž, když si odfotíte jídlo na talíři a aplikace pomocí rozpoznání objektů a množství automaticky určí kolik kalorii obsahuje váš talíř (to že tomu nevěříte zatím moc neřešte, já také ne). Sledování vašich činností je však jen podružnou činností, kterou náramek vykonává. Jeho hlavním cílem je vypočítat z naměřených dat co nejideálnější doporučení pro váš jídelníček, spánek, aktivity a odpočinek. Aplikace dokonce zachází tak daleko, že jak uvádí její výrobce, dokáže například poté co v noci spíte jen pár hodin doporučit vhodnou snídani, díky které zvládnete náročný den. Náramek v sobě navíc ukrývá také vibrační motůrek, díky kterému vás mohou zbudit vibrace na zápěstí, místo nepříjemného zvuku budíku. Otázkou, která mě zajímá je, zda je skutečně vhodné aby byl na těle 24/7 například rok v kuse náramek, který vyzařuje Bluetooth signál.
*Zatím stále neoficiální trailer k Jawbone Up.
Datum vydání Jawbone Up zatím nebylo přesně stanoveno, výrobce však uvedl, že se zákazníci dočkají náramku ještě v tomto roce. Cena zatím nebyla stanovena, ale společnost uvádí, že bude náramek cenově dostupný. Otázkou však zůstává jaká je cena přijatelná za příslušenství pro mobilní telefon za 18 000Kč. Je velmi pravděpodobné, že se vydání dočkáme na předvánoční trh, Jawbone Up má jistě potenciál stát se oblíbeným dárkem letošních vánoc!
Pár takových kravinek jako iPod Touch na zápěstí mám, tak jestli tohle k něčemu bude a bude to za nějakou přijatelnou cenu, tak o tom budu uvažovat;-)
celkem se mi to líbí … až teda na to záření :D a napájeno bude jak ? ruka bude při spaní připojena na kabelu ? :D
Když je pro 24/7 využití, jak se asi nabíjí?
Zajímavý, ale nevím nevím, jak píšeš…jestli nosit něco na ruce, co pořád vyzařuje signál…
@Roman: 23/7 :-)
No mohlo by se to nabijet pohybem. Ale to by byl naramek ponekud vetsi
Nabíjet se to bude indukcí jako Magic Mouse
Pod polštář si dáš Magic Charger a je to. Zapnutý Magic Charger bude zároveň v zimě postel vytápět…
:-))))))
ok to by jsme měli, zbýva inteligentní toaleťák. šup nahoru šup dolu a vyleštit :-) Strašně mě zajímá ta funkce odhadu kalorií podle fotky.
je toto zaciatok dobrovolneho cipovania sa ? :D
ked uz budu vediet sledovat, kade chodim, co robim, co jem, ako sa mam a neviem co vsetko :D
@Jindra
hej a za pol roka mas v hlave nador velky ako broskyna :D ked budes spavat na indukcnej nabijacke :D
Zní to fantasticky , takovej mini osobní trenér , to se hodí ! :-)
Způsobem zjišťování velikosti porce z fotografie, jsem se zabýval celé léto 2007 při mém výzkumném pobytu na jedné universitě v USA. Docela mě překvapilo, že to někdo komerčně používá.
Tehdy jsme došli k tomu, že bez reference je to téměř nemožné. Uvažovali jsme o kostkované kartičce položené na stůl vedle porce.
Musíte totiž znát vzdálenost a úhel pod jakým to jídlo fotíte.
Vzdálenost by na iPhonu šla přibližně určit podle zaostření a úhel podle tvaru talíře, pokud by byl kruhový.
Každopádně podle vlastních výsledků tomu také nevěřím, nejde o technologii, ale o princip 2D fotografie.