Evropská komise nepřidělává v poslední době vrásky na čele jen Applu, ale i minimálně jeho jednomu klíčovému partnerovi. Řeč je konkrétně o americkém výrobci krycích skel pro smartphony a tablety Corning, který stojí za skly Gorilla Glass, jenž jsou mezi výrobci smartphonů extrémně oblíbená pro jejich odolnost, díky které je ve velkém v telefonech používají. I Apple má od Corningu tvrzená skla odebírat, byť už se nejedná přímo o Gorilla Glass, ale o pro něj speciálně vytvořené kousky.
Nyní byl Corning nařčen Evropskou komisí z toho, že možná zneužívá své dominantní postavení na trhu a to konkrétně tak, že uzavírá smlouvy o exkluzivitě s výrobci smartphonů, čímž zabraňuje v uzavření stejné spolupráce menším výrobců tvrzených skel pro telefony. Jedná se tedy do jisté míry o poměrně bizarní vyšetřování, jelikož je Corning prověřován de facto za to, že je o jeho produkt zájem. Evropská komise je nicméně toho názoru, že právě různé smlouvy o exkluzivním využití skla může zákazníky daných výrobců smartphonů připravovat o možnost koupit si telefon s levnějším a přitom odolnějším sklem, které bude krýt jeho displej. A jen pro pořádek, nebavíme se o nalepovacích tvrzených sklech, ale o skle, které je přímo součástí telefonu coby krytí displeje nebo zad.
Bude extrémně zajímavé, jak se celá záležitost nakonec vyvine, jelikož Corning zcela určitě nevnímá své chování na trhu jakožto protisoutěžní. Pokud však Evropská komise rozhodne, že protisoutěžní je, bude-li chtít Corning i nadále působit i na území Evropské unie, nezbude mu zřejmě nic jiného než svůj systém exkluzivních partnerství pozměnit, čímž by Evropskou komisi umlčel. Celkově se ale jedná o docela bizarní situaci, která nahrává kritikům EU na smeč. Podobných šetření je totiž v poslední době opravdu víc, než je zdrávo.
Už je to trapné… zítra beztak zase přijde EU s tím, že iPhone nabízí AirDrop a Android ne :)
EU už neví, kde brát peníze.
Wifi direct ( AirDrop) měl android dříve než apple.
No Samsung má Quick Share…Nicméně, Wi-Fi Direct podle mého názoru není zcela totéž jako AirDrop. Zatímco AirDrop je specializovaná funkce ekosystému Apple, která automaticky detekuje zařízení v blízkosti a umožňuje snadný přenos souborů mezi nimi (s podporou šifrování a optimalizovaných funkcí pro rychlost a jednoduchost), Wi-Fi Direct je obecnější technologie, která umožňuje zařízení komunikovat mezi sebou, ALE NEOBSAHUJE intuitivní rozhraní pro snadné sdílení souborů, jako je tomu u AirDropu (iPhone, MacBooky)
Quick Share mají všechny androidy
Bohužiaľ musím súhlasiť.
Čím skôr preč z celej eu, cela európska únia a jej krajiny skončia veľmi veľmi zle, lebo nemáme nič. Ľudia neschopný, prírodne zdroje nič moc, budúcnosť bude strašná a Slovensko bude na tom ešte horšie, tu nieje naozaj nič.
Takže riešením je ísť preč z EÚ a keď budeme preč, tak vlastne bude ešte horšie. Geniálne.
Evropská komise je cesta do pekel. Za celou dobu své existence nevymyslela pro občany nic prospěšného ! V EU dosud nepochopili např. že čas je jen jeden a to astronomický , že pro volný pohyb osob po EU je potřeba sjednotit pravidla silničního provozu atd.
Miloši vzhledem k tomu, že jsem projel celou EU autem, na nákupy jídla jezídm do Rakouska protože ho mám 10 minut od domu a venčit psa chodím do Maďarska ze stejného důvodu, chci se zeptat, jaký vliv mají pravidla silničního provozu pro volný pohyb osob po EU. Opravdu by mě to zajímalo. Vždy když přejedu hranice, jde jasně uvedeno, jaká je v dané zemi rchlost, navíc mě na to upozorní i můj vůz. V čem konkrétně tedy vidíte problém, jenž popisujete.
:) Já vas zdravím sousede :)
Miloši já bych teda nechtěl mít ve městech plošně 30km/h nebo po vzoru Německa mít značku 30km/h u každého baráku. Navíc oni jezdí pro jistotu méně než 20, já myslel že mě klepne. Spíš mi víc vyhovuje Rumunsko, po vzoru Rumunska by to šlo 😃
V Nemecku?? Jako celem. Zajimave, bydlim tam a jezdim do jinych mest a 30 je v oblasti, kde je skola nebo skolka. To je i v CR.
Uniká Vám podstata voľného pohybu osôb. BTW, EÚ je aj Česko, Slovensko, Nemecko atď. Takže rozmýšľanie, že oni (EÚ) niečo nepochopili a my (ČR, SR…) to chápeme je prejavom takého malého kognitívneho karambolu. V týchto končinách sa máme aj vďaka členstvu v EÚ tak dobre, že tliachame tu nezmysly o tom, že by sme mali byť mimo EÚ. Mimo EÚ by sme sa však mali tak, ako každý, kto je mimo EÚ. A nemyslím tým Veľkú Britániu, Nórsko alebo Švajčiarsko. My sme po všetkých stránkach úplne inde.
Práveže sa konečne tie zákony spájajú a budú pre všetky krajiny rovnaké napr. križovatka už nebude rušiť tabule. Nastastie, pretože kvôli pár krajinám ako je napr zaostalé Slovensko by nám tu nikdy nefungoval FSD od tesly ani od žiadnej inej firmy, lebo kto by to prispôsoboval zaostalcom a dal do toho ďalšie miliardy.