Jednou z novinek iOS 18 je možnost zamknout konkrétní aplikaci pomocí FaceID. Takovou aplikaci pak není možné otevřít i v případě, kdy uživatel má přístup k telefonu jako takovému. Zatím co běžného člověka napadne, že se jedná o fajn funkci, kdy můžete svému díteti půjčit telefon, ale nepustíte jej například do fotogalerie nebo do konverzací, na internetu aktuálně panují zcela jiné obavy. Na sociálních sítích se totiž objevily komentáře, které tvrdí, že iOS 18 díky této funkci nahrává k nevěrám a zvýší jejich počet. Lidé píší komentáře ve stylu, že podvodníci všech zemí mohou být konečně šťastní nebo, že iOS 18 zničí pár vztahů navíc a tak podobně.
Pomocí této funkce lze totiž zamykat veškeré aplikace, včetně těch jako Tinder, Badoo a tak podobně. Bojíte se i vy, že iOS 18 se stane koncem vašeho vztahu?
Apple just innovating random things to help these dusty men 😭 https://t.co/uuQVXfq4pH
— sanj (@s4njss) June 11, 2024
cheaters everywhere are celebrating rn https://t.co/p7temUJpAy
— lil yea yea🧸🫧 (@hoemie_) June 11, 2024
To jako že lidé si dnes lezou do telefonu?
Blbost… Šlo to i bez této vymoženosti, nic se nezmění :-)
Proč, proboha?!? Co je za blbost? Slečny asi lustruji své méně drahé polovičce telefon a teď se obávají, že nad ním ztratí kontrolu? Já bych se tedy takovým hnusem na netu nechlubil… 🤮
To je ale blbost!! Když už se dotyčný dostane přes biometrickou/PIN zamykací obrazovky, tak ho logicky musí znát. Tím pádem e dostane i do zabezpečené aplikace. Tohle se hodí fakt pro quest přístup dětí nebo “návštěv”.
Na svém letitém Androidu jsem měl možnost druhého zcela tajného profilu, který se aktivoval odlišným pin kódem při odemykání. Tam jsem mohl mít kompletně co jsem chtěl a nikdo na to nemohl jakkoli přijít. iPhone teď bude mít mnohem méně ukryté aplikace a už to může znamenat nevěru. Pochybuju, že nevěru jakkoli způsoboval i ten můj letitý android..
lidi jsou čím dál tím blbější zpět na stromy
Nevěru nezpůsobuje ani IOS, ani značka telefonu ale člověk, který chce být nevěrný. Kdybych chtěl být nevěrný, našel bych si způsob jak to schovat tak nebo tak. Komentáře na sociálních sítích tohohle typu pravděpodobně píšou paranoidní holky, které mají potřebu neustále sledovat polohu svého miláčka, okamžitě mu volat jakmile mu vypadne signál a po nocích mu pročítat zprávy. A nebo testosteronem předávkovaná agresivní hovada, která mají potřebu manželku přinejmenším preventivně zmlátit, jakmile se na někoho usměje.
Normální člověk, když má podezření na nevěru, tak se na to partnera prostě zeptá a poslechne si jeho odpověď. Lustrovat kvůli tomu někomu telefon a počítač je hnus. Jestli bych za něco někomu urazil ruce, tak by to určitě nebyla nevěra, ale to že někomu tajně leze do soukromí. Osobně nejsem žárlivý, takže jsem nikdy neměl potřebu tohle řešit, ale jestli má někdo vztah nastavený tak, že se musí vzájemně na každém kroku sledovat a tajně si ověřovat co ten druhý kde dělal, tak takovýhle vztah snad ani nestojí za to. A o lásce bych nemluvil už vůbec. To je jako kdybych řekl, že alkoholika je třeba zamknout doma a nikam ho nepustit, aby se nemohl napít.
Kdyby se manželka rozhodla mi být nevěrná, tak s tím nic nenadělám a pokud jí budu takhle do všeho lézt, tak jí leda tak utvrdím v tom, že to měla udělat už dávno.
A mimochodem, co je to vlastně nevěra? To že se s někým doopravdy vyspím, nebo to že si s někým tajně, dlouhodobě a plánovitě píšu erotické zprávy plné představ o tom jak s ním spím?
Už vidím v barvách, jak si takovýhle pitomec přes den vypracovává tělo v posilovně a přes noc si huntuje tlak a zadělává na žaludeční vředy kontrolováním a prověřováním věrnosti svojí drahé polovičky.
Když mám někoho rád, tak ho mám rád takového jaký je a věřím mu. A když už mu tak strašně nevěřím, tak proč s ním teda jsem? To jsou ti co si pletou vztahy s vlastnictvím.
Doufám, že ještě pár psychoušů začne podávat žaloby na Apple za to že jim aktualizace jejich operačního systému zničila vztah.