Většina z nás si své telefony velmi opečovává. Nejvíce je to patrné v prvních týdnech/měsících po nákupu. Jak se říká, první škrábanec je nejbolestivější, zároveň ale jaksi osvobozující. Po něm už na takovou úroveň ochrany většina z nás rezignuje a bere to tak, jak to je s tím, že čím je telefon starší, jeho opečovávání postupně upadá. Nyní vyšla velmi zajímavá studie, která se tímto tématem zabývá a její výsledky jsou velmi zajímavé. Podle ní totiž podvědomě své telefony, pomalu ale jistě, „ničíme“ s cílem si ospravedlnit nákup nového zařízení.
Podle studie se totiž ukázalo, že jakmile se majitel iPhonu dostane do fáze, kdy začne pokukovat po novém modelu, změní se jeho chování k tomu současnému. Zde je třeba upozornit na to, že to tak zdaleka není ve 100% případů, ale tento trend se ve studii jasně prokázal. Výzkum prováděli tři profesoři Kolumbijské univerzity, všichni zaměření na marketing, psychologii a obchod. Výsledky byly vyhodnoceny na základě mnoha rozhovorů a dotazníků. Výsledky také ukázaly, že kromě změny chování k současnému telefonu, se u respondentů také častěji objevovaly ztráty telefonu. Dá se tedy říci, že jakmile se poohlížíte po novém, o svůj současný už se tolik nestaráte, což může dojít až k jeho ztrátě. Výzkum také ukázal, že největší výskyt ztracených iPhonů byl krátce poté, co výrobce představil nové modely. Podvědomí je tedy velmi zákeřné.
Zdroj: 9to5mac
Tohle je možná běžné v Kolumbii, ale ve svém okolí neznám nikoho, kdo by měl podobné chování.
Když budu psát za sebe, tak si na své jablečné zařízení dávám veliký pozor a i když se objeví první škrábance, tak svůj přístup neměním. Rád bych jej totiž v prosinci prodal za nejvyšší možnou cenu a nejlépe bez ostudy, abych si pak mohl pod stromečkem nadělit novější model.. ?
Chováte se, jako kdybyste snad kvůli iPhonu prodal ledvinu :-O
Je to podvědomé, né vědomé, když o tom neví ten člověk tak jak by mohlo jeho okolí… před lety jsem o tomhle chování četl ve spojitosti s auty. Ten průzkum dělala ňáká americká pojišťovna.