Pamatujete si ještě na zářijovou Apple Keynote, na které se objevila ztělesněná matka příroda, které Tim Cook vysvětloval ekologické závazky Applu v čele s nulovou uhlíkovou stopou při výrobě Apple Watch Series 9 a Ultra 2? Vsadíme se, že určitě ano. Právě o matce přírodě se totiž hovořilo ještě několik týdnů po Keynote coby o velmi zajímavé součásti celé Keynote. O to víc proto nyní možná překvapí, že se novou Apple Pencil Pro postavil kalifornský gigant de facto proti ní.
Že byly předešlé generace Apple Pencil zcela neopravitelné a tedy při jejich poruše nešlo dělat nic jiného než sáhnout po zbrusu nové se ví již dlouho. Právě vzhledem ke snaze Applu jít naproti ekologičtějším produktům však možná kdekdo očekával, že tomu bude u nové Apple Pencil Pro jinak. To se však neděje. První rozbor opravárenských odborníků z iFixit totiž ukázal, že se do nové Pencil nedá dostat jinak než jejím „rozpáráním“ ze strany. Ostatně, podívejte se sami na video níže, ze kterého pochopíte nejlépe, proč má Apple Pencil Pro opět skóre opravitelnosti 0/10 – tedy neopravitelné.
Vůbec mě to nepřekvapuje. Tyhle velké firmy vždycky prezentují jak jsou Eco friendly, demonstrují to na nějaké blbosti, ale co se děje v zákulisí většinou Eco friendly vůbec není. Nevím, jak je na tom konkrétně Apple, ale výrobci elektroniky jsou obecně známí tím, že raději starší elektroniku likvidují než aby ji prodali levněji. Na světě tak vzniká ohromné množství úplně zbytečného odpadu jen kvůli tomu, že vyšel nový model.. Přitom já bych si tu 10 let starou televizi, co by dnes byla bez podpory aplikací, klidně vzal za nějakou nižší cenu, kdyby nešla do likvidace.. S tímhle by měly organizace typu EU bojovat přednostně.. Namísto toho tu máme papírová brčka a neoddělitelná víčka..
Problém je v tom že držet starý model na skladě nebo ho redistribuovat s naslednym prodejem stojí mnohem víc než likvidace.
je rozdiel v opravitelnosti tabletu a ceruzky. v tomto konkretnom pripade to mozno inak nejde spravit kvoli funkcnosti – rozoberatelna ceruzka by bola asi vacsia, alebo tazsia.
… tak oni tu ekologii vyrovnají tím, že do balení nedají nabíjecí kablík… takže v pohodě…
Kdo kdy potrebova opravit Apple Pencil?
Jo apple je moc ekologický, hlavne s ipadom, ktorý môžete asi len pip do koša ak sa pokazí po záruke, ako nechápem prečo sa ipad neopravuje, keby sa dala vymeniť aspoň bateria a displej, vtedy by som bol moc happy
Nikdo nikdy nepotřeboval opravitProč by se to mělo rozebírat
Nebylo by o čem psátNesmyslné články
Já teda nevím jak je to dnes, ale kdysi jsem chtěl dát v autorizovaném servisu Apple vyměnit baterii v první generaci iPadu Air, a zjistil jsem, že vyměnit baterii nelze. Pouze programem výměnou za jiný kus iPadu, což stálo asi 10.000,- .. Proč vyměnit baterie v iPhonu jde, a v iPadu ne? Pokud se to teda dodnes nezměnilo. A jasně – vím, že neautorizovaně ta baterie vyměnit jde, ale oficálně to zkrátka nešlo. (Český Servis
Protože refurbished. Oni ten tvůj iPad vezmou, opraví a pak ho prodají. No a ty za ten „nový“ zaplatíš výrobní cenu x2 a ne všichni, ale Apple je spokojený :) To smysl dává, ne? :)
Smysl by to dávalo, pokud by se navenek netvářili jak moc jsou zelení ;)