Apple prezentuje iMessage jako ideální způsob komunikace mezi uživateli svých zařízení, vzhledem k vysoké bezpečnosti celé služby. V průběhu roku Apple začal přenos šifrovat a v současné době by tak měla být data kompletně kryptovaná. Nyní se ovšem objevila poměrně zajímavá informace o tom, jak to vlastně s informacemi pocházejícími z iMessage vlastně je. Ukázalo se totiž, že Apple ukládá poměrně velké množství informací o všech uživatelích, kteří tuto službu využívají. A tyto informace jsou uložené na jejich serverech. Tyto servery pak obsahují informace o tom, kdo s kým komunikuje a další detaily o uživatelích.
S informacemi přišel přišel server The Intercept, který se jal zjišťovat, jak to s iMessage vlastně je. Když se někdo chystá někomu skrze iMessage napsat, zařízení se spojí s hlavním serverem a pokusí se zjistit, zda-li cílové zařízení patří do platformy Applu a jejich zprávy jsou v něm povolené. Server totiž touto informací disponuje a na základě toho může dát prvnímu uživateli vědět, zda-li se pošle SMS zpráva nebo iMessage. Problém je, že tento postup umožňuje sledovat oba konce konverzace. Samotný text konverzace zjistitelný není, ale původce textu vyhledat jde. Stejně jako jejich IP adresa, ze které požadavky přichází, přesný čas a datum. Toto ve finále umožňuje dokonalé sledování uživatelů.
Tato data by měla být v serverech Applu uložena po dobu 30 dní, po kterých budou všechny informace smazány. Je ovšem nutné podotknout, že aplikace může náhodně komunikovat se serverem, čímž se trvanlivost těchto informací prodlouží o dalších 30 dní. Tyto komunikace údajně neprobíhají vždy při odeslání zpráv, ale opakují se s jistou pravidelností.
Zdroj: iPhonehacks
Myslím, že každý, technicky zdatnejší človek, ktorý sa niekedy zamyslel nad tým ako imessages fungujú, došiel k podobnému záveru… (logicky)
„Tato data by měla být v serverech Applu uložena po dobu 30 dní…“. Toto je tedy čistá spekulace, že?
Ne, přišli s ní autoři původního zdroje a mají to ověřené.
Osobne jsem Apple nikdy neveril. Ty reci o ochrane soukromi. Tipuju, ze toho odchazi mnohem vic a buhvi kam, nejen do Apple. Nedivil bych se kdyby moje otisky mela NSA a buhvi kdo jeste. Stejny je to s aplikaci zdravi. Ty data z ni, musej bejt uplne zlatej dul, pro nejaky farmaceuticky firmy. Takovej ohromnej vzorek a data uplne zadarmo. To si nikdo ujit nenecha, prachy a zisk jsou v kapitalismu na prvnim miste. A za jakoukoliv cenu.
To je wkutečně velké překvapení, úplný objev Ameriky – jak píše Majdy, tohle musí být každému jasné už z principu. Navíc Apple to uvádí veřejně už x let. Dokonce není třeba zprávu posílat – staćí jen otevřít chat a vepsat příjemce. Je to absolutně neškodné, pokud si nepíšete s teroristy.
IT svet zčína byť viacej bulvárny, ako samotný bulvár :-) … kto príde prvý so šokujúcou správou. Ja už od roku 2000 viem o prípade, kde si NBU vyžiadala záznam komunikácie(činnosti) klienta na Internete u IT prevádzkovateľa … prevádzkovateľ mobilných sietí vie na základe komunikácie MT a BTS ukázať pomerne presne kde ste sa kedy nachádzali a kam ste volali a čo ste posielali… ochrana súkromia je len relatívne placebo pre nás užívateľov.
To ze vedia s kym si pisem mi nevadi, horsie by bolo keby vedeli o com. Pokial poslete sms tak vedia aj o com a aplikaciam typu treema neverim nakolko to mozu byt nastrcene. Malu firmu lahsie potopia ak sa to prevali, apple nie.
No ak ma niekto problem stym kedy si s kym pisal,(nie o com) tak to asi nebude v poriadku.