Ta byla naměřena ve třech rozdílných stupních aktivity – při odpočinku, při chůzi a při běhu na běžeckém pásu. Ve výsledku Apple Watch vykazovaly 90% shodu s výsledky měření lékařskými monitorovacími zařízeními. Ostatní nositelná elektronika vykazovala pouze osmdesátiprocentní přenost, uvedl doktor Gordon Blackburn, jeden z autorů studie a ředitel rehabilitačního kardiologického centra na Cleveland Clinic. Zajímavým faktem je, že úroveň přesnosti klesala spolu s tím, jak se navyšovala intenzita aktivity. Blackburn to komentoval slovy, že některá nositelná elektronika vykazovala v těchto situacích prakticky nulovou shodu.
Doktor Blackburn to vysvětluje tím, že zvýšená aktivita je logicky spojená se zvýšeným pohybem – a to včetně pohybu zápěstí, například při běhu – takže zařízení může ztrácet kontakt se styčnou plochou kůže a tím pádem nelze aktivitu měřit. Apple se zatím k výsledkům studie nevyjádřil, výrobce Fitbit to komentoval slovy, že jeho náramky nejsou lékařskými přístroji. Jeho náramky vykazovaly 94% shodu s odbornými monitorovacími přístroji.
Zdroj: 9to5Mac.com
Fitbit má 94% úspěšnost. AW 90% a přesto jsou nejpřesnější?
2 JKJ : clanek je zavadejici, v te studii byl Fitbit na urovni 80% proti 91% u AW, zminovanych 94% uvadi Fitbit dle svych vlastnich internich mereni…