Funkce „Najít iPhone“ je velice užitečná a zajisté již mnoha majitelům mobilních zařízení od Applu pomohla najít své ztracené přístroje. Za jistých okolností můžete pomocí Najít iPhone vypátrat alespoň poslední známou polohu přístroje i tehdy, je-li vypnutý nebo vybitý. Pokud ale neprovedete potřebná nastavení, jste plně odkázáni na to, zda je váš telefon či tablet zrovna zapnutý.
Pokud vám tedy někdo telefon ukradne a posléze vypne, nebo ho ztratíte někde, kde se mu vybije baterie, jste ztraceni. Proto vás možná potěší zpráva, že Apple hledá řešení této komplikace. Svědčí o tom nově podaný patent, díky kterému by se funkce Najít iPhone zachovala i při vypnutém nebo vybitém zařízení. Patent popisuje funkci, která by pravidelně fungovala i při stavu vybité baterie či vypnutí a předávala údaje o lokaci. V podstatě v každé chvíli by „část“ zařízení byla zapnutá dostatečně dlouho na to, aby příslušný modul dokázal předat data o umístění.
Z popisu patentu není jasné – a nelze si to dost dobře představit – zda bude princip fungovat i při beznadějně vybité baterii, nebo zda Apple plánuje pro tyto účely vytvoření jakési energetické rezervy. Stejně jako u všech ostatních patentů je i zde zapotřebí počítat s poměrně velkou pravděpodobností, že nebude nikdy realizován.
Zdroj: UberGizmo.com
Bolo by to fajn, no veľa by pomohlo, keby sa mobil nedal vypnúť bez zadania hesla, alebo priloženia odtlačku. Úplne vybitie je samozrejme niečo iné.
Přesně tak! Taková triviální věc ty inženýry z Applu nenapadne… Místo toho vymýšlí něco co bude až ve 20té generaci iphonů ne-li vůbec. Právě z tohoto důvodu preferuju jailbreak, ten řešení nejen že má ale má ho zdokonalené – pokud zloděj zadá špatné heslo bude vyfocen přední kamerou a fotka poslána na mail i s GPS lokací + zamezení vypnutí mobilu – také pod heslem. Dalším důvodem JB je automatické nahrávání hovorů (které apple zamezuje) a posunutí kurzoru při psaní zprávy jednoduchým slidem zleva doprava po klávesnici.
Tak a ted se do mě nepřátelé JB můžou pustit ale v tomto směru mě Apple nehorážně ****:))
Toto je jediná vec – nemožnosť vypnutia iP bez zadania hesla – kvôli ktorej nad JB vždy rozmýšľal.
Napiš názvy Tweaku a app, který pod JB používáš…
Jenže u JB otevřeš přístup telefonu ostatním aplikacím, je to prostě jako root na telefonu, pak zloději umožníš jakkoliv telefon vymyzat/přepsat přes kabel. A nějaký Find my iphone ti nepomůže. Pokud si myslíš, že třeba nedojde k vypnutí wifi, gps, apod. stačí dát telefon to odstíněné krabičky, kde nebude signál a počkat až se telefon vybije. Pak máš po srandě. Nehledě na to, že ti pak FindMyIphone vypne. Jasně, tohle asi neudělá běžný zloděj, ale ten zkušený zaměřený na iphony s tím nebude mít problém.
Is jailbreaking secure? Jailbreaking and malware
If you want to become a jailbreaker, go for it. But you should remember that life with your more customisable device is not necessarily going to be as carefree as you might think. You should always be on the alert for malware attacks.
Even when things seems to working smoothly, it’s important to be security-conscious. Some jailbreak tweaks may feature backdoors that let hackers access your personal details.
This is precisely what happened in August 2015, when it emerged that more than 225,000 jailbreakers’ iCloud login information was stolen as a result of „built-in backdoors“ in jailbreak tweaks.
Security specialist Palo Alto Networks reported the breach, which was the result of a piece of malware that it refers to as KeyRaider and was instigated by hackers in China. (Some of the victims were also Chinese, but affected users were located in 18 countries all told.) The firm discovered the hacked user data on the black market, where it was being downloaded and used to make fraudulent in-app purchases.
The firm explains:
„The malware hooks system processes through MobileSubstrate, and steals Apple account usernames, passwords and device GUID by intercepting iTunes traffic on the device. KeyRaider steals Apple push notification service certificates and private keys, steals and shares App Store purchasing information, and disables local and remote unlocking functionalities on iPhones and iPads.
„KeyRaider has successfully stolen over 225,000 valid Apple accounts and thousands of certificates, private keys, and purchasing receipts. The malware uploads stolen data to its command and control (C2) server, which itself contains vulnerabilities that expose user information.“
It must be stressed that this sort of breach is not a common occurrence. But this is a timely reminder that the restrictions placed by Apple on its devices serve to improve their security as well as to limit your choices of third-party apps. Following the KeyRaider breach, many prospective jailbreakers will be thinking long and hard about whether it’s worth the increased risk or (at the very least) paying more attention to security in future.
Oh, and in a separate but related matter, a second recent breach confirmed that jailbroken devices are easier for governmental bodies to tap into. As my colleague Glenn Fleishman puts it:
„iOS users should therefore take note that the long-running concern that jailbroken iPhones and iPads were susceptible to vulnerabilities that could include access by so-called state actors appears to be confirmed by the data breach.“
Read more on that one here: Hacking Team hack reveals why you shouldn’t jailbreak your iPhone
Nic to neřeší… stále vyndáte SIMkartu a pokud nejste na wifi, tak telefon nemá jak odeslat polohu. Lepším řešením pro tuto funkci by bylo integrovat SIMkartu přímo do telefonu :-)
To je pravda.
existuje speciální kryt, který jde povoli jen šroubky a do té doby se k vytáhnutí SIMky zloděj nedostane. Ten kryt je hodně dobrý i dizajnově a je ho víc druhů na ebay.. A málokdy se stane že by zloděj měl špendlík nebo nějaký pin přímo pro vytáhnutí SIMky – pokud není připravený, což většina zlodějů není protože kradou jen až se jim naskytne příležitost
Bohužel dle bezpečnostních směrnic MUSÍ z bezpečnostních důvodu jít vypnout bez zadání hesla
nitro.doubt: Bioprotect, i caught you pro, call recorder 2, swipe selection pro
Grom51: vezmi si situaci že jsi ve vlaku, někdo ti vezme telefon a vypne ti ho = nemůžeš ho prozvonit a Find iphone nefunguje = můžeš jít leda na policii a řešit to půl roku, protože policie v ČR není zrovna nejryhlejší (nejinteligentnější)…
Situace s JB a potřebnými tweaky: někdo ti ukradne telefon ve vlaku a vypne ho – podrží tlačítko pro vypnutí, zhasne displaj – tzn zloděj si myslí že ho vypl. Telefon však ve skutečnosti jede (na stmaveném displaji chce heslo jinak nejde mobil vypnout). Navíc zloděje při pokusu o vypnutí vyfotil a poslal jeho fotku na tvuj mail. Požádáš někoho ve vlaku aby ti pujcil notebook/mobil, zajdes na iclou a das ztrátu telefonu = mobil se rozezvoní na maximum a zloděj se hned najde.
myslím, že není třeba další komentáře co je efektivnější a co spíš řešení napůl..
Omg, to jen jeden scenar, uz vidim, jak tohle resim nekde na diskotece. Navic jak tu pisou druzi, HW vypnuti to nezamezi. A kdzy bude mit rusicku signalu, jak ho asi prozvonim ?
Je fajn na diskotéce alespon využít funkci find iphone až do té doby než uvidíš že se zloděj s mobilem pohybuje domů a nemůže ho vypnout – tzn stále lepší toto řešení než má apple…
Na cydii nie je jedina appka ktora by zamedzila vypnutiu iphonu natvrdo – home+power button.
Trojhmat ti telefon nevypne jen ho restartuje ;)