Nově zveřejněná patentová přihláška společnosti Apple ukazuje přenosné hardwarové příslušenství, které obsahuje komponenty, potřebné k tomu, aby se iPhone či iPad dokázal „chovat“ jako plnohodnotný laptop. Patent byl zveřejněný ve čtvrtek americkým patentovým úřadem a ukazuje nápad, který společnost Apple dosud nikdy plně nerealizovala.
Patent popisuje „tenké“ příslušenství – jakýsi druh zařízení, obsahující tradiční „laptopový“ hardware, jako je velký displej, fyzická klávesnice, GPU, porty a další – ale které není schopno fungovat samostatně. V tomto případě je k funkčnosti zapotřebí iPhonu nebo iPadu, který sehraje roli CPU. Po estetické stránce Apple navrhl hardware, podobný MacBooku, a jako ideální materiál zmínil hliník.
Příslušenství může mít mnoho podob, dokument se ale z větší části omezuje na tělo, kopírující tvar laptopu. V některých provedeních například příslušenství obsahuje port, do něhož lze umístit iPhone či iPad. Slot, nacházející se v základní části, by mohl rovněž obsahovat komunikační rozhraní a prvek pro přenos energie, jako je Lightning nebo Smart Connector.
Zařízení by případně mohlo přenášet data a příkazy do příslušenství prostřednictvím sítě Wi-Fi, Bluetooth, nebo jiného bezdrátového protokolu. Paměťové moduly by také mohly sloužit jako rozšíření možností iOS zařízení. Dokument se o bližších detailech nezmiňuje, ale předpokládá se, že paměť příslušenství by mohla iPhonu či iPadu umožnit zapisování a čtení dat aplikací. V některých případech by mohl být nainstalován i sekundární operační systém nebo firmware, který by pomohl napodobit prostředí laptopu nebo rozchodit verze iOS aplikací pro laptop.
Doplňkové zařízení by mohlo rovněž pracovat jako dotykový vstup. Například iPhone, umístěný pod klávesnicí tohoto příslušenství, může sloužit jako multidotykový touchpad, včetně Force Touch vstupu a haptické odezvy. Shodou okolností je povrch 5,5-palcového iPhonu 7 rozměrově velmi podobný zvětšenému trackpadu na nových MacBoocích Pro.
Vzhledem k tomu, že příslušenství je technicky poháněno iOS, je jeho vestavěný displej dotykový, což je funkce, která je často požadována u Maců. U některých provedení zase slouží iPad coby obrazovka příslušenství, s klávesnicí, pamětí, GPU a dalšími provozními prvky, umístěnými v základní části.
Vzhledem k tomu, jaký postoj společnost Apple zaujímá k přenosným počítačům, a k letošní reklamní kampani, která propaguje iPad jako náhradu laptopu, je vysoce nepravděpodobné, že zařízení, zmíněné v patentu, bude uvedeno na trh. Patentová žádost byla poprvé podána v září 2016 a jejím autorem je Brett W. Degner.
Zdroj: AppleInsider
nemal nieco podobne Asus? volakedy?
Mal Asus Padfone ale to bol tablet/telefón.
a nemali aj klavesnicu? ci to bol len koncept? az idem pogoogli
To je zase iné to je asus transformer.
celkem zbytečný patent :)
Docela to pripomina tuhle myslenku :-) https://www.asus.com/us/Phone/ASUS_PadFone_X_US/
Spis by me zajimalo jak by se iphone jako CPU chladil :D
Ehm, tohle už dávno existuje ;-) jen před par rokama jsme nad tim slintali s kámošem na alze :-) apple zase s křížkem po funuse :-)
Jenže Asus nedokázal využít potenciál ? myslím si ze Apple zas tohle dovede k dokonalosti, hlavně pokud se nepletu asus využíval 32 bitovy CPU Apple ma už nekolikatou radu v telefonech 64-bit. A bude se muset vypořádat s tím ze je to ARM. Takže tak ✌️
Dufam ze k tomuto nikdy nedojde
No pánové.. Možná už to někdo měl, ale všichni vme jak to dopadlo, a co víc.. na čem to fungovalo. Widle sou prostě Widle a AppleOSka jsou prostě AppleOS.. S tím nevyjebete..
Neco podobného měl snad před nekolika lety asus a myslim ze apple to zas vychyta k dokonalosti ?