Mýty a pověry, spojené s nabíjením baterií smartphonů, by se daly považovat za určitý druh moderních městských legend. Kolují se stejnou intenzitou a se stejnou intenzitou jsou v pravidelných intervalech vyvraceny. Kterým věříte vy?
Vypínání aplikací šetří baterii
Každý určitě někdy v panice z rychle se vybíjející baterie vyzkoušel dvojitý stisk home buttonu a následné ukončení aplikací, běžících na pozadí, posunutím nahoru. Pravdou je, že aplikace, běžící na pozadí, opravdu jistou část energie spotřebují – není to však žádné dramatické množství. Pravdou také je, že ukončením aplikace tuto energii ušetříte, nesmíte ale danou aplikaci spouštět znovu – opětovným spuštěním své skomírající baterii uškodíte.
Nabíjení přes noc škodí baterii
Byli jste varování před nabíjením svého iPhonu přes noc, protože by mohlo dojít k poškození baterie? Toho se sice bát nemusíte, přesto se ale vyvarujte přítomnosti nabíjeného iPhonu ve své posteli a používejte výhradně značkové a certifikované doplňky pro nabíjení.
Levná nabíječka prokáže stejně dobrou službu
Nabíjecí kabely k iOS zařízením nepatří zrovna mezi doplňky, které by vám vydržely na doživotí. Je pochopitelné, že nechcete za nabíjecí příslušenství utratit celé jmění, šetřit se na něm ale nevyplácí. Vaše iOS zařízení by správně nemělo levnou, necertifikovanou nabíječku vůbec přijmout, nemluvě o tom, že se jedná o velké bezpečnostní riziko. Nakupujte vždy značkové příslušenství, nebo takové, které je označeno certifikátem MFi.
Ždímání baterie je prospěšné
Mýtus o nutnosti totálního vybití baterie pochází z dávných dob nikl-kadmiových baterií. U lithium-ionových baterií je ale tento postup kontraproduktivní, protože úplné vybití připraví baterii o další z jejích drahocenných cyklů.
Bluetooth vysává baterii
Funkce, jako je Bluetoooth nebo WiFi, mají pochopitelně na spotřebu baterie vliv, nejedná se ale o faktory, které by se na jejím vybíjení kdovíjak významně podílely. Postupem času se WiFi a Bluetooth standardy staly energeticky opravdu šetrnými, a pokud je spolu s polohovými službami vypnete, získáte maximálně 30 minut provozu navíc.
Nepoužívejte iPhone při nabíjení
Pravdou je, že se vyskytly případy, kdy v průběhu používání smartphonu při jeho nabíjení došlo k elektrickým zkratům nebo vznícení zařízení. Jednalo se však pokaždé o ojedinělé události a přímou příčinou nebylo používání telefonu jako takového, ale nesprávná volba příslušenství, případně vada baterie. Svůj iPhone při nabíjení klidně používat můžete, pečlivě si však hlídejte jeho teplotu.
iPhone nemusíte vypínat
Jak dlouho se zvládnete obejít bez svého iPhonu a bez neustálé kontroly jeho displeje? Stejně, jako si od obrazovky potřebujete odpočinout vy, zaslouží si určitý odpočinek i váš iPhone. Nepotřebuje nutně osm hodin spánku jako lidé, vypnout ho alespoň na chvíli například v průběhu nabíjení je dobrý nápad.
Myslím že zavádzate nové mýty 😊
– Vypínání aplikací šetří baterii – ano šetrí. Aj ste to potvrdili, len nadpis je opačný.
– Levná nabíječka prokáže stejně dobrou službu – prokáže. Nabíjačka dodáva napätie, nabíjanie riadi elektronika, ktorá je v mobile.
– iPhone nemusíte vypínat – nemusíte. Dôvod o oddychovaní je nezmysel. Keď chcete šetriť batériu (cykly batérie), nechajte ho na nabíjačke.
To, že vypínání aplikací šetří baterii mýtus ale je. Samotný Apple se vyjádřil, že jejich vypínání a opětovné zpuštění spotřebuje více energie, než kdyby byly pouze na pozadí, kde prakticky žádnou energii nespotřebovávají 🙃
Dobrý den. Záleží na tom, co aplikace na pozadí dělá. Pokud jí zakážete v nastaveni aktivitu na pozadí, pak snad po dlouhých výpočtech a při vhodném podmínkování možná ušetříte, když jí nevypnete. Pokud však aplikace na pozadí pracuje, což je právě důvodem k existenci funkce běh na pozadí, pak zcela určitě ušetříte energii tím, že ji vypnete. Ohledně vyjádření Applu bych to vyjádření chtěl vidět, ale předpokládám, že jste jej zkreslili, vytrhli z kontextu, překroutili nebo předkládáte tvrzní, ale nedbáte jeho předpokladů.
je absolutne jedno aka nabijecka se pouzije na nabijeni, „kontroler“ je v telefone a v usb kably.
Vypinat telefon alebo notebook od jabka je potlaceni jeho hlavni myslienky alltime ready.
V USB kabelu žádná elektronika není.
Vypínat telefon jednou za čas je pro baterii prospěšné. Nezkracuje se životnost neustálým odběrem energie nebo naopak nabíjením.
V Lightingu elektronika je :)
Ta elektronika v kabelu je jen autentifikační čip. Bez něj jde o padělek bez MFi.
pepo tak si ho kuchni je tam „takzvany tristar“ delal jsem technika pre apple
Tady podle komentářů dělal technika pro Apple každý 😆
tak si ho zkus rozebrat na strane lighting konektoru a potom sem pis neco ok ?
Ale no tak, nebuď uražený. Nemáš náhodou aj titul inženýra?
Strašně mě baví, jak se tu co pár měsíců tento článěk objeví a většinou si půlka informaci protiřečí s minulou verzí. Možná by nebylo od věci, aby články psali lidé z oboru, kteří problematice rozumí a chápou o čem píšou. Je opravdu komické, když na stejné téma tu píšou redaktoři pořád dokola svoje doměnky a u každého jsou jiné.