Od představení iOS 18 dělí svět už jen zhruba tři týdny a tak se absolutně nedá divit tomu, že úniky novinek, které se mají v systému objevit, jsou čím dál tím častější. O další poodhalení se navíc nyní postaral portál AppleInsider, který prozradil, konkrétně co, co Apple chystá pro Apple Music. A že je na co se těšit.
Zdroje výše zmíněného portálu přišly nyní konkrétně s tím, že Apple chystá do Apple Music nasadit zbrusu nový systém inteligentních přechodů skladeb, který má výrazně zlepšit prolínání končící a začínající skladby. K dispozici by mělo být hned několik možných nastavení, které se budou točit například kolem volby délky, zesílení a tak podobně, aby si uživatel přechod přizpůsobil přesně tak, jak mu vyhovuje. Díky tomu tak bude poslech hudby ještě příjemnější a celkově sjednocenější.
Nejsou to však jen nové možnosti pro prolínání skladeb, které Apple pro Apple Music chystá. V přípravě mají totiž být i zbrusu nový režim „Passtrough“, který by měl nějak souviset s prostorovým zvukem. Přesnější informace o této novince ale zatím bohužel k dispozici nejsou a je proto otázkou, co přesně od něj čekat. Obecně se však zdá, že v případě Apple Music je rozhodně na co se těšit. Když k dnes uniklým novinkám totiž přičteme třeba i plány na zavedení playlistů poskládaných speciálně pomocí umělé inteligence, může si přesně díky těmto novinkám Apple Music zajímavě vyšlápnout i na Spotify.
Konečně řepa!
To asi patřilo pod jiný článek.. 🙃
Určitě jsou to fajn vychytávky, ale dokud nebude možné v Apple music nějak efektivně vyhledávat hlasem cokoliv jiného než tytuly pojmenované v Angličtině, resp. pouze v tom jazyce ve kterém máte aktuálně nastavenou Siri, tak se dá v běžném všedním životě potenciál takhle obsáhle knihovny těžko využít. Kdybych si chtěl pustit cokoliv neamerického, pardon, neanglofoního, třeba nějakého českého, indického nebo rumunského interpreta, tak mi nezbývá než ho leda vyhledávat přímo v aplikaci Hudba, nebo se pokoušet šaškovat s výslovností tak, aby mě Siri náhodou pochopila, ale zrovna v případě diakriticky bohaté Češtiny to hraničí téměř se zaříkávačstvím. Až budu opravdu při vaření schopný Siri říct, že si chci pustit Bulharskou folkovou hudbu z devadesátých let nebo interpreta který se jmenuje Barbora Strýcová, nikoliv Barbara Streissand, bez ohledu na to jestli jsem Američan, Čech nebo Maďar žijící v Gruzii, pak teprve bude člověk schopný se dostat k těm mnoha miliónům skladeb, které tam možná někde jsou.
A co treba prakticke veci jako pokracovani v prehravani na druhem zarizeni ve stejne siti? Ovladani prave prehrevane skladby z jakehokoli zarizeni se stejnym uctem?… Takovy ekosystem a tenhle zaklad stale chybi.