Pokud budete vybírat powerbanku, můžete kvůli zahlcenému trhu narazit na problém, kterou vybrat. K výběru jich je skutečně nepřeberné množství. Pak záleží jen na vás, k jakému účelu ji potřebujete. K nalezení jsou powerbanky s kapacitou několika desetitisíci mAh, kdy ale musíte vedle vyšší cenovky počítat rovněž s vyšší hmotností. Pak jsou zde powerbanky, které nabízí poctivý výkon, jenž je vhodný na nabíjení MacBooku či iPadu. Jste-li ale technologický nadšenec, bude vás zajímat powerbanka MAGSAFE POWERBANKA WODASPORT WDS20W-MAGSAFE PARTYLIFE SOCIAL NETWORKING™ 9000 MA/H SOLAR SUPER FAST QC 3 SCP 22.5W, kterou v pohodě dáte při túře do kapsy, a která nabídne velmi příjemné technologie. Pojďme se na ni podívat o něco podrobněji.
Obsah balení
Powerbanka Green Power MagSafe Solar vám dorazí v příjemné šedobíložluté krabičce, z níž vyčtete technické specifikace a která mě svým minimalistickým designem zaujala. Na každý pád to důležité se skrývá uvnitř. Pojem „vše důležité“ je poměrně zavádějící, protože zde naleznete pouze powerbanku a manuál, který je ale v balení poměrně navíc a v podstatě podrobně popisuje technické specifikace, o nichž si povíme vzápětí.
Design a technické specifikace
Po stránce designu si nelze na co stěžovat. Bílá barva tomuto kousku nadmíru sluší a skutečně za mě nelze vytýkat nic. Ostatně powerbanka není na parádu, ale na nabíjení. Horní strana patří nabíjecí podložce, která nabije vaše zařízení buď prostřednictvím MagSafe, nebo standardu Qi. Maximální výkon je 15W, což je super. Ovšem přes MagSafe kvůli softwarovému omezení 7,5 W. Na přední straně vidíte USB-C a USB-A konektor. USB-C slouží jako vstup i výstup a jeho maximální výkon jest 20 W (nabíjení 18 W). Přes USB-A je nabíjecí výkon ještě o něco vyšší a nabídne maximálně 22,5 W. Pochvalu zaslouží magnet, jenž je skutečně silný a dle testů je přibližně o 35 % vyšší než u konkurence. Tento fakt je způsobilý rovněž snížit ztráty při nabíjení.
Zajímavé ovšem je, že je zde i malý solární panel 5,5V/100mA. S menší nadsázkou se tedy dá říct, že nikdy nemusíte v souvislosti s používáním této powerbanky používat kabel. Ve velkém ovšem bude záležet na četnosti používání powerbanky a slunci. Tento zároveň chrání powerbanku před přehřátím. Green Power MagSafe Solar má nevšední kapacitu, a sice 9000 mAh. Výrobce dále upozorňuje, že powerbanka je prachotěsná, voděodolná a nárazuvzdorná. Vzhledem ke své velikosti 108 x 69 x 22 mm se skvěle hodí na výlety a menší pochůzky. Její hmotnost je pak 207 gramů. Rovněž jsou na powerbance k vidění LED diody indikující stav nabití. Powerbanka se přes kabel nabije cca za 3,5h (při maximálním vstupním výkonu 18 W)
Používání a resumé
Již jsem měl tu čest recenzovat desítky powerbank. Tato patří mezi ty, které jsou skutečně zajímavé. Jistě, na trhu seženete, ostatně jak uvádím výše, desítky druhů. Chcete-li vyšší kapacitu než 9000 mAh, což je přibližně na dvě nabití iPhonu, sáhnete jinam. Stejně tak učiníte, budete-li potřebovat vyšší výkon. Benefitem Green Power MagSafe Solar je solární nabíjení, na které ovšem nemůžete vždy spoléhat a nabíjení touto cestou se neřadí k nejrychlejším. V souhrnu se ale tento produkt velmi povedl. Jeho cena je 991,- Kč
Pokud ale máte v úmyslu pořídit powerbanku s vyšší kapacitou, má tato společnost ve svém portfoliu (co se kapacity týče) zajímavější kousky na /www.wodasign.net/, TSBOHEMIA či Digimaxu.