Funkce Čas u obrazovky od Applu slibuje rodičům možnost omezit přístup jejich dětí k různým aplikacím, webům a obsahu na jejich zařízeních. Nicméně, od jejího uvedení s iOS 12 hraje Apple s uživateli hru na „chyť mě, když to dokážeš“, protože uživatelé neustále objevují nové způsoby, jak tato omezení obejít.
Podle Wall Street Journal společnost Apple opraví v další aktualizaci iOS další z těchto chyb. Bezpečnostní experti ji na tuto chybu upozorňovali opakovaně během posledních tří let, ale Apple je doposud ignoroval nebo odmítl řešit. Teprve po investigativním článku Joanny Stern ve Wall Street Journal se Apple konečně zavázal problém napravit. Společnost ve svém prohlášení uvedla, že „bere nahlášení problémů souvisejících s Časem u obrazovky velmi vážně a neustále provádí vylepšení“, včetně zásadních oprav Času u obrazovky v nejnovější verzi iOS 17.5. Nicméně fakt, že Apple tuto bezpečnostní díru tak dlouho ignoroval, posiluje obavy z toho, že cupertinská společnost ve skutečnosti Čas u obrazovky nebere dostatečně vážně. Pro mnoho rodičů jsou funkce Času u obrazovky kvůli jejich nespolehlivosti jednoduše nepoužitelné.
V tomto konkrétním případě umožňovala chyba uživatelům obejít omezení obsahu webových stránek, pokud byla tato omezení nastavena. Obejití spočívalo v zadání speciálních znaků do URL adresy v prohlížeči Safari. Na rozdíl od jiných triků pro Čas u obrazovky, které se šíří sociálními sítěmi mezi dětmi hledajícími způsoby, jak obejít rodičovská omezení, se zdá, že tento konkrétní trik nebyl všeobecně známý. Rodiče, kteří chtějí tato omezení i nadále využívat, by měli prozkoumat různé nabídky v sekci Čas u obrazovky v aplikaci Nastavení. Pro správu omezení obsahu otevřete Čas u obrazovky a vyberte Omezení obsahu a soukromí. Zde můžete nastavit preference pro aplikace, webové stránky a systémové funkce, jako je přístup k lokalizačním službám nebo knihovně fotografií. U webového obsahu lze zařízením odepřít přístup k nevhodnému obsahu na základě automatického filtru nebo zvolit explicitně uvedený seznam povolených webů.
Čas u obrazovky u dětí používám, ale jako největší chybu vidím to, že některé aplikace neumí zablokovat, např youtube a roblox, přitom čas strávený u nich měří dobře. Roblox jsem vyřešil, že jsem ho úplně zabanoval, ale youtube se mi úplně zakazovat nechce, že jsou tam i užitečné věci.
YouTube ani roblox jsem nepovolil stáhnout, když chce YouTube kouká na mém tabletu u mě. 👌
Nevím teda jak na iphonu ale podle mě by čas u obrazovky měl fungovat stejně a třeba na Macu jsem dal roblox hodinu denně a funguje spolehlivě. Takže možná tam nastavit minutu a taky by se měl vypnout, když nejde zablokovat úplně.
Nam to tiez funguje. Zablokuje ako roblox tak youtube.
Skor sa mi stavalo, ze nieco, co mali mat zablokovane, tak nebolo aj po vyprsani limitu. Cely den som sa s tym babral, nastavoval na novo niekolko krat a nic. Tie konkr. aplikacie sa nechceli zablokovat. Ale ti nasi dvaja experti po sebe zazerali nejako zvlastne, takze som zacal tusit nejaku zradu 🙂. Nakoniec som z nich vypacil, ze oni vedeli heslo do mamkinho ipadu a tak si cez neho veselo potvrdzovali zisdosti o predlzenie. No a darebaci to rovno potvrdili na cely den a mna mohlo porazit. Po zmene hesla do mamkinho ipadu vsetko funguje 🙂.
je to možný, ale co jsem googlil řešení, tak určitě nejsem sám, teď to řeším tak, že se podívám do času a za klaždých 15min překročení povoleného času 1 den detoxu od elektroniky :)
Každopádně funkční spolehlivý řešení by se hodilo